Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip „Profitus“ platformą investavimui atranda vyresni vartotojai?

Vilija Juškevičienė per sutelktinio finansavimo platformas investuoti pradėjo prieš šešerius metus ir dar nė karto nenusivylė šiuo sprendimu. Pasak žinomos pomidorų augintojos, per šiuos metus pasitaikė ir vėluojančių projektų, į kuriuos ji investavo, tačiau tai moters neatbaido.
Vilija Juškevičienė
Vilija Juškevičienė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Žinau investavimo rizikas, todėl skaidau savo investicijas – neinvestuoju didelių sumų į vieną projektą. Jei kuris nors užstringa, tai sudaro tik nedidelę dalį visų mano investicijų“, – sako V.Juškevičienė.

Pradėti įkalbėjo vaikai

Pasak V.Juškevičienės, investuoti santaupas ją paskatino vaikai.

„Nuolat su jais kalbėdavome apie tai, kad sąskaitose laikomi pinigai praranda vertę. Po kelių metų supranti, kad už tą sumą, kurią turi sutaupęs, nebepirksi tiek, kiek pradėjęs taupyti. Tai ypač akivaizdu kalbant apie didesnius pirkinius. Natūralu, kad svarstydavau, ką daryti, kad taupomi pinigai neprarastų vertės. Finansiškai aktyvūs mano vaikai papasakojo apie sutelktinio finansavimo galimybes, rizikas ir sprendimus, padedančius saugiai investuoti“, – prisimena V.Juškevičienė.

Moteris teigia, kad investuoja per kelias platformas, tarp jų ir „Profitus“.

„Esu atsargi, todėl sprendimus priimu neskubėdama. Mėgstu pasiaiškinti, kokios yra galimybės, kaip sekasi. Čia labai padeda vaikai, kurie gali atsakyti į kai kuriuos klausimus. Kai pradėjau investuoti, draugams iš pradžių nieko nesakiau – norėjau pati įsitikinti, ar suprantu procesus. Tačiau pamačiusi, kaip paprasta sekti investicijas ir reguliariai gauti grąžą, pradėjau apie savo patirtį pasakoti draugėms“, – dalijasi ūkininkė.

Tenka įveikti senus stereotipus

Ūkininkavimas, pasak moters, buvo viena iš priežasčių, kodėl ji nusprendė investuoti. V.Juškevičienė į tai žiūri kaip į galimybę sukaupti papildomų lėšų pensijai.

„Anksti pradėjusi ūkininkauti, nesitikiu didelės valstybinės pensijos. Ūkininkavimas nėra dėkingas darbo stažo kaupimui, bet man tai netrukdo. Pragyvenimui anksčiau užsidirbdavau augindama gėles, dabar – pomidorus, ne tik auginu, bet ir dalinuosi patirtimi socialiniuose tinkluose mano suburtoje bendruomenėje „Pomidorų karalystė“. Iki investavimo per sutelktinio finansavimo platformas pagrindinės mano investicijos buvo į šiltnamius. Tačiau dalį uždarbio pavyksta sutaupyti, o santaupas laikyti vien banke – netikslinga“, – pasakoja V.Juškevičienė.

Asmeninio archyvo nuotr./Vilija Juškevičienė
Asmeninio archyvo nuotr./Vilija Juškevičienė

Pradėjusi dalintis savo patirtimi su bendraamžiais, ji greitai pastebėjo, kad vyresni žmonės vis dar turi daug neigiamų stereotipų apie investavimą.

„Deja, mano karta skaudžiai nukentėjo devyniasdešimtaisiais, patikėjusi „Sekundės“ ir kitų bankų pažadais. Tuomet žmonės pardavinėjo net savo turtą, automobilius, kad galėtų ten padėti pinigus. Situacija dabar visiškai kitokia – sutelktinio finansavimo modelis veikia kitais principais. Tai ir pasakoju draugėms. Net jei vienas projektas užstringa, platforma dėl to neužsidaro. Mano kartos žmonėms reikia daug informacijos, kad jie vėl pradėtų pasitikėti investavimu. Be abejo, niekas taip neveikia, kaip draugų patirtys, todėl ir kalbuosi su visomis draugėmis“, – teigia moteris.

Protingi pasirinkimai mažina rizikas

Per šešerius investavimo metus V.Juškevičienė susidūrė ir su vėluojančiais projektais, tačiau tai jos neatbaidė. Ji nuosekliai laikosi principo, kad investicijas būtina diversifikuoti.

„Vėluojančios investicijos niekada nesudarė daugiau kaip 5 proc. visų mano investicijų. Tai ir yra sutelktinio finansavimo privalumas – vienas vėluojantis projektas neturi įtakos kitiems, nes investuoji į skirtingų įmonių projektus“, – aiškina ji. Be to, vėluojantys projektai duoda ir papildomos naudos, nes, pavyzdžiui, „Profitus“ platformos investuotojams tokiu atveju mokamos didesnės palūkanos.

V.Juškevičienė periodiškai didina savo investicijas, kasmet nusistatydama tikslą, kokią sumą skirs investavimui. Kol kas jai pavyksta laikytis užsibrėžtų tikslų, bendra investuojama suma, vadinamas aktyvus investicinis portfelis stabiliai auga.

„Matydama savo teigiamą patirtį, skatinu bendraamžius galvoti apie investavimą. Man pažinti šią sritį padėjo vaikai, o aš mielai dalinuosi savo patirtimi su kitais, nes tikiu investavimo nauda“, – apibendrina V.Juškevičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos