Darbai vyksta daug sparčiau
Ponia Laima su vyru Robertu savo namus jau porą dešimtmečių šildo gamtinėmis dujomis. Sutuoktiniai gerai atsimena, kaip jų kvartale Aleksote buvo tiesiamas dujotiekis.“.
„Tiesa, tuomet darbai vyko kur kas lėčiau ir ilgiau negu dabar. Mat pernai sūnus Mantas apsigyveno privačiame kotedže, kur šildymui taip pat naudoja dujas. Internetu jis susitvarkė beveik visus reikalus – pasinaudojo ESO svetaine, užpildė paraišką, pabendravo su asmenine vadybininke – reikalai judėjo labai greitai. Dabar Manto name – ir šildomos grindys, ir karštas vanduo“, – sako ponas Robertas.
Dujų įrengimo darbai paprastai trunka nuo 3 iki 7 mėnesių. Specialistai sudaro labai aiškų darbų eigos planą, o sklypo ar namo šeimininkams belieka tik atitinkamu laiku priimti sprendimus.
„Nuo šių metų klientai iš ESO gali užsisakyti ir vidaus tinklo įrengimo paslaugą savo name. Todėl visas dujų įvedimo procesas vyksta dar greičiau – ESO ne tik atlieka visus įrengimo darbus, bet ir pasirūpina reikiamų dokumentų sutvarkymu“, – pažymi ESO Paslaugų tarnybos direktorius Ignas Pranskevičius. Vidaus tinklo darbams ESO suteikia 10 metų garantiją.
Vaikus nuolat ragina taupyti
Kalbėdamas apie išlaidas R. Jucevičius pastebi, kad per žiemą namo šildymui jiedu su žmona išleido mažiau pinigų negu sūnus. „Jis labai mėgsta šilumą, taip prikaitina vidų, kad vėliau lekia atidaryti lango. O mes esame išmokyti taupumo, naktį šildymą sumažiname.“, – sako kaunietis.
R. Jucevičius tikina, kad dėl pagerėjusio energijos vartojimo efektyvumo pastatui šildyti reikia mažiau dujų. „Be to, per tuos penkerius metus ir dujų kaina pastebimai sumažėjo“, – priduria šeimininkas.
R. Jucevičiaus vaikai juokauja, kad tėvas žino daugybę būdų sutaupyti ir visada yra pilnas patarimų lyg senas storas sieninis kalendorius su 365 nenuplėštais lapeliais.
Savo ruožtu vyras pripažįsta, kad sūnui jau įgriso kartodamas, jog vos 1 laipsniu sumažinus oro temperatūrą patalpose, katilas sudegina 5 procentais mažiau dujų.
Vertina jėgas ir sveikatą
L. Jucevičienė konstatuoja, kad 74 metų sutuoktiniui būtų sunku, jeigu malkas reikėtų ruošti ne tik židiniui ir pirčiai, bet ir namo šildymui – visų pirma kiltų problemų dėl vietos. „Atsimenu įjuodusią savo tėvo kepurę. Jis per dienas triūsdavo rūsyje, kur buvo laikoma anglis. Išlipdavo juodas kaip velnias, purvinas ir pavargęs. Jis buvo labai darbštus ir nagingas vyras, visus darbus atlikdavo pats, – pasakoja Aleksoto gyventoja.
„Tačiau tėvas mokėjo vertinti naujoves, žinojo, kad dujų tinklas – tai daugiau civilizacijos ir patogumo namuose. Apskritai, nelabai įsivaizduoju, kad kuris nors iš kaimynų bendruomenės tuomet būtų ėmęs ir atsakęs dujų įvedimo“, – šypsosi pašnekovė.
R. Jucevičius pabrėžia, kad šildymui labai svarbus yra geras katilas. „Rekonstruodamas namą žinojau, kad reikia pakeisti seną dujinį katilą į naują, modernų ir efektyvesnį. Todėl katilui netaupiau – juk pažangi įranga tarnauja patikimiau, atsiperka per trumpesnį laiką, mažiau genda“, – dėsto gyventojas. Jis labai patenkintas, kad šildymo sistemą labai paprasta ir lengva valdyti.
Daugiau sužinoti apie dujų įvedimo procesą, užduoti klausimus ir pateikti elektroninį prašymą įsivesti dujas galima ESO interneto svetainėje.