Koordinatorių pagalba slaugytojams žengiant pirmuosius žingsnius Norvegijoje

„Svarbiausia bendravimas“, - kolektyvo santykių paslaptį išduoda Norvegijoje su lietuviais slaugytojais dirbantis Ole Sæther Løvik. Centric Care AS koordinatorių skyriaus vadovas bendrauja su daugiau negu penkiasdešimčia Norvegijoje dirbančių slaugytojų iš Lietuvos ir stengiasi, kad visi su jų darbų susiję klausimai būtų išspręsti paprastai ir greitai.
O.Lovik (kairėje) ir kiti koordinatoriai
O.Lovik (kairėje) ir kiti koordinatoriai / Projekto partnerio nuotr.

O. Løvik šį karjeros kelią pasirinko, nes neįsivaizduoja savo darbo be nuolatinio bendravimo su žmonėmis.

„Svarbiausia man yra tai, kad šis darbas kažką reiškia! Galimybė dirbti su sveikatos apsaugos profesionalais yra nepakartojama. Be to, visada vyksta kažkas naujo, tenka daug ką išmokti, niekada nebūna nuobodu“, – patirtimi apie darbą dalinasi O.Løvik.

Koordinatorių skyriuje iš viso dirba 9 specialistai. Pasak O.Løvik, kiekviena darbo diena yra vis kitokia. Nuolatos tenka spręsti įvairius klausimus, kalbėti su darbdaviais ir su slaugytojais, vykdyti atrankas, ieškoti darbo vietų slaugytojams. Koordinatoriai pasirūpina, kad slaugytojai visada turėtų darbo, kad gerai išmanytų darbo teisės niuansus ir žinoma, kad kas 14 dienų jų banko sąskaitas papildytų uždirbtas atlyginimas.

Projekto partnerio nuotr./,,Centric Care AS“ padalinio vadovas Ole Løvik
Projekto partnerio nuotr./,,Centric Care AS“ padalinio vadovas Ole Løvik

Pirma pažintis – dar prieš įdarbinimą

Nors pagrindinis koordinatorių darbas yra rūpintis slaugytojais, kurie jau dirba Norvegijoje, pažintis su jais prasideda dar gerokai prieš tai. Dabartinė grupė kalbos kursų dar nebaigė, bet konkrečias darbo vietas turi jau 13 iš 16 kursų dalyvių.

„Mes nuolatos bendraujame su visais kursų „Helsenorsk for deg!“ dalyviais. Nuo pat kursų pradžios skiriame daug laiko ir pastangų, kad kuo geriau pažintumėme savo būsimus kolegas. Tai padeda tiek mums, tiek slaugytojams. Susipažinimas iš anksto tikrai palengvina adaptaciją atvykus dirbti. Likus dviem mėnesiams iki kursų pabaigos, mes jau konkrečiai kabame apie darbo vietas, apie darbo Norvegijoje sąlygas ir niuansus“ – teigia O.Løvik.

O.Løvik pažymi, kad labai svarbi bendravimo su slaugytojais dalis yra jų lūkesčių formavimas.

„Vienas didžiausių iššūkių yra slaugytojams tiksliai perduoti visą su darbu susijusią informaciją. Pavyzdžiui, informaciją apie apgyvendinimą, atlyginimą, darbo santykius Norvegijoje. Nuo pat pradžių, mes stengiamės kalbėti kuo atviriau ir aiškiau, kad vėliau nekiltų nesusipratimų. Kuo labiau lūkesčiai sutampa su realybe pradėjus dirbti, kuo labiau patenkinti būna darbdaviai ir darbuotojai, tuo lengviau dirbti mums“, – teigia slaugytojų koordinatorius.

Kalbos iššūkis

Ole pabrėžia, kad didžiausi iššūkiai ką tik atvykusių slaugytojų laukia pirmas dvi savaites. Jo nuomone, pačioje pradžioje tenka prisitaikyti prie naujų sąlygų. Tenka išmokti kasdienėje veikloje ir darbe kalbėti norvegų kalba.

„Pati pradžia pareikalauja nemažai pastangų. Įsivaizduokit, atvykęs žmogus papuola į visiškai naują aplinką, dažniausiai šalia nėra artimųjų, visur tenka kalbėti tik norvegiškai. Tačiau po poros savaičių, beveik visi pajunta kaip stipriai patobulėjo jų kalba ir kiek daug naujos profesinės patirties jie įgijo. Po šio pirmojo periodo viskas būna gerai“, – patirtimi dalinasi įdarbinimo specialistas.

Ne veltui kalbos kursai Lietuvoje trunka 23 savaites. Tiek laiko pakanka pasiekti reikiamą B2 lygį, kuris pridėjus šiek tiek praktikos, užtikrina, kad būsimi slaugytojai susikalbės visose situacijose.

Slaugytojai iš Lietuvos yra laukiami

Centric Care koordinatoriams dažniausiai tenka dirbti su slaugytojais iš Lietuvos, Ispanijos, Švedijos ir Norvegijos. Ole teigimu, slaugytojai iš kiekvienos šalies turi tik jiems būdingų bruožų. Geriausi lietuvių slaugytojų bruožai, pasako jo, yra profesionalumas, užsispyrimas ir rūpestingumas.

„Pritapti naujoje vietoje nėra labai lengva, bet lietuviai puikiai su tuo susitvarko. Visų pirma, tenka paplušėti mokantis kalbą, tada tenka perprasti naujos darbo vietos specifiką, išmokti daug naujo. Slaugytojai iš jūsų šalies turi labai tinkamą ir teigiamą požiūrį į darbą. Visi yra labai rūpestingi, o tai yra būtina dirbant tokį darbą. Ir žinoma, profesionalumas. Slaugytojai greitai perpranta darbo specifiką, nepriekaištingai atlieka visus procesus ir vykdo pavestas užduotis. Tai yra priežastys, dėl kurių ir toliau bendradarbiausim su slaugytojais iš Lietuvos“, – tikina O.Løvik.

Geriausi lietuvių slaugytojų bruožai, pasako jo, yra profesionalumas, užsispyrimas ir rūpestingumas.

Šiuo metu Centric Care padalinys Lietuvoje renka naują kalbos kursų grupę. Daugiau informacijos apie kalbos kursus ir darbą Norvegijoje galite sužinoti sudalyvavę susitikimuose su įmonės specialistais, kurie vyks: gegužės 26 dieną – Kaune, birželio 9 dieną – Vilniuje.

Registracija į susitikimus internetu galima čia: norintys užsiregistuoti Kaune spauskite čia, o Vilniuje - čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai