Į 15min kreipęsis Ronaldas (vardas pakeistas, tačiau redakcijai tapatybė žinoma) teigė, kad 2022 m. pabaigoje šio daugiabučio administratorius „Civinity Namai“ organizavo kelis balsavimus.
Pasak vilniečio, 2023 m. vasario–kovo mėnesiais vėl vyko gyventojų balsavimas, kurio metu nebuvo pritarta didelės apimties remontui.
„Čia procesas turėjo sustoti. „Civinity Namai“ vadybininkė nenorėdama susitaikyti su gyventojų nepritarimu, informavo, kad organizuos pakartotinį balsavimą ir tą didelio masto remontą vykdys gavus tik ketvirtadalio gyventojų pritarimą.
Dėl tokių planų 2023 m. kovo mėnesį kreipiausi į Vilniaus savivaldybę prašydamas įvertinti „Civity Namai“ planus organizuoti pakartotinį balsavimą, kai gyventojai jau buvo nepritarę remontui. Atsakymo iš savivaldybės tuomet negavau, tačiau „Civinity Namai“ pakartotinio balsavimo jau nebeorganizavo“, – 15min pasakojo jis.
Atsakymą Ronaldas į savo 2023 kovo mėnesio kreipimąsi esą gavo po 13 mėnesių – šią gegužę. Su savivaldybės išvada susipažino ir 15min. Joje teigiama, kad namo administratorius neturėjo teisinio pagrindo organizuoti pakartotinio balsavimo.
„Dabar situacija tokia: prieš keletą mėnesių „Civinity Namai“ pakvietė UAB „Pastatų meistrai“ – abiejų įmonių vadovas tas pats asmuo. Įmonė turėjo įvertini stogo būklę. Išvada buvo tokia, kad reikia uždengti visiškai naują stogą. Vadovaudamiesi ja „Civinity Namai“ paskelbė konkursą naujo stogo dengimui ir jį laimėjo „Pastatų meistrai“. Dar pabrėšiu, kad tiek konkurso organizatorės, tiek laimėtojos vadovas tas pats, o galiausiai gyventojai tiesiog informuojami, kad turės sumokėti už brangų remontą“, – teigė pašnekovas.
Taip situaciją regi šio namo gyventojas, tačiau tiek jį administruojanti įmonė, tiek Vilniaus savivaldybė teigia, kad yra išimčių, kai stogą remontuoti imtis galima gyventojams nepritarus.
Tad kiek gi gyventojams atsieis naujas stogas, kurio jie nepageidauja?