Ką šiemet bus galima pamatyti parodoje „Balttechnika“

Jau po savaitės Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyks jau 26-tus metus iš eilės organizuojama tarptautinė specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika“. Specialistams, verslui ir akademinei visuomenei skirtame renginyje susitiks inovatyvūs šalies inžinerinės pramonės atstovai, kurie pristatys naujausius, veržliausius, aktualiausius gamybos sprendimus bei technologijas. Pateikiame tris dėmesio vertus eksponatus bei renginius, kuriuos aplankyti galėsite jau gegužės 16 – 18 dienomis.
„Litexpo“ parodų rūmuose paroda „Balttechnika 2017“
„Litexpo“ parodų rūmuose paroda „Balttechnika 2017“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Galėsime išvysti greitąjį „Fanuc Delta“ robotą

Bene didžiausios pasaulyje robotų gamintojos, japonų kapitalo įmonės „Fanuc“ atstovai Baltijos regione „Nord Robotics LTD“ parodos metu žada pristatyti „Fanuc Delta“ robotą, kuris dirba išskirtiniu greičiu.

„Šiais metais savo stende norime parodyti, kaip greitai gali dirbti šiuolaikiniai robotai. Stebint „Fanuc Delta“ roboto darbą, sunku akimis sekti jo greitį. Tai – išties atraktyvus vaizdas“, – pasakoja „Nord Robotics LTD“ įkūrėjas ir vadovas Remigijus Laurutis.

Jo teigimu, šiuo metu pasaulyje yra įdarbinta per pusė milijono „Fanuc“ pagamintų robotų. „Kompanija turi apie šimtą modelių – nuo mažiausių, kurie kelia 1 kg, iki didžiausių, galinčių pakelti apie 2,5 tonos. Patys didžiausi robotai yra naudojami aviacijoje, metalų apdirbimo, automobilių pramonėje“, – pasakoja „Fanuc“ atstovas Lietuvoje.

Tiesa, į parodą „Balttechnika“ atkeliaujantis „Fanuc Delta“ robotas nebus pats didžiausias iš visos kategorijos – jo aukščio ir pločio metmenys sieks apie 1 metrą. „Tokie robotai yra naudojami prie konvejerių, jie gali surinkti gaminius, sudėti juos į dėžutes. Prie šių robotų gali būti jungiamos kameros, siekiant užtikrinti, kad transportavimo metu robotas įdės ruošinį į tinkamą vietą“, – pasakoja R. Laurutis.

Jo teigimu, „Delta“ tipo robotai dar nėra išpopuliarėję mūsų kraštuose, todėl turėtų sutraukti daug dėmesio. Paklaustas, kokia yra „Fanuc“ robotų kaina, ar ši kaina yra įperkama mūsų pramonės verslui, „Nord Robotics LTD“ vadovas pateikia teigiamą atsakymą, nors ir neatskleidžia tikslių kainų rėžių.

R. Lauručio teigimu, įmonėms, investuojančioms į robotus, lengviau išgyventi sunkmečius: „Esant poreikiui, robotą galima sustabdyti ir laukti, kol ateis geresni laikai, o paskui vėl įjungti liniją. Darbuotojus, tokiu atveju, turi arba atleisti, ir tuomet iš naujo rinkti komandą, arba išlaikyti, kas kainuoja papildomus kaštus,“ – komentuoja pašnekovas.

Jo duomenimis, Vokietijoje 10 tūkst. darbuotojų šiuo metu tenka per 500 – 600 robotų. Lietuvoje tokiam pat skaičiui darbuotojų tenka apie 5 – 10 robotų. „Nors atsiliekame ženkliai, tačiau tikiu, kad jau netolimoje ateityje mūsų vaikai tikrai dirbs su robotais – sakys jiems, ką daryti, o robotai darys jų darbus. Ateinančių kartų darbas tikrai bus lengvesnis, nei dabartinis gamyklose. Tuomet galėsime užsidirbti ir vokišką atlyginimą, ir turėti gerą pelną“, – įsitikinęs R. Laurutis.

Kvies susipažinti su išmaniąja gamyba ir automatizacija

Gamybos automatizavimo, procesų valdymo, našumo didinimo srityje dirbantys UAB „Klinkmann Lit“, parodoje dalyvaujantys kartu su amerikiečių kompanija „Rockwell automation IIOT“, savo ekspozicijoje žada pristatyti išmaniuosius įrenginius, skirtus pramonei.

„Šių metų ekspozicija bus sąlyginai nedidelė, tačiau joje pristatysime tai, kas šiuo metu yra aktualiausia, kokios tendencijos vyrauja pramonės automatikoje. Mūsų stende bus pristatytos pramonės konvejerių sistemos, programinės įrangos privalumai, konvejerių specialios saugos sprendimai ir daugelis kt.“, – komentuoja UAB „Klinkmann Lit“ ypatingųjų klientų vadybininkas Artūras Dudavičius.

Kompanijos atstovo teigimu, didelis dėmesys šiais metais bus skiriamas seminarui, kurio metu bus pristatoma išmaniosios gamyklos koncepcija: „Papasakosime, kas tai yra ta išmanioji gamykla, kokie yra didžiausi jos privalumai, o kartu ir pateiksime pavyzdžius, kas jau dabar veikia šiuo principu“, – teigia pašnekovas.

Seminaras, vyksiantis pirmąją parodos dieną (gegužės 16 d.) 13:00 – 14:00 val, bus sudarytas iš trijų dalių. Pirmoje dalyje, kaip ir minėta, bus detaliai pristatyta išmaniosios gamyklos vizija, o kartu ir išmanūs įrenginiai, suteikiantys daugiau galimybių stebėti technologinius procesus.

Antrojoje dalyje bus kalbama apie tai, kaip, naudojant „IIoT“ gamybos priemones ir įrengimus, pagreitėja operacijos, bei kaip apjungiant išmaniąsias technologijas gamykla yra skaitmenizuojama, padidinamos jos valdymo galimybės, o taip pat sumažinami išlaikymo kaštai. Trečiojoje seminaro dalyje vyks diskusija, kurios metu bus pristatytos Lietuvos klientų sėkmės istorijos.

Pamatyti bus galima ir robotą su dviem griebtuvais

Viena didžiausių metalo apdirbimo srityje Vidurinėje Europoje veikiančių bendrovių „Abplanalp“ šių metų parodoje „Balttechnika“ žada pristatyti robotą „Yaskawa GP 12“.

„Šis, „rankos tipo“ robotas „Yaskawa GP 12“ keičia detales vietoj žmogaus. Tai – patogus sprendimas, kadangi robotas gali dirbti naktinėje pamainoje“, – komentuoja Lietuvos įmonės atstovas Nikolajus Smirnovas.

Į parodą atvežamas robotas, jo teigimu, bus sukomplektuotas iš dviejų pusių griebtuvų: „Dvipusis griebtuvas iš karto atlieka du darbus vienu metu – vienu griebtuvu paima ruošinį, o kitu – paruoštą detalę. Tuomet apverčia ranką ir įdeda ruošinį. Taip yra sutrumpinamas detalės pakeitimo laikas.“

26-ą kartą, gegužės 16-18 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksianti tarptautinė specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų „Balttechnika“ yra vienintelis ir svarbiausias inžinerinės pramonės metų renginys Lietuvoje. Parodoje šiemet dalyvaus 80 įmonių iš 12 šalių, vyks tarptautinės konferencijos bei renginiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis