„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

K.Račkauskaitė: projekte „Susitikim, mieli senjorai“ grąžinu dėkingumo skolą

Prie trečią mėnesį vykstančio projekto „Susitikim, mieli senjorai“ prisijungė 300 entuziastingų Vilniaus senjorų, norinčių išmėginti šokio, tapybos bei rankdarbių pamokas. Rankdarbių kūrėja Kristina Račkauskaitė teigia, kad jos vedamų kūrybinių dirbtuvių metu projekto dalyviai ne tik mokosi vilnos vėlimo paslapčių – čia mezgasi bičiulystės, senjorai išdrįsta atvirai kalbėti apie skaudžius gyvenimo patyrimus.
K.Račkauskaitė: projekte „Susitikim, mieli senjorai“ grąžinu dėkingumo skolą
K.Račkauskaitė: projekte „Susitikim, mieli senjorai“ grąžinu dėkingumo skolą / Akvilės Balsytės nuotr.
Temos: 2 Dekupažas Senatvė

Pasak K.Račkauskaitės, iš projekto idėjos autoriaus Edgaro Stanišausko gautas kvietimas prisijungti prie lektorių komandos – didelė dovana.

„Tai, kad projektas skirtas senjorams, tapo pagrindiniu impulsu, paskatinusiu tapti jo dalimi. Nebuvau pakankamai dėmesinga savo močiutėms ir neatsilyginau už gėrį, kurį gavau iš jų. Dalyvavimas projekte leidžia pasidalinti praktinėmis žiniomis ir suteikia galimybę per kitus žmones grąžinti dėkingumo skolą“, – pasakoja rankdarbių meistrė.

Senjorams labiausiai trūksta ilgalaikių veiklų

Organizuodama kūrybines dirbtuves šešioms skirtingoms grupėms K.Račkauskaitė įsitikino, kad senjorai labai veiklūs ir linkę išbandyti net kelias veiklas. Svarbiausia jiems – patogiai pateikiama informacija apie tokius projektus bei galimybė tęsti pradėtas veiklas ilgiau.

Tikslas pasiektas – naujos patirtys padėjo atverti kelius savirealizacijai.

„Ne vienas dalyvis atskleidė apgailestaujantis, jog užsiregistravo ir sudalyvavo tik viename kūrybiniame užsiėmime – daugelis senjorų noriai dalyvautų keletą mėnesių trunkančiose panašiose veiklose. Tačiau sutikau dalyvių, kurie ir po pirmo susitikimo džiaugsmingai pranešė nusipirkę vilnos ar priemonių dekupažui. Vadinasi, tikslas pasiektas – naujos patirtys padėjo atverti kelius savirealizacijai“, – sako K.Račkauskaitė.

Pasak lektorės, norint įtraukti į aktyvias veiklas dar daugiau senjorų, labai svarbu užtikrinti užsiėmimų prieinamumą – ne tik tinkamai informuoti, bet ir pasirūpinti reikalingomis priemonėmis.

„Dažnas dalyvis nustemba, kad atvykstant į užsiėmimą nereikia nei papildomai pasiruošti, nei pačiam rūpintis priemonėmis. Prašau tik vieno dalyko, kad senjorai ateitų ir nepamirštų šypsenos“, – kalba K.Račkauskaitė.

Akvilės Balsytės nuotr./K.Račkauskaitė: projekte „Susitikim, mieli senjorai“ grąžinu dėkingumo skolą
Akvilės Balsytės nuotr./K.Račkauskaitė: projekte „Susitikim, mieli senjorai“ grąžinu dėkingumo skolą

Kūrybinių dirbtuvių metu užsimezga bičiulystės

Lektorė teigia pastebėjusi, jog vilnos vėlimas ir bendravimas padeda senjorams vaduotis iš nerimo būsenos bei užsimiršti.

„Dalyvaujant projekte labiausiai sujaudina dalyvių atsivėrimai. Net negaliu įsivaizduoti, kiek daug jėgų reikėjo vienai senjorei ateiti į užsiėmimą ir visai grupei prisipažinti, kad ji stengiasi išbristi iš depresijos. Tokių dalyvių yra ir daugiau. Matau, koks sunkus jiems atėjimo į nepažįstamų žmonių ratą momentas. Visgi užsiėmimui įsibėgėjus pradedama bendrauti, dalintis nuomone. Tokios akimirkos be galo džiugios“, – pasakoja ji.

K.Račkauskaitė atskleidžia, kad dirbtuvių metu tarp visiškai nepažįstamų žmonių mezgasi bičiulystės – apsikeičiama telefono numeriais, elektroninio pašto adresais, projekto dalyviai pradeda bendrauti socialiniuose tinkluose.

Vedant užsiėmimus teko ir ašarą nubraukti.

„Vedant užsiėmimus teko ir ašarą nubraukti. Viena be galo pozityvi projekto dalyvė atsisveikindama man palinkėjo atidaryti savo rankdarbių studiją. Supratau, kad ji linki šviesios bendravimo patirties ir man ir kitiems senjorams, galbūt nedrįstantiems tapti tokių iniciatyvų dalimi“, – sako lektorė.

Svarbiausia – nebijoti išmėginti naujas veiklas

Nedrįstančius išmėginti naujų veiklų senjorus K.Račkauskaitė ragina apsilankyti užsiėmime ir nedrąsa pasidalinus su kitais įsitikinti, kaip per penkiolika minučių šis jausmas „ištirpsta“, o džiaugsmas ir pasididžiavimas jį įveikus lieka ilgam.

„Absoliuti dauguma senjorų, atėjusių į vilnos ir dekupažo grupių užsiėmimus, pirmą kartą išmėgino šias technikas bei liko nustebinti savo pačių kūrybiškumo. Dalis senjorų po savaitės nepažino savo kūrinių ir negalėjo patikėti, kad jiems taip puikia pavyko“, – dalyvių patirtis prisimena lektorė.

Įdomių laisvalaikio veiklų ieškantiems senjorams K.Račkauskaitė rekomenduoja iš anksto neapriboti ir nebauginti savęs, nesiruošti pamokai ar užduočiai, kurią reikės įveikti.

„Mes susitinkame bendrauti, pasidalinti ir apsikeisti patirtimi. Pirmiausia kartu išgeriame arbatos ir šnekučiuojamės, o tuomet prisiliečiame prie naujų dar neišbandytų technikų tik tiek, kiek patys norime“, – apie projekto tikslus kalba lektorė.

Pagrindinis projekto partneris – „Eurovaistinė“. Projekto partneriai: akių klinika „Lirema“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto informaciniai partneriai: naujienų portalas 15min, LRT, radijo stotis „Lietus“ ir žurnalas „60+“. Organizatoriai: VšĮ „Sėkmės idėja“ ir VšĮ „Azzara“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“