Patarimai perkantiems baldus internetu: kokių klaidų nedaryti?

Pastarieji metai labai pakeitė gyventojų pirkimo įpročius. Per kelerius metus perkančių internete skaičiai šoktelėjo rekordiškai. Didėja ir pirkinių skaičius. Internete žmonės perka įvairiausias prekes, o taip pat aktyviai renkasi ir užsisakinėja baldus. Visgi, kaip pirkti internete ir kokių klaidų vengti perkant baldus, kad pirkinys nenuviltų, rašoma „Baldai1“ pranešime žiniasklaidai.
„Baldai1“
„Baldai1“ / Bendrovės nuotr.

Naujausios apklausos rodo, kad du iš trijų Lietuvos gyventojų apsiperka internetu bent kartą per mėnesį, o kai kurie tai daro dar dažniau. Skaičiuojama, kad bent kartą per per metus internete perka beveik 90 proc. žmonių Lietuvoje. Tai siejama su prieš kelis metus pasaulį užklupusia pandemija ir skaičiuojama, kad nuo 2019 metų perkančių internete skaičius paaugo tris kartus, o dar daugiau padidėjo gyventojų išleidžiamos sumos internete. Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 18,6 proc. pirkėjų internetu perka baldus ir interjero detales.

Visgi, gyventojų pirkimo internete įgūdžiai vis dar kiša koją ir dalis lieka nepatenkinti savo pirkiniais. Kaip saugiai ir patikimai apsipirkti internetu bei kokių klaidų vengti, kad pirkiniai džiugintų ir netektų jų grąžinti?

Patikrinkite parduotuvės reputaciją

Didėjant gyventojų norui pirkti internete, čia savo prekes siūlo vis daugiau pardavėjų. Todėl kartais patiklūs pirkėjai lieka apgauti ar nusivylę. Be to, daugėja ir suklastotų parduotuvių, kurių tikslas – išvilioti žmonių pinigus ir duomenis. Todėl ekspertai pataria nepirkti impulsyviai ir nepasitikėti nepažįstamomis elektroninėmis parduotuvėmis.

Internete tokiose svetainėse kaip „Google Business“., „TrustPilot“ galima įrašyti elektroninės parduotuvės elektroninį adresą ir sužinoti, ar tai patikimas pardavėjas bei paskaityti atsiliepimus. Internautai šiandien noriai dalijasi savo patirtimi, tad skyrus kelias minutės atsiliepimų paskaitymui, susidarysite nuomonę, ar pardavėjas yra patikimas.

baldai1.lt
baldai1.lt

Įvertinkite baldų dydį ir stilių

Labai dažna klaida perkant baldus, yra netinkamas baldų pasirinkimas. Renkantis badus elektroninėje parduotuvėje, skirkite dėmesį ne tik nuotraukoms, bet ir prekių aprašymuose esančiai informacijai. „Dažniausiai klientams patariame prieš perkant, išsimatuoti erdvę namuose, kurioje ir stovės naujas baldas. Pavyzdžiui, jeigu ieškote naujo minkšto kampo į svetainę, pamatuokite erdvę ir žinosite, kokių išmatavimų baldas Jums reikalingas.

Elektroninėje parduotuvėje galite įvesti reikalingo baldo gylį ar plotį, medžiagą, spalvą ar kitas savybes, o sistema atrinks tik Jūsų kriterijus atitinkančius baldus. Stengiamės suteikti kuo platesnį baldų asortimentą visoms namų erdvėms, bet suprantame, kad peržiūrėti tūkstančius baldų užtrunka laiko, todėl stengiamės vis tobulinti elektroninę svetainę, kad paieška klientams būtų kuo paprastesnė“, – sako elektroninės parduotuvės „Baldai1“ rinkodaros projektų vadovė Veronika Keblė.

baldai1.lt
baldai1.lt

Lyginkite kainas ir asortimentą

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – ieškojimas pigiausio pasiūlymo. Specialistai įspėja, kad žiūrint į žemiausias reikėtų įvertinti ir pardavėjo patikimumą. Pavyzdžiui, jeigu kaina viliojanti, tačiau matote, kad elektroninė parduotuvė yra Jums nežinoma, joje nenurodyti įmonės rekvizitai, gali būti, jog tai tėra sukčiai, kurie nori pasinaudoti naiviais pirkėjais. Sutaupyti perkant baldus už gerą kainą galite ir puikiai rinkoje žinomose parduotuvėse. Geriausiai rinktis specializuotas baldų prekybos parduotuves internete, kur asortimentas itin platus ir nuolat skelbiami specialių kainų pasiūlymai.

Pristatymas. baldai1.lt
Pristatymas. baldai1.lt

Rinkitės patikimą pristatymą

„Dalis žmonių, įsigydami baldus internetu, susiduria su nemaloniomis situacijomis, kai baldai pristatomi apgadinti. Dažniausiai tai pasitaiko tada, kai pardavėjas pats baldų nepristato, bet perduoda juos pristatymo tarnybai arba kai baldai vežami iš kitos šalies. Atsitikus tokiai nemaloniai situacijai, sunku surasti, kas kaltas. Pardavėjas ne visuomet baldą nori priimti atgal, o pristatytojas atsakomybės kratosi.

Todėl renkantis baldus internete geriau pirkti pas specializuotus baldų pardavėjus, kurie gali užtikrinti kokybišką pristatymą. Pavyzdžiui, mes savo prekes pirkėjams pristatome specializuotu baldų pristatymui tinkamu transportu, o pats baldų pristatymas yra visada nemokamas visoje Lietuvoje“, – sako „Baldai1“ rinkodaros projektų vadovė Veronika Keblė.

Susipažinkite su grąžinimo politika

Pirkti internetu šiandien yra paprasta ir labai patogu. Todėl vis daugiau žmonių tai daro neišeidami iš namų. Baldai – prekė, kurią žmonės internetu užsako vis dažniau. Juk elektroninėje parduotuvėje per valandą galima apžiūrėti daugybę baldų, o norint visus apžiūrėti gyvai, reikėtų sugaišti daug daugiau laiko. Tačiau nepamirškite, kad ir baldai gali būti grąžinami. Todėl prieš pirkdami baldus internetu, visuomet susipažinkite su pardavėjo grąžinimo politika. Pagal Lietuvoje ir ES galiojančius teisės aktus, baldų parduotuvės turi suteikti 24 mėnesių kokybės garantiją.

„Nebijokite to pasiteirauti pardavėjo. Tai – Jūsų teisė. Negalvokite, kad pirkdami internetu esate palikti vieni. Drąsiai naudokitės klientų aptarnavimo paslaugomis. Mes savo klientus konsultuojame telefonu, elektroniniu paštu ir per socialinius tinklus. Galime atsakyti į visus klausimus, taip pat patarti. Nebijokite kreiptis, nes tai tik palengvins tinkamiausio Jūsų namams baldo pasirinkimą“, – sako Veronika Keblė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“