„Astra LT“ imasi modernizuoti veiklą: kasdienėje gamyboje taikys pažangius ultragarsinius tyrimus

Siekdama didinti konkurencingumą, metalo talpyklų ir slėginių indų gamybos įmonė „Astra LT“ investuoja į naujausias skaitmenizuotas gamybos ir IRT technologijas. Akcinė bendrovė su partnerių pagalba įsigijo modernios įrangos už daugiau nei 600 tūkst. eurų. Su ja tikimasi pasiekti 40 proc. didesnį darbo našumą.
Nestandartiniams gaminiams - nestandartinio dydžio lakštai
Nestandartiniams gaminiams - nestandartinio dydžio lakštai / „Astra LT“ nuotr.
Temos: 2 Verslas Pramonė

„Manome, kad įdiegę esminius dalykus turėsime ženklų pranašumą prieš konkurentus“, – BNS surengtoje spaudos konferencijoje sakė įmonės „Astra LT“ generalinis direktorius dr. Vaidas Liesionis.

„Astra LT“ nuotr./Generalinis direktorius dr. V.Liesionis
„Astra LT“ nuotr./Generalinis direktorius dr. V.Liesionis

Už pagalbą įgyvendinant projekto tikslą – didinti „Astra LT“ konkurencingumą investuojant į naujausias skaitmenizuotas gamybos ir IRT technologijas bei plečiant gamybos pajėgumus – jis dėkojo programai „Norway Grants“ bei norvegų partneriui, baldų gamybos įmonei „Svenheim Møbelindustri AS“.

„Norway Grants“ finansinio mechanizmo pagalba įsigyta įranga tiek leis mums taikyti inovatyvius metodus gamyboje, tiek padidins darbo našumą“, – antrino bendrovės „Astra LT“ technikos direktorius Viktoras Bondarevas.

„Astra LT“ nuotr./Gamyboje naudojama elektra iš atsinaujinančių šaltinių
„Astra LT“ nuotr./Gamyboje naudojama elektra iš atsinaujinančių šaltinių

Įmonė taikys pažangius ultragarso tyrimus

Iš viso projekto apimtyje įvykdyti trys įmonei svarbūs pirkimai. Pirmasis – ultragarsinių tyrimų defektoskopas. Jis, anot V.Bondarevo, „Astra LT“ „leis vykdyti suvirintų sujungimų kontrolę fazinių gardelių metodu“.

Naudojant šį metodą, specialiu zondu tiriami suvirinti metalo lakštų sujungimai, jų viduje paskleistos garso bangos aptinka akiai nematomus defektus, kurie iškart atvaizduojami įrenginio ekrane.

Kaip aiškino V.Bondarevas, fazinių gardelių ultragarsiniai įrenginiai lig šiol plačiai taikyti karyboje ir medicinoje, o pramonės srityje pradėti naudoti dar praėjusio amžiaus pabaigoje.

„Astra LT“ nuotr./Atliekame ultragarsinę suvirinimo kontrolę
„Astra LT“ nuotr./Atliekame ultragarsinę suvirinimo kontrolę

Pirmiausia fazinių gardelių tyrimo įrenginiai atsirado atominėje energetikoje ir turbinų generatorių pramonėje, dujotiekių, naftotiekių vamzdynų montavime ir eksploatavime, kur naudojami storesni metalo lakštai.

Tuo tarpu „Astra LT“ ėmėsi iniciatyvos pirma Lietuvoje naudoti šį ultragarsinio tyrimo metodą plonasieniams, 4–6 mm metalo lakštams kasdienėje gamyboje.

„Metodas paprastai lig šiol buvo naudojamas vamzdynų, lėktuvų ir laivų suvirintų sujungimų patikrai eksploatacijos metu, bet pačioje gamyboje tai nebuvo plačiai naudojama. Mes tą dabar darysime“, – sakė V.Bondarevas.

Semionas Bondarevas, įmonės „Astra LT“ valdybos pirmininkas, savo ruožtu tikino, kad šis saugus ir efektyvus neardančios kontrolės tyrimų metodas leis pakelti kokybės priežiūros operacijų darbo našumą ir bus pasirinktinai naudojamas greta jau įsisavintų rentgeno ir magnetinių dalelių tyrimų metodų.

„Astra LT“ nuotr./Studijuojam brėžinius
„Astra LT“ nuotr./Studijuojam brėžinius

„Storasieniams metalo lakštams mes jau turėjome ultragarso tikrinimo sistemą, dabar turėsime ir plonasieniams. Tai leis ženkliai pagerinti darbo sąlygas operatoriams.

Kai dirbame su rentgenu, reikia specialių atskirų patalpų ir apsaugų, nes tai yra kenksminga. O ultragarso sistema yra visiškai normali, tikrinti tokiu būdu galima ir šalia esant žmonėms. Tai netrukdys mūsų gamybiniam procesui“, – pažymėjo S.Bondarevas.

Dalintis duomenimis taps lengviau

Kita įranga, kurią įmonė „Astra LT“ įsigijo su programos „Norway Grants“ pagalba, yra valdiklis ir integracinė programinė įranga bei 3D matavimo, skanavimo įrangos ir duomenų bazių programinės įrangos komplektas.

„Duomenų bazių programinės įrangos komplektas mums leis apmatuoti gaminius, generuoti protokolus, įmonės duomenų bazėse saugoti matavimo rezultatų informaciją ir lengvai ją pasiekti“, – tvirtino bendrovės technikos direktorius V.Bondarevas.

„Astra LT“ nuotr./Talpyklos gamyboje
„Astra LT“ nuotr./Talpyklos gamyboje

Generalinis direktorius dr. V.Liesionis savo ruožtu pridūrė, jog skaitmenizuoti gamybos duomenis paskatino partnerių iš Norvegijos patirtis. Tą padarę, jie sugebėjo konstravimo procesą efektyvinti apie 12 kartų.

„Gera duomenų bazė, kur yra aiškiai sudėlioti istoriniai projektai, leidžia paprastai surasti artimiausią anksčiau gamintą projektą ir keliais paspaudimais, keliais parametrų pakeitimais sukurti naują projektą.

Mes per metus projektuojame apie 250 naujų gaminių, per eilę metų suprojektuotų gaminių yra tūkstančiai. Dalį jų galima lengvai pritaikyti naujam projektui, bet neįmanoma to padaryti, nes neįmanoma jų lengvai atsekti“, – teigė dr. V.Liesionis.

„Labai svarbu tai, kad bus galima sukaupti žinias, jas perduoti naujiems konstruktoriams. Kadangi turime tris filialus, žiniomis konstruktoriai galės naudotis ir Vilniuje, ir Kaune, ir Alytuje. Konstruktoriai bazės pagalba galės konstruoti naujus gaminius, įvertindami jau esamą patirtį“, – pridūrė „Astra LT“ valdybos pirmininkas S.Bondarevas.

„Astra LT“ nuotr./Talpyklų korpusų mazgai
„Astra LT“ nuotr./Talpyklų korpusų mazgai

Produktą klientai gaus greičiau ir kokybiškesnį

Kalbėdama apie projekto lūkesčius, „ES Pro“ projektų rengimo direktorė Lina Siniauskė paminėjo, jog tikimasi, kad su nauja įranga įmonė „Astra LT“ pasieks 40 proc. didesnį darbo našumą.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad su „Astra LT“ yra išties visada malonu bendradarbiauti, nes jie labai gerai žino ir moka apibrėžti, ką nori pasiekti, su kokiomis priemonėmis tai nori padaryti. Labai smagu, kad per 12 mėnesių įdiegtos netgi trys priemonės. Tai iš tikrųjų labai geras laikotarpis.

Dabar belieka tikėtis to didžiojo efekto – pasiekti 40 proc. didesnį našumą, kurį nusimatėme. Pagal dabartinius duomenis, tai tikrai nebus sudėtinga parodyti“, – teigė L.Siniauskė.

Įmonės „Astra LT“ generalinis direktorius dr. V.Liesionis pridūrė, kad naujovių naudą pajusti turėtų ir jų klientai – daugiausia maisto ir chemijos pramonės atstovai.

„Klientas produktą gaus labiau ištikrintą, greičiau ir šiek tiek pigesnį“, – teigė jis.

2023 metais įmonė „Astra LT“ 83 proc. savo produkcijos eksportavo, daugiausia klientų sulaukė Švedijos ir Prancūzijos rinkose.

Projektas „AB „Astra LT“ investicijos į gamybos automatizavimą ir skaitmeninimą, didinant darbo našumą“ finansuojamas pagal 2014–2021 M. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programą „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“.

Projekto trukmė – nuo 2023 m. birželio 27 d. Iki 2024 m. balandžio 30 d. Projekto vertė – 631 910,50 Eur. Programos „Norway Grants“ finansavimas – 376 318,95 Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų