Poreikį diktuoja jaunoji karta
LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 kredito unijas ir jas prižiūrinčią Lietuvos centrinę kredito uniją (LCKU), skaičiuoja trečią dešimtį. Nemaža dalis kredito unijų narių vis dar yra įpratę atlikti kasdienes operacijas atvykę į savo kredito unijos klientų aptarnavimo vietą. Tuo metu apie pusė kredito unijų grupės narių aktyviai naudojasi ir būtinas finansines operacijas atlieka per elektroninę bankininkystę. Visgi pastaraisiais metais ryškėja naujos tendencijos.
LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas teigia, kad išmaniąją programėlę nuspręsta kurti įsiklausius į rinkos pasiūlą ir klientų poreikius: „Kredito unijos Lietuvoje stiprėja ir pribrendome technologiniams pokyčiams. Jau pristatėme nuotolinę narystės savitarnos sistemą ir džiaugiamės galėdami startuoti su LKU išmaniąja programėle. Nors išmaniosiomis bankų programėlėmis klientai naudojasi ne vienerius metus, tačiau lietuviškoms kredito unijoms tai reikšmingas žingsnis, kilstelėjęs paslaugų prieinamumą ir jų kokybę į naują lygmenį.“
Įgyvendinant finansinių produktų plėtrą konsultuojamasi su kredito unijomis, kurios geriausiai pažįsta savo narius. „Pastarieji metai parodė, kad ženkliai padaugėjo kredito unijų narių, kurių kasdienis palydovas – išmanusis telefonas. Tai mums buvo reikšmingas signalas, kaip tapti dar artimesnėmis finansų įstaigomis savo esamiems ir potencialiems klientams“, – sako LCKU Verslo ir IT vystymo departamento direktorė Jovita Platenkovienė.
Daugiau privalumų vienoje vietoje
Išmanioji programėlė buvo sukurta bendradarbiaujant su unikalius IT sprendimus vystančia bendrove „Baltic Amadeus“, pritaikiusia „FinCell“ technologinę platformą LCKU poreikiams. Tuo metu inovacinis partneris LCKU pasitelkė turimą atvirosios bankininkystės sąsają.
Aptardamas esminius produkto saugos ir atitikties aspektus, „Baltic Amadeus“ technologijų direktorius Vitalis Kavaliauskas pabrėžia – „FinCell“ veikia naudodamasi tarptautiniais „NextGenPSD2“ ir Berlyno Grupės standartais. „Visa tai užtikrina techninių ir organizacinių normų laikymąsi, kadangi produktas jungiasi su pagrindine finansinės įstaigos sistema per atvirą aplikacijų programavimo sąsają. Ekspertai, sukūrę „FinCell“, yra sertifikuoti pagal CISSP ir CDPSE. Tai patvirtina, kad LKU išmaniosios programėlės kūrimo procese buvo užtikrinti visi būtinieji saugumo ir atitikties elementai“, – komentuoja V. Kavaliauskas.
LKU išmaniosios programėlės vartotojai – fiziniai asmenys – vos keliais paspaudimais galės atlikti mokėjimo pavedimus, patikrinti sąskaitos likutį, peržiūrėti paskutinių mokėjimų sąrašą, gauti savo mokėjimo sąskaitų išrašą ir atlikti kitus veiksmus. Taip pat naudojantis programėlė galima paskambinti arba išsiųsti žinutę savo kredito unijos specialistui. Artimoje ateityje žadama išplėsti esamas programėlės funkcijas ir verslo klientams.
LKU išmaniąją programėlę galima nemokamai parsisiųsti ir įdiegti į kelis skirtingus įrenginius, o jos naudojimas – paprastas ir intuityvus. Programėlė jau pasiekiama ir LKU grupės kredito unijų klientai ją gali atsisiųsti iš „Google Play“ („Android“) bei „AppStore“ („iOS“) parduotuvių.
Taip pat visi iki š. m. gruodžio 31 d. parsisiuntę LKU išmaniąją programėlę ir prie jos prisijungę vartotojai dalyvauja konkurse. Konkurso dalyviai turės galimybę laimėti 1 iš 50 firminių LKU termosinių puodelių.
Apie LKU kredito unijų grupę
LKU kredito unijų grupė – jau daugiau nei 25 metus yra didžiausia kredito unijų grupė šalyje. Grupės valdomas turtas sudaro beveik 60 proc. viso Lietuvos kredito unijų sektoriaus turto. 45 grupei priklausančios kredito unijos, kurių priežiūrą ir kontrolę vykdo LCKU, teikia svarbiausias finansines paslaugas – nuo mokėjimo kortelių ir el. bankininkystės „i-Unija“ iki terminuotųjų bei taupomųjų indėlių, kreditų gyventojams, ūkiui bei verslui.
Po kredito unijų reformos, leidusios dar 2018 m. susiformuoti centrinių kredito unijų grupėms, kurios stiprintų kooperatinės bankininkystės veiklą Lietuvoje, kredito unijų sistema sulig kiekvienais metais tvirtina savo pozicijas šalies miestuose ir regionuose. LKU grupės bendras konsoliduotas turtas, pasibaigus šių metų III ketvirčiui, siekė 608,7 mln. Eur. Tuo tarpu grynoji kredito unijų išduotų paskolų portfelio vertė per devynis mėnesius išaugo 15 proc. iki 478 mln. Eur.
Daugiau informacijos apie LKU grupės kredito unijų teikiamas paslaugas rasite čia.