Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate?

Pavargę po dienos darbų ir triukšmo krintate į lovą, apsikabinate partnerį ar pagalvę ir pagaliau atsikvepiate – pagaliau aplink nieko nėra ir galiu ramiai ilsėtis. Tačiau iš tiesų jūs savo lova greičiausiai dalijatės su 2 milijonais „sugulovų“, kurie kiekvieną vakarą alkani laukia jūsų sugrįžtant ir yra pasirengę suvalgyti jūsų odos likučius ir sugadinti ne tik poilsį, bet ir sveikatą. Kas gi jie tokie?
Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate?
Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate? / Projekto partnerio nuotr.

Jūsų lovoje – tūkstančiai dulkių erkučių

Net jeigu esate užkietėjęs pedantas, nepraleidžiate progos iššveisti visus kampus, greičiausiai vis vien jūsų namuose knibždėte knibžda mažų, maždaug 400 mikrometrų ilgio, plika akimi nematomų įkyrių padarėlių – dulkių erkučių.

Šie gyvūnai minta negyvos odos atplaišomis ir mėgsta šiltas bei drėgnas patalpas. Jie gali sėkmingai gyventi kilimuose, pliušiniuose žaisluose, bet mėgstamiausia jų vieta – lova. Mat čia žmogus praleidžia daugiausia laiko, todėl būtent lovoje erkutėms yra daugiausia maisto. Per vieną naktį lovoje paliekamų žmogaus negyvos odos ląstelių pakanka „išmaitinti“ beveik 2 milijonus dulkių erkučių!

Projekto partnerio nuotr./Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate?
Projekto partnerio nuotr./Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate?

Erkutės – daugybės ligų sukėlėjos

Galbūt būtų visai negaila dalintis savo namais ir lova su šiais gyvūnėliais, jeigu jie nesukeltų daugybės problemų. Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos atliktais tyrimais, dulkių erkutėms alergiškų žmonių skaičius kasmet smarkiai didėja.

To net nenutuokdami žmonės naktį įkvepia ne tik gyvas dulkių erkutes, bet ir jų išmatas bei nebegyvus organizmus. Be to, dulkių erkutės išskiria baltymus, į kuriuos žmogaus organizmas reaguoja kaip į alergenus. Dažnas kontaktas su dulkių erkutėmis gali prišaukti šienligės, astmos, dermatito simptomus. Žmogus ima kosėti, čiaudėti, atsiranda bėrimai, sloga, blogėja odos būklė bei bendra savijauta.

Projekto partnerio nuotr./Erkutės – daugybės ligų sukėlėjos
Projekto partnerio nuotr./Erkutės – daugybės ligų sukėlėjos

Miegokite tikrai VIENI

Nors erkutės greitai dauginasi ir tikrai nesiskundžia apetitu, vis dėlto jos yra jautrios gyvenimo sąlygoms. Taigi, jeigu nenorite namie nepageidaujamų nuomininkų, tiesiog nesukurkite sąlygų joms atsirasti ir veistis.

Pirmiausia turėtumėte sugriauti jų mėgstamiausią „tvirtovę“ – lovą. Jeigu miegate ant seno čiužinio, galvą dedate ant plunksninės pagalvės ir užsiklojate vilnone antklode, dulkių erkučių niekaip neišprašysite. Senus patalus vertėtų tiesiog pakeisti naujais. Šiuolaikinės technologijos suteikė galimybę sukurti pažangias hipoalergines medžiagas, kurios neleidžia kauptis erkučių mėgstamai drėgmei, puikiai vėdinasi ir tiesiog nepalieka jokių šansų joms išgyventi ir daugintis.

Projekto partnerio nuotr./Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate?
Projekto partnerio nuotr./Ar tikrai žinote su kuo jūs miegate?

Patalus tariama pirkti tokius, kuriuos be vargo galėsite išskalbti skalbimo mašinoje ir sunaikinti savo odos likučius. Čiužinio, žinoma, neišskalbsite, tačiau ilgo ir nuoseklaus mokslininkų darbo dėka, dabar galima rasti išties pažangių čiužinių, kurie pasižymi ypatingu atsparumu dulkių erkutėms, blogiems kvapams bei drėgmei.

Sukurti dulkių erkutėms atsparią miego zoną galite apsilankę www.dormeo.lt. Čia rasite platų pasirinkimą čiužinių, antklodžių ir pagalvių, pagamintų iš naujausiomis technologijomis sukurtų hipoalerginių medžiagų.

Rūpinkitės savo ir savo artimųjų sveikata.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?