„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus istorinių pastatų tvarkybos programa: suskubkite pasinaudoti parama

Jau įpusėjo Vilniaus miesto savivaldybės suteiktas terminas teikti paraiškas istorinių pastatų savininkams gauti paramą pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Paskutinė diena pateikti paraiškas – balandžio 30 d., rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.
Medinis žvėrynas
Medinis žvėrynas / Asmeninio archyvo nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė ragina istorinių pastatų savininkus pasinaudoti proga susitvarkyti savo namų išorę: fasadus, stogus, balkonus, pasikeisti blogos būklės autentiškus medinius langus, duris, architektūrines detales.

„Gyventojai domisi šia programa. Tvarkyti ir prižiūrėti tokius pastatus vis tiek reikia, o Savivaldybė šiuo metu finansuoja didžiąją dalį tvarkybos darbų. Parama teikiama projekto, tyrimų ir ekspertizės atlikimui“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus patarėja, vykdanti vedėjos funkcijas, Jolita Noreikienė.

Asmeninio archyvo nuotr./Sutvarkyta Kalinausko g
Asmeninio archyvo nuotr./Sutvarkyta Kalinausko g

Jei gyventojams kyla klausimų, ar pastatas atitinka kriterijus, jie gali pasikonsultuoti su programą administruojančia VšĮ „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra“.

„Konsultuojame gyventojus, atsakome į jų klausimus, prašome pakoreguoti, jei būtina, prašymus ar pateikti papildomus dokumentus. Taip pat padedame surasti medinių langų, durų ir medinės architektūros elementų restauratorius“, – pasakojo „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros“ vyriausiasis specialistas Kęstutis Masaitis.

Jis pabrėžė, kad pirmiausia gyventojai bando išsiaiškinti, ar jų pastatas atitinka kriterijus gauti paramą. Taip pat neaiškumų kyla ir tuomet, kai pastatas turi ne vieną, o daugiau savininkų – yra daugiabutis. Tuomet reikėtų turėti daugiau nei pusės gyventojų sutikimus tvarkyti pastatą.

Daugiabučio tvarkymu ir paraiškos pateikimu turi užsiimti būsto administratorius ar daugiabučio namo bendrija. Būsto savininkams reikia kreiptis į juos ir prašyti tvarkyti pastatą. Jei bus gautas daugiau nei pusės gyventojų pritarimas, administratorius ar bendrija parengs reikiamus dokumentus. Taip pat gyventojai gali sudaryti jungtinės veiklos sutartį konkretiems tvarkybos darbams atlikti. Tokiu atveju visų reikiamų dokumentų parengimu rūpinasi patys gyventojai.

Kartu su prašymu dalyvauti programoje reikia pateikti ir tvarkybos darbų projektą, kurį rengia atestuoti architektai. Parama gavėjui pervedama atlikus darbus ir pateikus tai įrodančius dokumentus.

Visa informacija apie programą ir paraiškų formas rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs