„Iki“ darbuotojų valgyklos vadovė iš pasaulio kulinarijos olimpiados parsivežė bronzą

Patiekalų kokybę iš esmės lemia produktų šviežumas, o jų gamyba ir pateikimas jau priklauso nuo fantazijos ir įgūdžių, įsitikinusi prekybos tinklo „Iki“ darbuotojų virtuvės vadovė Elvyra Semaška. Ji visai neseniai kolegas ir artimuosius nudžiugino iš Vokietijos į Lietuvą parsivežusi bronzos medalį iš didžiausios pasaulinės kulinarijos olimpiados „IKA Culinary Olympics 2020“.
 „IKA Culinary Olympics 2020“
„IKA Culinary Olympics 2020“ / „IKA Culinary Olympics 2020“ nuotr.
Temos: 1 „Iki“

„Pirmą kartą dalyvavau pasaulinio lygio varžybose ir labai sėkmingai – su 8 žmonių komanda varžėmės su daugiau nei 2 000 virtuozų iš daugiau nei 60 pasaulio šalių ir iškovojome prizinę vietą. Šis įvertinimas svarbus ne man vienai, bet ir visai „Iki“ komandai – jie, kaip šeimos nariai, mane maloniai nustebino sveikinimais ir kitomis staigmenomis. Džiaugiuosi, kad dirbu prekybos tinkle, kuriame darbuotojams gaminamo maisto kokybei skiriamas toks pat dėmesys kaip ir pirkėjams siūlomiems produktams“, – sako E. Semaška.

Vadovaujasi viena taisykle

Pašnekovė pasakoja, kad dalyvaudama pasaulinio lygio kulinarijos konkurse vadovavosi tokia pat taisykle kaip ir kasdien ruošdama maistą tiek kolegoms, kurių kasdien pamaitina apie 400, tiek savo šeimai – gaminti tik iš šviežių ir kokybiškų produktų.

E.Semeškos nuotr. /„Iki“ darbuotojų valgyklos vadovė iš pasaulio kulinarijos olimpiados parsivežė bronzą
E.Semeškos nuotr. /„Iki“ darbuotojų valgyklos vadovė iš pasaulio kulinarijos olimpiados parsivežė bronzą

„Pastebiu, kad masinėje gamyboje vis dažniau šviežius produktus keičia šaldyti. Suprantu, kad be jų šiandien išsiversti būtų sudėtinga, bet patiekalai iš tokių produktų niekada nebus tokie skanūs, kaip pagaminti iš šviežių. Kasdien dirbu su maistu ir jaučiu visai kitą kokybę gamindama iš šviežių produktų – iš jų galiu sugalvoti kur kas daugiau patiekalų ir jų skonių variacijų. Palyginus, šaldyti pusgaminiai labai apriboja kulinarines galimybes“, – sako E. Semaška.

Valgykloje privaloma improvizuoti

Anot šefės, valgykloje darbas vyksta visai kitaip nei restorane arba kavinėje. Čia darbo specifika reikalauja didesnio kūrybiškumo ir gebėjimo improvizuoti su turimais produktais.

„Džiaugiuosi savo kolektyvu – tik komandos dėka kasdien galime nustebinti savo kolegas skaniais pusryčiais ir pietumis. Visada sudarinėdami meniu laikomės prioriteto, kad patiekalai būtų gaminami iš šviežių produktų. Vadovaujantis šia taisykle kasdien tenka improvizuoti – kitos dienos meniu planuojame iš karto po pietų. Galvojame ir vertiname, kaip galime efektyviai panaudoti turimus produktus, kad jie neužsilaikytų ir būtų gaminami švieži, o jau ne besibaigiančio galiojimo“, – paaiškina virtuvės šefė.

Asmeninio archyvo nuotr. /„Iki“ darbuotojų valgyklos vadovė iš pasaulio kulinarijos olimpiados parsivežė bronzą
Asmeninio archyvo nuotr. /„Iki“ darbuotojų valgyklos vadovė iš pasaulio kulinarijos olimpiados parsivežė bronzą

Pasak jos, „Iki“ darbuotojų valgyklos meniu niekada netrūksta žuvies, mėsos, vegetariškų patiekalų, o ketvirtadieniais jau kelerius metus tradiciškai gaminami Kijevo kotletai: „Ne vienas kolega mums yra prasitaręs, kad ketvirtadienių laukia vien dėl šio patiekalo.“

Šefę įkvepia „Iki“ produkcija

Pašnekovės vertinimu, „Iki“ produkcijos kokybės kartelė yra ypač aukšta. Ji pasakoja, kad kiekvieną kartą dalyvaudama prekybos tinklo naujienų degustacijose atranda kažką naujo, o pirkėjams siūlomas asortimentas yra tapęs vienu iš virtuvės šefės įkvėpimo šaltinių.

„Iki“ produktai yra ypač aukštos kokybės, o asortimentas labai platus ir nuolat atnaujinamas. Šiuo metu mano mėgstamiausias produktas, kurį galima įsigyti – kulinarijos cecho kolegų gaminamas paštetas su pistacijomis. Kainos ir kokybės santykiu – tai geriausias gurmaniškas produktas, kurį šiuo metu galima rasti prekyboje“, – sako E. Semaška.

Pietus darbe paverskite švente

Paklausta, ką pasiūlytų pasigaminti pietums tiems, kurie neturi valgyklos darbe, pašnekovė siūlo neapsiriboti grikiais ar tik salotomis.

„Pasistenkite pasilepinti iš namų atsineštais savo ruoštais pietumis. Aš asmeniškai mėgstu itališkus patiekalus – makaronus, bulvių virtinukus „gnocchi“, raviolius ir pan. Daugelio jų gamyba trunka vos 15–30 min., visgi piktnaudžiauti vien šiais miltiniais patiekalais nereikėtų. Siūlau pasidairyti ir į nesudėtingus žuvies ar mėsos patiekalų receptus“, – sako E. Semaška.

Ieškant ko nors įdomesnio, pašnekovė siūlo pabandyti pasigaminti antieną, kuri tinka ne tik Kalėdoms, bet ir kasdienai. Antienos krūtinėlę apšlaksčius šviežių apelsinų sultimis ir pagarinus baltajame vyne, o vėliau ištroškinus su daržovėmis – gausite nekasdienį, šventėmis kvepiantį patiekalą.

Šefė rekomenduoja gaminant tiek antieną, tiek kitokią mėsą nepersistengti su prieskoniais – tokiu atveju galite nebejusti pačios mėsos skonio: „Kokybė slypi paprastume – labai dažnai mėsą užteka paskaninti tik pipirais, druska ir česnakais. Šie prieskoniai tinka visoms mėsos rūšims.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai