Pradedamas statyti naujas VU Chemijos ir geomokslų fakulteto pastatatas

Vilniaus universitetui (VU) ir įmonei UAB „Veikmės statyba“ pasirašius 32,8 mln. eurų vertės statybos rangos sutartį, pradedami naujojo VU Chemijos ir geomokslų fakulteto statybos parengiamieji darbai, rašoma VU pranešime žiniasklaidai.
VU CHGF pastato projektas
VU CHGF pastato projektas / Bendrovės nuotr.

Saulėtekio al., daugiau kaip 12 tūkst. kv. m teritorijoje, naujajame pastate įsikurs fakultetas ir VU Gyvybės mokslų centro Transliacinis genų technologijų kompetencijų centras. Nauja infrastruktūra leis vienoje erdvėje sutelkti aukšto lygio mokslo, tyrimų, studijų ir verslo potencialą.

„Tai mūsų ilgalaikės vizijos – kurti visavertį mokslo ir studijų miestelį Saulėtekyje – dalis. Natūralu šalia Fizikos fakulteto, Gyvybės mokslų centro turėti Chemijos ir geomokslų, o ateityje ir Matematikos ir informatikos fakultetus. Naujas fakultetas Saulėtekyje ne tik iš esmės pagerins tyrėjų darbo ir studijų sąlygas, bet ir paskatins tapdalykinį bendradarbiavimą – naujų mokslo projektų ir tarpkryptinių studijų programų, skirtų aukštųjų technologijų poreikiams, rengimą“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Bendrovės nuotr./Centrinis holas
Bendrovės nuotr./Centrinis holas

Naujame mokslo paskirties pastate bus sukurta moderni, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti, chemijos, biochemijos, farmacinės, nanomedžiagų chemijos specialistams rengti būtina eksperimentinė bazė ir infrastruktūra. Šių sričių specialistų poreikis nuolat auga, todėl nauja erdvė užtikrins sėkmingą ir sklandų tarptautinių mokslo ir technologijų projektų vykdymą ir įgyvendinimą, siekiant sėkmingai konkuruoti Europos ir pasauliniu mastu.

Į naująjį 5 aukštų pastatą planuojama perkelti visas šešias VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto katedras, kuriose aktyviai plėtojami moksliniai tyrimai ir sprendimai naujų funkcinių medžiagų, molekulinių ir supramolekulinių sistemų, jutiklių ir biojutiklių, kitose srityse.

Pastate taip pat įsikurs Transliacinis genų technologijų kompetencijų centras, kuris sujungs pažangiausios mokslinės įrangos klasterius ir tarpkryptinę ekspertinę mokslininkų patirtį genų redagavimo, genomikos, bioinformatikos, ląstelių technologijų ir kitose srityse. Kompetencijų centras sudarys sąlygas susikurti tarptautinio lygio gyvybės mokslų ekosistemai, veiksmingai skatins mokslo ir verslo bendradarbiavimą kuriant inovatyvias paslaugas, produktus ir sprendimus sveikatos sektoriui, ypatingą dėmesį skiriant su amžiumi susijusioms ligoms ir vėžiniams susirgimams. Tikimasi, kad tai užtikrins efektyvų naujų biomedicinos programų vykdymą ir gydymo strategijų tobulinimą.

Bendrovės nuotr./Atriumas
Bendrovės nuotr./Atriumas

Kompetencijų centre veiks 8 klasteriai: Sekoskaitos ir bioinformatikos, Tėkmės citometrijos, Mikroskopijos ir vaizdinimo, Eukarijotinių ląstelių inžinerijos, Mikrobiologijos, Bioinžinerijos, Masių spektrometrijos ir Nepertraukiamo srauto sintezės, taip pat kitos pažangius mokslinius tyrimus vykdysiančios laboratorijos.

Planuojama naujojo pastato statybos darbus baigti 2026 m. III ketvirtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai