Kasmet vasaros pradžioje kenkėjų kontrolės ekspertai sulaukia kelis kartus daugiau nusiskundimų dėl tarakonų nei įprastai. Šiluma, drėgmė ir maisto likučiai – pagrindinės sąlygos veistis ūsuotiesiems kenkėjams.
„Vasarą žmonės atostogauja – išvykdami uždaro langus, pamiršta nuo stalų pašalinti maisto likučius, išnešti šiukšles. Rudos ar juodos spalvos pusantro-trijų centimetrų ilgio vabzdžiai, išnaros, nemalonus priplėkęs kvapas – tai požymiai, perspėjantys, kad namuose yra tarakonų. Jei patalpoje pastebėjote vieną tarakoną, tikėtina, kad aplinkui šmirinėja dar 30–50 šių vabzdžių“, – pasakoja biologas Liutauras Grigaliūnas.
Anot jo, norint išnaikinti tarakonus namuose reikia palaikyti švarą. Patalpoje negali likti nė menkiausio maisto gabaliuko, todėl, reikia atitraukti visas spinteles, viryklę, šaldytuvą ir kitus prietaisus bei baldus, nuvalyti sienas ir kitus paviršius, išvalyti ventiliacijos angas ir plyšius tarp grindų.
Labai dažnai nuo aplaidžių kaimynų kenčia visas namas ir jame įsiveisia tarakonai. Tačiau ir nuo jų apsisaugoti įmanoma. Svarbu užsandarinti visas vabzdžių patekimo angas: plyšius, esančius sienose, prie grindų, aplink grindjuostes, po durimis, aplink vamzdžius, elektros lizdus. Ant ventiliacijos angų patariama pritvirtinti tinklelius. Maistą, vandenį ir gyvūnų ėdalą patariama laikyti sandariose talpose. Prie sienų galima pastatyti lipnius kartoninius namelius, kurie signalizuos, ar į namus neužklydo kenkėjai.