Unikalus verslo miestelis Kaune
„Stock-office“ koncepcijos miestelis, kurio plotas sieks 24 000 kv. m, talpins apie 50–60 įmonių. Patalpos bus pritaikomos įvairiems verslo poreikiams, jas bus galima sujungti ir modifikuoti. Miestelyje numatytas ir restoranas su konferencijų sale, kas užtikrins papildomas patogias paslaugas verslui.
Pirmojo etapo statybos prasidėjo vasaros pabaigoje, projektas bus įgyvendinamas per kelis etapus ir užbaigtas per trejus metus. Pirmosios įmonės galės įsikurti jau kitų metų rudenį.
Šį unikalų projektą įgyvendina nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „REES“, kuri investuos apie 30 milijonų eurų į daugiapakopį „LEZ verslo parką“, apimantį šiuolaikiškus, įvairiapusius pastatus.
„Projektas atspindi šiandieninius rinkos poreikius – trūksta reprezentatyvių, modernių patalpų, kuriose būtų galima integruoti biurų, prekybos ir sandėliavimo funkcijas vienoje vietoje. Ši koncepcija ypač aktuali smulkesniems ir vidutinio dydžio verslams, kuriems patogumas ir efektyvumas yra prioritetai“, – komentuoja NT plėtros bendrovės „REES“ vadovas Martynas Židonis.
Tokie miesteliai leidžia optimizuoti veiklą ir sumažinti logistikos kaštus. „Visi verslo procesai vyksta patogiai ir efektyviai – biuras, sandėliai ir prekyba vienoje vietoje. Be to, tai yra tvaresnis sprendimas tiek verslui, tiek miestui“, – teigia M.Židonis.
Kauno LEZ yra labai patraukli vieta verslui, tačiau daugumai smulkaus ir vidutinio verslo įmonių autonomiškai įsikurti čia gali būti neįkandama, nes įsigyti tinkamą žemės sklypą jame suprojektuoti ir pastatyti reikiamą pastatą gali užtrukti 30-36 mėn.
„Mūsų projektas sprendžia šią problemą ir suteikia galimybę mažoms įmonėms įsikurti šioje prestižinėje vietoje sąlyginai greitai ir pigiai. Mes siūlome įsigyti patalpas, kurios bus suformuotos kaip atskiri turtiniai vienetai bei pasinaudoti visomis miestelio ir Kauno LEZ privilegijomis: aukštos kokybės infrastruktūra, solidžia kaimynyste, partnerystėmis su kitais verslais ir galimomis mokestinėmis lengvatomis“, – privalumus vardina M.Židonis.
Miestelis bus įsikūręs šalia magistralės A1 ir A6, todėl lengvai pasiekiamas tiek viešuoju, tiek privačiu transportu.
Projektui įgyvendinti pasirinkti tvarūs verslo partneriai
Tvarumas – tai ne tik madinga tendencija, bet ir svarbus aspektas, padedantis pasiekti didelius užsakymus. Belgų kompanija „Reynaers Aluminium“, tiekianti aliuminio langus, duris ir fasadus, tapo šio projekto dalimi ir prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ. Ši tarptautinė kompanija laimėjo didžiulį projektą ne dėl geriausios kainos, o dėl savo tvarumo įsipareigojimų ir CO2 mažinimo sertifikato.
„Mūsų tikslas nėra tik pastatyti pastatą ir pelningai jį parduoti. Mums svarbu, kad pastatas būtų tvarus, ilgaamžis ir kuo mažiau terštų gamtą. Taip pat siekiame, kad jis po penkerių metų neatrodytų „pavargęs“ nuo saulės, UV spindulių, lietaus ir kitų aplinkos veiksnių“, – sako NT vystymo bendrovės „REES“ vadovas Martynas Židonis.
„Stengiamės pasirinkti tik kokybiškus produktus, medžiagas ar sprendimus, kurie užtikrins ilgaamžiškumą. Kaina nėra pagrindinis kriterijus, kai renkamės verslo partnerius. Šįkart pasirinkome „Reynaers Aluminium“ dėl jų tvarumo sertifikato, aukštos kokybės gaminių, geros reputacijos ir patikimumo. Nors yra ir pigesnių gamintojų, „Reynaers“ geriausiai atitiko mūsų reikalavimus.
Pasirinkome tokius sprendimus, kaip specialus, atsparesnis įbrėžimams, turintis antistatinių savybių „Reynaers“ aliuminio fasadų dažymas, pietinėse pusėse – stiklo paketai su saulės kontrole. Investuojame ir į nematomus, bet kokybiškus dalykus, ką klientas pajaus ir įvertins ilguoju periodu. Mūsų prioritetas – užtikrinti pastato ilgaamžiškumą, kad jo išliekamoji vertė būtų kuo didesnė“, – pažymi M.Židonis.
Fasadų apdaila, stogas, vėdinimo sistemos – visi šie elementai bus įrengti laikantis tvarumo principų, siekiant užtikrinti kuo mažesnes eksploatacijos išlaidas. Statybų kokybė ir tvarumas bus patvirtinti ir pagrįsti CO2 mažinimo sertifikatu.
Pagal atliktus skaičiavimus, šiame projekte sutaupoma 48740 kg CO2 ekvivalentu, t.y 40% mažiau lyginant su Europos vidurkiu.
„Reynaers Aluminium“ keičia pasaulinę tvarumo sampratą
„Reynaers Aluminium“ kompanijai rūpi tvarumas ir poveikis aplinkai. Ji investuoja į pažangiausias technologijas, nuolat tobulina gamybos procesus, kad padidintų produktų ilgaamžiškumą ir mažintų energijos naudojimą. Ši tarptautinė kompanija pasiryžo iki 2030 metų sumažinti savo anglies pėdsaką net 46 proc.!
Tarptautinė kompanija „Reynaers Aluminium“ vis dažniau sulaukia įvertinimų ir pagyrimų, kad yra inovatorė, naujos tvarumo krypties pasaulyje skleidėja. Lyderiaujanti kompanija, keičianti mąstymą, pasaulį ir ateitį, tvarumo sprendimus priimanti iš esmės, o ne lozungais.
Kaip paprasčiausia yra sumažinti CO2? Atsakymas - langų gamyboje naudoti aliuminio laužą. Tačiau mažai kas komunikuoja, kad pasaulyje šiuo metu yra perdirbamo aliuminio trūkumas – poreikis patenkinamas tik apie 35 proc. Tai reiškia, kad tik trečdalį naujų pastatų galima padaryti tvariais. Kadangi tokio kiekio metalo laužo pasaulyje nėra – nei Azijoje, nei Afrikoje, nei Amerikoje, nei Europoje, reikia imtis kitokių esminių pokyčių siekiant tvarumo.
„Ir tai darome mes. Tai esminis lūžis, kurio vienas iš pradininkų yra „Reynaers Aluminium“. Mes jau keletą metų fokusuojamės ne tik į metalo laužo gavybą, kurio yra trūkumas, tačiau skyrėme išskirtinį dėmesį ir investicijas į daug didesnę – net 65 procentų dalį, kaip sumažinti CO2. Vis daugiau ir daugiau aliuminio profilių mes gaminame naudodami energiją iš atsinaujinančių energetikos šaltinių – tad CO2 mažėja“, - pasakoja „Reynaers Aluminium“ atstovybės Lietuvoje vadovas Linas Kėvelaitis.
„Reynaers“ pasididžiavimas – virtualiai pamatyti būsimą projektą
„Reynaers Aluminium“ projektuose naudojama unikali modeliavimo priemonė – AVALON. Ši iš automobilių pramonės adaptuota technologija, naudojama ir aviacijoje, leidžia klientams virtualiai patirti būsimą projektą – dar prieš pradedant statybas.
„AVALON privalumų išties daug. Visų pirma, tai tikslus erdvės pojūtis ir detalių vizualizacija. Taip pat realių šešėlių modeliavimas pagal saulės padėtį, kaip ir galimybė palyginti skirtingus langų ir fasadų sprendimus.
Ši unikali technologija sumažina brangų testavimą, pavyzdžių gamybą ir klaidų tikimybę. Tai ne tik taupo laiką ir išteklius, bet ir ženkliai mažina CO2 pėdsaką,“ – teigia L.Kėvelaitis.
„Reynaers Aluminium“ naudoja ir tobulina AVALON technologiją, nuolat integruodama naujausius sprendimus. Daugiau nei 10 metų patirtis su AVALON įrodo – optimalūs sprendimai yra priimami, kai projektas matomas ir patiriamas realiu masteliu.
Užsakovai su įprastai atrodančiais akiniais mato savo būsimus namus – dar nesuprojektuotą pastatą, gali pasivaikščioti po jį virtualiai, pasižiūrėti per langus, pro balkoną, gali pažvelgti į stogą, terasą ir įsitikinti, kad būtent jiems pasiūlyti architektų sprendimai yra geriausi. Atrodo, jog elementariausią detalę galima paliesti ranka. Klientai nustemba, kai savo būsimame name pamato šalia einantį kolegą ar savo paties ištiestą ranką. Viskas taip tikra, kad sunku patikėti, jog tai – tik virtuali realybė. O jei projektas yra susietas su vieta žemės koordinačių sistemoje, pamatyti galima net realius šešėlius kylant ar leidžiantis saulei.
„Reynaers Aluminium“ ją naudoja jau daugiau nei 10 metų. Tai tvari kompanijos investicija, apsauganti nuo ateities klaidų, kur norėjote pataupyti. Tokia inovacija padeda išsigryninti galutinį rezultatą ir įsitikinti, kad architekto sprendimai buvo geriausi, taip pat ir šiuo įrankiu yra mažinamas CO2 pėdsakas, kaip ir daugybe kitų inovatyvių dalykų“, - sako „Reynaers Aluminium“ atstovybės Lietuvoje vadovas L.Kėvelaitis.