Nutrūkus elektros linijai, o ją pažeisti gali žaibo iškrova ar vėjo išverstas medis, metalinė tvora arba jau minėtas metalinis aptvaras tampa laidininku. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) perspėja, kad prie tokio laido prisilietus, elektros srovė gali sužeisti arba net ir mirtinai sužaloti žmogų, esantį net ir toli nuo tos vietos, kurioje laidas pažeistas.
Ką svarbu žinoti?
- Metalinės tvoros ar vielinio aptvaro, vadinamojo „elektrinio piemens“ ir žemesnės nei 1000 voltų įtampos elektros oro linijos sankirtoje, tvora ar aptvaras turi būti įžeminti ne didesne kaip 30 omų varža (nesant galimybės įgyvendinti, galima iškelti metalinės tvoros ar vielinio aptvaro dalį iš elektros oro linijos apsaugos zonos arba pakeisti metalinės tvoros arba vielinio aptvaro dalį, esančią elektros oro linijos apsaugos zonoje į elektros srovei nelaidžią tvorą (medinę ar plastikinę).
- Jeigu metalinė tvora ar vielinis aptvaras kertasi su aukštesnės nei 1000 voltų įtampos elektros oro linija, būtina imtis saugumo priemonių: 15 – 20 metrų horizontaliu atstumu nuo kraštinių laidų metalinė tvora ar vielinis aptvaras turi būti pertraukta ne mažesniu nei 25 centimetrų tarpu ir įžemintos visos aptvaro dalys (nesant galimybės įgyvendinti, galima iškelti metalinės tvoros ar vielinio aptvaro dalį iš elektros oro linijos apsaugos zonos arba pakeisti metalinės tvoros arba vielinio aptvaro dalį, esančią elektros oro linijos apsaugos zonoje į elektros srovei nelaidžią tvorą (medinę ar plastikinę).
- Įsirengus metalinę tvorą ar vielinį aptvarą, pateikti įžemintuvų varžų matavimo protokolus el. p. info@eso.lt.
- Nustačiusi metalinės tvoros ar vielinio aptvaro neatitikimus reikalavimams, ESO siunčia pranešimus sklypų savininkams.
Su metalinių tvorų ir vielinių aptvarų įžeminimo taisyklėmis galite susipažinti čia.