„Labai džiaugiamės, kad „Neries ardų“ projektas spėjo gauti dar vieną reikšmingą įvertinimą. Už jį, pirmiausia, noriu padėkoti su projektu dirbusiai komandai, taip pat „Vilniaus architektūros studijos“ architektams Vytautui Augustinavičiui, Algimantui Pliučui, Juozui Vaškevičiui, Giedrei Mekaitei, rangovams bei partneriams“, – džiaugėsi „Citus“ vadovas Mindaugas Vanagas.
„Neries ardų“ projektas šiais metais buvo pripažintas ir tarptautiniu mastu – jis išrinktas geriausiu būsto projektu Baltijos šalyse, taip pat dalyvavo Lietuvos architektūros parodoje „Žvilgsnis į save“.
Projekto išskirtinumai – konkrečiam segmentui skirta projekto koncepcija, unikali lokacija ir aukšta statybų, medžiagų bei sprendimų kokybė. Jis stovi prie pat Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio, o iki Neries – tik 40 m, už jos plyti Vingio parkas. Trijų mažaaukščių namų kompleksas pasižymi į aplinką įsiliejančia architektūra, didžiuliais (iki 30 kv. m) balkonais, o privatumas ir tvarūs sprendimai leido neprestižinėje vietoje (Vilniaus Lazdynų ir Karoliniškių rajonų sandūroje) sukurti „premium“ segmento būstus.
Ne visi „Neries ardams“ linkėjo sėkmės: buvo norinčių jį sustabdyti arba bent jau pasipelnyti. Tačiau įmonė viską sėkmingai išsprendė, o šiandien projekte telikę 3 laisvi butai.
Svarbiausia, M.Vanago teigimu, neužmigti ant laurų ir neužsiliūliuoti vien apdovanojimais. Jis pabrėžia, kad „Neries ardų“ sėkmės istoriją įmonė gerai išanalizavo ir perkėlė į naują projektą – „Miško ardus“. Vis dėlto, pasak vadovo, pripažinimas padeda išgryninti sėkmės faktorius ir motyvuoja juos pritaikyti ir išvystyti dar geriau kuriant ateities projektus.
Įvertino kokybę ir komunikaciją
„Projektas „Neries ardai“ įvertintas už sprendinių ir architektūros kokybę, už aplinką, į kurią įsiliejo – projekto vietoje sudėtingas landšaftas, todėl nuostabu, kaip pavyko pastatyti patrauklius, kokybiškos architektūros būstus, atveriančius aplinkui plytintį mišką, žalumą, upę ir jų neužgožti“, – sakė konkurso „Už darnią plėtrą“ komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius.
Jis taip pat akcentavo, kad projekto vystytojui kilusių iššūkių akivaizdoje komunikacija su gyventojais, klientais gali būti laikoma pavyzdine. Į tai konkurso komisija taip pat atkreipė dėmesį vertindama darnios plėtros kriterijų įgyvendinimą projekte.
„Puikiu pavyzdžiu kitiems vystytojams gali tapti tai, kaip darbas su bendruomene ir atvirumas padeda suvaldyti sudėtingas situacijas ir išsaugoti gerą reputaciją“, – kalbėjo M.Statulevičius.
Apie konkursą
Konkursą „Už darnią plėtrą“ nuo 2008 m. organizuoja LNTPA kartu su Darnios plėtros akademija. Pagrindiniai konkurso tikslai – toliau puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.
Konkurso komisiją sudarė LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius, Vilniaus m. savivaldybės mero patarėja doc. dr. Dalia Bardauskienė, Aplinkos ministerijos atstovas Marius Narmontas, architektas, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, Lietuvos statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Lietuvos architektų sąjungos Tarybos narys, docentas Linas Naujokaitis, VGTU profesorius habil. dr. Vytautas Martinaitis, „Swedbank“ atstovas Martynas Trimonis, BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.
Šiame konkurse 2016 m. „Citus“ projektas „Karaliaučiaus slėnis“ buvo pripažintas geriausiu gyvenamuoju projektu Lietuvoje, o „Kauno senamiesčio apartamentų“ I etapas – geriausiu ateities projektu.
Skaičiai ir faktai
- Projekto adresas – K. Jelskio g. 65 Vilnius;
- Pastatai – trys triaukščiai namai;
- Butų skaičius – 65, plotas – nuo 35 iki 107 kv. m;
- Parkavimo vietų skaičius – 66 (požeminėje stovėjimo aikštelėje);
- Bendras plotas – 7 580 kv. m, naudingas plotas – 4 747 kv. m;
- Pastatų energinio efektyvumo klasė – „A“.