Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviams kaina nebesvarbu – renkasi brangius išmanius įrenginius

Pastaruoju metu lietuviai didesnį dėmesį pradėjo skirti brangesniems išmaniesiems įrenginiams. Interviu telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ pardavimo direktorius Giedrius Skliutas teigia, kad šiandien net ir tie, kurie buvo užkietėję neišmanių telefonų mylėtojai, atėjus metui atsinaujinti, renkasi išmaniuosius.
„Bitė Lietuva“ pardavimo direktorius Giedrius Skliutas
„Bitė Lietuva“ pardavimo direktorius Giedrius Skliutas

Jo nuomone, šalies gyventojai jau susipažino su išmaniosiomis technologijomis, o dabar, norėdami jas geriau išnaudoti, ieško tam tinkamų įrenginių. Be to, jis atkreipia dėmesį, kad itin sparčiai auga planšetinių kompiuterių ir išmanių priedų pardavimai.

Kuo šiandien labiausia domisi klientai? Ar skiriasi tendencijos, palyginti su praėjusiais metais?

Dabar klientai nori pačių geriausių išmaniųjų telefonų.

Šiandien lankytojus vilioja išmanūs įrenginiai: telefonai, planšetiniai kompiuteriai bei įvairūs priedai. Įdomu tai, kad dabar klientai nori pačių geriausių išmaniųjų telefonų. Jei dar pernai buvo perkami pigiausi išmanieji, kainuojantys 100-150 Eur, šiandien kartelė pakilusi iki 250-400 Eur. O dar dalis klientų ieško tik naujausių flagmanų: „iPhone 6“, „Samsung S6“ ir kitų gamintojų brangiausių modelių.

Dar visai neseniai vyresni klientai rinkdavosi neišmanius telefonus, tačiau šiandien praktiškai visi sako, kad jau pribrendo metas atsinaujinti. Manau, kad įvyko lūžis ir lietuviai pradeda realiai išnaudoti liečiamą ekraną, mobilųjį internetą, programėles, pamėgo daryti nuotraukas ir naudoti kitas išmanias funkcijas. Tam pigiausio išmaniojo nebeužtenka, todėl dažnas ir renkasi brangesnį įrenginį.

Brangstančių pirkinių tendenciją pastebime net ir paprastų priedų telefonams srityje. Jei anksčiau dažnam atrodė, kad telefono dėklas už 20 Eur buvo kokybiškas ir brangus aksesuaras, šiandien be didelių galvojimų klientai dairosi ir į 60 Eur kainuojančius dėklus. Jiems svarbu, kad daiktas būtų kokybiškas ir originalus.

Apie tokias pačias tendencijas kalba ir pernai OMD atliktas tyrimas, parodęs, kad lietuviai mieliau pataupys kitoms reikmėms, bet būtinai įsigis išmanųjį telefoną, net jei ir per mėnesį šeimoje vienam asmeniui teks tik 170 Eur.

Ar pastebite populiarėjimą ir tarp kitų išmaniųjų įrenginių?

Šiemet lietuvių akį itin traukia ir planšetiniai kompiuteriai – jų pardavimai auga šimtais procentų.

Šiemet lietuvių akį itin traukia ir planšetiniai kompiuteriai – jų pardavimai auga šimtais procentų. Vėlgi priežastis ta pati kaip ir su telefonais – lietuviai pažino išmanius įrenginius ir nori išnaudoti visas jų galimybes. Be to, prie šios tendencijos prisidėjo ir neseniai atnaujinti mūsų salonai. Juose pasiūlėme kur kas didesnį išmanių įrenginių asortimentą su kurių galimybėmis nuolat supažindina išmaniųjų ekspertai.

Kartu su naujais salonais pradėjote aktyviau kalbėti ir apie išmanius priedus. Ar lietuviai supranta jų naudą? Kokius priedus dažniausiai renkasi?

Lietuviai yra gudrūs, domisi technologijomis. Turime gana daug klientų, kurie žino kas yra išmanus priedas, kokio jam laikrodžio ar apyrankės konkrečiai reikia. Tačiau nemaža lankytojų dalis su išmanių priedų nauda vis dar nesusipažinę, tačiau sužinoję kokią naudą jiems gali teikti išmanus priedas, nustemba ir susidomi.

