Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atsisakė laikinai, kol byla bus galutinai išnagrinėta, areštuoti daugiau nei 10 mln. eurų vertės įmonių turtą, o jei jo neužtektų, – ir pinigines lėšas, leidžiant atsiskaitymus tik su savivaldybe bei valstybe. Teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismas rugsėjo 12 dienos nutartį.
„Apeliantės (savivaldybės – BNS) pakartotiniame prašyme nurodytas aplinkybes, kuriomis ji grindė laikinųjų apsaugos priemonių taikymo poreikį, pirmosios instancijos teismas įvertino tinkamai ir šį procesinį klausimą išsprendė teisingai“, – teigiama spalio 26-osios teismo nutartyje.
Savivaldybės administracija iš įmonių „Montuotojas“, „HSC Baltic“, „Axis Power“ ir „Mitnija“ prašo jos naudai solidariai priteisti 10,047 mln. eurų nuostolių ir 6 proc. metų palūkanų.
Šiemet sausį skelbta, kad iš buvusių Lazdynų baseino rangovų miestas sieks prisiteisti 8,6 mln. eurų.
Tuometinis Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas tada sakė, kad reikėjo pasirūpinti objekto išsaugojimu, iš naujo organizuoti viešųjų pirkimų procedūras, didėjo baseino užbaigimo darbų kaina, augo projekto valdymo išlaidos. Be to, anot jo, dėl buvusios „Irdaivos“ ir partnerių aplaidumo vėlavo baseino atidarymas, todėl bus vertinama ir komercinė bei reputacinė žala.
Anot savivaldybės, pagal pradinę baseino rangos sutartį jis turėjo būti pastatytas už fiksuotą 25,9 mln. eurų sumą. Už atliktus darbus rangovams buvo išmokėta 14,5 mln. eurų, todėl baseinas turėjo būti užbaigtas už likusius 11,4 mln. eurų.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra konstatavęs, kad įmonių grupė yra solidariai atsakinga už tai, kad rangos sutartis nebuvo vykdoma tinkamai, taip pat – kad Vilniaus savivaldybė teisėtai vienašališkai nutraukė sutartį, nes įmonės iš esmės ją pažeidė.
Lazdynų baseino statybos oficialiai užbaigtos šiemet sausį. Jį baigė statyti Panevėžio statybos trestas.