Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Rusijoje – pasiūlymas grąžinti sovietines eiles būstui gauti

Rusijos deputatai pasiūlė jaunoms šeimoms suteikti socialinį būstą „atgaivinus sovietines „eiles“, rašoma „Izvestija“. Taip tikimasi spręsti gimstamumo problemą šalyje.
Maskva
Maskva / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Rusijos Dūmos Šeimos apsaugos, tėvystės, motinystės ir vaikystės komiteto vadovė Nina Ostanina teigia, kad socialinis būstas turėtų tapti alternatyva bankų paskoloms ir padėti padidinti gimstamumą. „Norėtume, kad jaunos ir daugiavaikės šeimos turėtų galimybę pasinaudoti ir socialiniu būstu“, – pareiškė ji.

Parlamentarė nepaaiškino, ką ji turi minty sakydama „socialinis būstas“. Šiuo metu jau yra būstas, kuris suteikiamas žmonėms sudarius socialinės paramos sutartį. Už tokią gyvenamąją vietą žmonėms mokėti nereikia, ją suteikia savivalda. Tokiame būste galima užsiregistruoti, o vėliau jį ir privatizuoti. Tokie butai taip pat suteikiami laikantis „eilės“ principu.

Tiesa, eilė juda itin lėtai – vis dar yra žmonių, kurie joje stovi daugiau nei 20 metų.

Rusijos prekybos rūmų atstovas Andrejus Širokovas mano, kad socialinis ar nekomercinis būstas negalės tapti realia alternatyvia pagalbos priemone jaunoms šeimoms. „Socialinės pagalbos eilės jau dabar labai ilgos, žmonės jose stovi ne vienerius metus, kartais ir 30 metų“, – pažymėjo A.Širokovas.

Rusijos Aukštosios ekonomikos mokyklos Socialinės politikos instituto direktorė Lilija Ovčarova sako, kad logiškiau lengvatines būsto paskolų sąlygas būtų siūlyti gimus antram vaikui – mat dabar jaunos šeimos atideda antro vaiko gimimą, nes paskola, kurią reikia išsimokėti, tampa demotyvuojančiu veiksniu.

Tiesa, pasak jos, neaišku, ar tokiu atveju nepadidės rizika, kad jaunos šeimos apskritai atsisakys minties susilaukti vaikų, nes neturės būsto, kuriame jie gali augti.

Kovo 1 d. kreipdamasis į Federalinį susirinkimą prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė nacionalinį projektą „Šeima“, skirtą sustabdyti gimstamumo mažėjimą, kuris Rusijoje matomas jau 9 metus iš eilės.

Per šį laikotarpį, „Rosstat“ duomenimis, gimstančių vaikų skaičius sumažėjo daugiau nei trečdaliu: 2014 m. buvo 1,942 milijono, 2015 m. – 1,94 milijono, 2016 m. – 1,888 milijono, 2017 m. – 1,69 milijono, 2018 m. – 1,604 milijono, 2019 m. – 1,481 milijono, 2020 m. – 1,436 milijono, 2021 m. – 1,398 milijono, 2022 m. – 1,306 milijono.

2023 m. pabaigoje gimė 1,264 mln. vaikų, o tai buvo naujas žemiausias rodiklis nuo 1999 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos