„Esam kiek nustebę, kadangi dauguma mūsų statybos rangovų patvirtino, kad darbais yra užsikrovę, turi pakankamai užsakymų ir darbų, tikrai trūksta ir žmonių, kad pabaigtų tuos darbus, bet apie dabar esančią finansinę grėsmę nekalba“, – LRT radijui pirmadienį teigė D.Gedvilas.
Anot jo, šiek tiek nerimo dėl ateities yra, matosi užsakymų mažėjimas, išduodama mažiau statybos leidimų, tačiau šiuo metu LSA nariai didesnių finansinių sukrėtimų nepatiria.
„Galbūt yra problema nekilnojamojo turto vystymo mažoms bendrovėms, bet, pabrėžiu, mažoms, kurios turi nedaug užsakymų, kurioms galbūt nesiseka parduoti, bankų palūkanos didėja, ten galbūt jaučiamas didesnis finansinės įtampos rodiklis, bet pas rangovus dar kol kas darbų yra“, – sakė Statybininkų asociacijos vadovas.
Duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ atlikta apžvalga parodė, kad statybos įmonių su turto areštu per metus rugsėjį padaugėjo 14 proc., nekilnojamojo turto – 13 proc.
„Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė anksčiau teigė, kad „statybų sektoriuje nėra vidutinės pozicijos – arba įmonėms sekasi, arba ne“. Jos teigimu, subalansuotos veiklos įmonių, kurių reitingai nekinta, sektoriuje yra mažiau nei 10 procentų.