Pavasarį mūsų užsakymu atlikta „Spinter“ apklausa parodė, kad net 64% lietuvių išvykę būna netikri ar užrakino savo būsto duris, išjungė visus buitinius prietaisus – toks netikrumo jausmas beveik kas dešimtą apima bent kartą per savaitę. Taip pat kas ketvirtas respondentas nurodė, jog norėtų turėti galimybę nuotoliniu būdu stebėti, kas dedasi jų namuose. Be to, beveik 40% teigė, kad jiems būtų paprasčiau rūpintis savo sveikata, jei jų laikrodis papildomai informuotų apie kraujo spaudimą, sudegintas kalorijas ar nueitus žingsnius. Visas šias problemas išsprendžia išmanieji priedai: kameros per telefoną leidžia stebėti kas dedasi namuose, išmanių namų sprendimai parodo, ar visos durys ir langai uždaryti, o išmanieji laikrodžiai ar apyrankės rodo ne tik laiką, bet ir stebi kraujo spaudimą, skaičiuoja žingsnius ir dalina naudingus patarimus.

Būtent apie tai mūsų išmaniųjų ekspertai su lankytojais kasdien ir kalba, juos supažindina bei moko naudotis. Labiausia lietuviams patinka išmanūs laikrodžiai, apyrankės ir gudrieji echolotai. Taip pat gana sparčiai populiarėja ir išmanūs žaislai, mat juos tėvai perka ne tik vaikams, bet ir sau patiems.  

O ar kartu su išmaniais priedais pristatyti atnaujinti salonai buvo tik kosmetinis atsinaujinimas ar jaučiate kažkokią naudą?

Nauda didelė. Pavasarį atliktas lietuvių tyrimas parodė, kad renkantis naują išmanųjį įrenginį apie 60% šalies gyventojų svarbu didelis jų pasirinkimas, o pusė didelį dėmesį skiria, ar visi parduodami įrenginiai yra atvirai eksponuojami, ar juos galima iškart išbandyti ir ar pardavimo vietoje yra ekspertas, kuris padėtų sukonfigūruoti naująjį pirkinį.

Atnaujindami didžiuosius savo salonus tam ir skyrėme visą dėmesį. Klientai džiaugiasi, kad gali greitai išbandyti, kuris telefonas geriausiai „guli“ rankose. Išmaniųjų ekspertai taip pat buvo sutikti itin teigiamai – lankytojai su jais mielai tariasi, prašo pagalbos konfigūruojant jų įrenginius ar ieško būdų kaip išspręsti vieną ar kitą problemą.

„Bitė Lietuva“ pardavimo direktorius Giedrius Skliutas
„Bitė Lietuva“ pardavimo direktorius Giedrius Skliutas

Ar lietuviai išmanėja, kalbant ne apie perkamus telefonų modelius, bet apie jų supratimą apie mobiliąsias technologijas?

Progresas vietoje nestovi – lietuviai kur kas aktyviau naudojasi mobiliuoju internetu. Pavyzdžiui, per metus sunaudojamų mobiliųjų duomenų kiekis išmaniuosiuose telefonuose mūsų tinkle išaugo net 140,6%. Be to, kaip jau minėjau, dalis klientų ateina aiškiai žinodami ne tik kurio telefono nori, bet ir tikslingai ieško tam tikro išmanaus laikrodžio ar apyrankės modelio. Tiesa, nors augimas ir spartus, yra kur stiebtis – šiuo metu 60% parduodamų telefonų yra išmanieji, o mobilųjį internetą juose naudoja apie pusė mūsų klientų.

Ilgą laiką lietuviams pagrindinis argumentas ir kriterijus buvo kaina. Gal šiandien jau matome kitokią tendenciją?

Kaina vis dar svarbus argumentas, tačiau pradeda ryškėti noras turėti naujausias technologijas ir gerus įrenginius.

Kaina vis dar svarbus argumentas, tačiau pradeda ryškėti noras turėti naujausias technologijas ir gerus įrenginius. Lietuviai pradeda linkti mokėti daugiau, kad galėtų įsigyti tikrai gerą telefoną, planšetę ar išmanų priedą.

Kaip manote link kur judės išmaniųjų įrenginių Lietuvos rinka ateityje?

Mažės telefonų įvairovė bei siūlomų modelių skaičius – didžioji dalis klientų tiesiog rinksis pačius geriausius telefonus ir negailės jiems pinigų. Šiandien asortimente turime itin daug vidutinės klasės išmaniųjų telefonų, todėl ateityje ši kategorija turėtų tapti siauresnė. Be abejo, išmanūs priedai itin sparčiai augs, nes šiandien jų įvairovė milžiniška ir kiekvienas klientas gali rasti būtent jam tinkamą. Taip pat vienaip ar kitaip planšetiniai kompiuteriai labiau tvirtins savo pozicijas ir dažnas klientas, neturintis didelių poreikių, mieliau rinksis išmaniojo telefono bei planšetinio kompiuterio derinį nei telefono ir nešiojamojo ar įprasto kompiuterio komplektą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos