Šiaulių bankas skolina 5,5 mln. eurų mokslinių tyrimų centro Visoriuose statybai

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei vietos akcininkų valdomas Šiaulių bankas skolina 5,5 mln. eurų Vilniaus Visorių informacinių technologijų parke įsikursiančio mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statyboms.
Šiaulių bankas
Šiaulių bankas / Šiaulių banko nuotr.

Naujo MTEPI centro statybas Visorių informacinių technologijų parkas įgyvendins projekto „Ateities technologijų skaitmeninio inovacijų centro plėtra“ vykdymo metu, teigiama Šiaulių banko pranešime.

Bendra naujo MTEPI centro statybų projekto vertė – apie 8,5 mln. eurų. Projektas taip pat yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo skiriamomis 2,25 mln. eurų lėšomis, o Visorių informacinių technologijų parkas ir projekte dalyvaujančios įmonės skyrė 0,75 mln. eurų.

„Lietuvos ūkio plėtra ir konkurencingumas pasaulio rinkose neįmanomas be spartaus skaitmeninių ir aukštųjų technologijų proveržio. Jam turime visas galimybes – mokslinį potencialą, pasaulinėse rinkose įsitvirtinančias technologijų bendroves, perspektyvią ir augančią startuolių ekosistemą. Finansuodami strategiškai svarbios MTEPI infrastruktūros plėtrą, prisidedame prie Lietuvos skaitmeninių ir aukštųjų technologijų progreso“, – teigė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Pasak Visorių informacinių technologijų parko plėtros vadovo Edmundo Žvirblio, naujasis MTEPI centras bus labiausiai aktualus skaitmeninių inovacijų ir aukštųjų technologijų kūrėjams bei diegėjams, nes jie centre galės užsisakyti ir atlikti reikalingas konsultacijas, tyrimus, gauti skaitmeninių ir technologijų inovacijų modelių kūrimui reikalingas žinias, išbandyti prototipus. Be to, naujasis centras smulkiam ir vidutiniam verslui pagerins MTEPI paslaugų ir infrastruktūros prieinamumą Vilniaus mieste.

Planuojama pastatyti apie 7000 kv. m pastatą, kuriame įskurs MTEPI paskirties patalpos, kurių labai trūksta Vilniaus mieste: laboratorijos, padidintos švaros patalpos, testavimo ir bandymų patalpos, prototipų kūrimo patalpos, kuriomis galės naudotis fotonikos, lazerinių ir optinių technologijų, kosmoso sektorių įmonės.

„MTEPI centre bus atliekami technologijų kūrimo tyrimai, eksperimentinė plėtra ir skaitmeninimo paslaugos fotonikos, lazerinių ir optinių technologijų, kosmoso, IT, leidybos technologijų, žemės ūkio, maisto pramonės, inžinerijos, medicinos, energetikos ir kitose srityse. Veiklos apims maketo/modelio kūrimo ir testavimo, bandymų imituojant realias sąlygas, prototipų kūrimo ir demonstravimo, prototipų bandymų mokslinių ir eksperimentinių veiklų etapus“, – pasakojo E.Žvirblis.

Iš viso naujajame MTEPI centre ketinama sukurti iki 200 aukštos kvalifikacijos darbo vietų. Planuojama statybų pradžia – 2021-ųjų kovo mėnesis, o statybas ketinama baigti kitų metų vasarį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai