ESO: sėkmingai vykdyti korupcijos prevenciją padeda patys darbuotojai

Sėkmingai vykdoma nulinės tolerancijos korupcijai politika bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ padėjo tapti skaidria ir šiuolaikine bendrove, kuri veiklą vykdo vadovaudamasi atvirumo, sąžiningumo, dorumo ir atsakingumo standartais. Sėkmingų permainų vėliavnešiais šioje energetikos bendrovėje tapo patys darbuotojai.
Slepiami pinigai
Slepiami pinigai / Vida Press nuotr.

Atvirumą ir sąžiningumą užtikrina Pasitikėjimo linija, kuri suteikia galimybę anonimiškai pranešti apie įtariamus ir galimus pažeidimus.

„Šiandien nulinė tolerancijai korupcijai taikoma visiems ESO darbuotojams, rangovams, tiekėjams, konsultantams, agentams ar kitiems tarpininkams. Labai svarbu yra taikyti netoleranciją korupcijai visuose bendrovės lygiuose – nuo techninio darbuotojo iki aukščiausio rango vadovų“, – pasakoja Jonas Šneideraitis, ESO Prevencijos skyriaus vadovas.

Kiekvienam ESO darbuotojui yra sudaryta galimybė pranešti apie savo kolegų ir partnerių galimai neteisėtus veiksmus. Darbuotojai pranešti įtarimus gali drąsiai – Pasitikėjimo linija garantuoja konfidencialumą, įsipareigojama neatskleisti pranešimą pateikusio asmens tapatybės.

Antikorupcinį sąmoningumą skleisti padeda bendrovėje nuolat vykdomi antikorupciniai mokymai. 2017 m. mokymuose dalyvavo 93% darbuotojų.

„Na, o šiais metais žengėme naują žingsnį ir nulinės tolerancijos korupcijai mokymus pradėjome organizuoti ir savo rangovams. Šiuos mokymus vykdyti mums sėkmingai padeda Specialiųjų tyrimų tarnybos korupcijos prevencijos atstovai“, – sako J.Šneideraitis.

Projekto partnerio nuotr./ESO Prevencijos skyriaus vadovas Jonas Šneideraitis
Projekto partnerio nuotr./ESO Prevencijos skyriaus vadovas Jonas Šneideraitis

ESO Prevencijos skyrius atsako už Korupcijos prevenciją, viešųjų pirkimų skaidrumą, verslo ir turto apsaugą, informacijos saugą bei užtikrina personalo patikimumą.

Pasak J.Šneideraičio, efektyviai veikianti antikorupcinė sistema užtikrina tiek saugią ir skaidrią verslo aplinką, gerą reputaciją, tiek ir padeda sutaupyti pinigų – imant banko paskolas plėtrai ar investicijoms. Nuo reputacijos reitingų labai priklauso ir įmonės akcijų kursas, partnerių pasitikėjimas, sutaupytos lėšos bylinėjimuisi ir ieškinių patenkinimui.

Bendrovę ESO valdančiai „Lietuvos energijai“ įsteigus įmonę „Verslo aptarnavimo centras“, buvo išskaidrinti visi viešieji pirkimai ir panaikinta bet kokios įtakos pirkimų komisijai darymas visų lygių vadovams. O tai – ypač svarbus žingsnis daug viešųjų pirkimų vykdančiai energetikos bendrovei.

Negana to, šiandien visi be išimties ESO darbuotojai privalo deklaruoti privačius interesus. Anksčiau tai daryti privalėjo tik vadovai.

Bendrovę ESO valdanti energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ 2017 m. su Specialiųjų tyrimų tarnyba pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo numatyta glaudžiau koordinuoti bendrus veiksmus korupcijos prevencijos srityje.

Taip buvo padėtas pagrindas plėsti nulinės tolerancijos korupcijai politiką ir už įmonės ribų, aktyviai siekiant, kad ir visoje rinkoje, kurioje veikia bendrovė, būtų laikomasi aukščiausių etikos ir skaidrumo principų.

Pasak ESO Prevencijos skyriaus vadovo, nulinės tolerancijos korupcijai politika nėra baigtinis reiškinys – ji yra nuolat tobulinama, atnaujinama, pildoma. O tuo tiesiogiai rūpinasi 10 šio skyriaus darbuotojų centriniame ir didžiausiuose Lietuvos miestuose esančiuose padaliniuose.

Projekto partnerio nuotr./STT logo
Projekto partnerio nuotr./STT logo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų