Metas pripažinti, kad Lietuvos visuomenė yra įvairi. Visi mūsų šalies gyventojai, nepaisant amžiaus, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės, tikėjimo, kilmės ar sveikatos, turi teisę saugiai ir oriai kurti savo gyvenimus, dirbti, dalyvauti viešosiose diskusijose bei naudotis visais valstybės ir visuomenės ištekliais. Žmogaus teisės bei įstatymai negali būti taikomi selektyviai, ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kokias darbovietes ir kokią aplinką vieni kitiems kursim.
„Organizacijos viduje tikime, kad pokytis pirmiausia prasideda nuo mūsų pačių ir savo nuostatų keitimo. Todėl savo bendruomenėje didelį dėmesį skiriame edukacijai įvairovės ir lyčių lygybės temomis, nes tai progresyvios ir augančios visuomenės pagrindas. Matome, kad remiančiųjų lygybę, suprantančių, kodėl ši vertybė yra svarbi, atsiranda vis daugiau, o jų balsas girdimas vis garsiau. Norime kartu kurti tolerantišką, tvarią ir subalansuotą visuomenę be diskriminacijos ir smurto“, – teigia „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.
„Mes reiškiame palaikymą bet kuriai bendruomenei ir asmenims, kurie yra diskriminuojami ar patiria įvairių formų smurtą, taip pat ir LGBT. Esame už sveiką, argumentuotą diskusiją, nuomonių įvairovę be neapykantos skatinimo, visuomenės skaldymo ir žmogaus teisių pažeidimo. Visada suteiksime galimybę tokioms diskusijoms vykti mūsų portale, išklausant visas puses. Turime atrasti mus vienijantį pagrindą ir augti į brandžią visuomenę be pykčio, mitų ir stereotipų“, – sako naujienų portalo 15min generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas.
„Moody's“ jaučia pareigą saugoti žmogaus teises ir elgtis su žmonėmis pagarbiai ir oriai. „Moody's“ tiki, kad kolektyvas, kuris atspindi visuomenės įvairovę, leidžia darbuotojams maksimaliai prisidėti prie bendrų tikslų, gerina mūsų darbo, produktų ir paslaugų kokybę. Mes siekiame kurti atvirą, įtraukią ir visiems sąžiningą darbo aplinką, skatinti įvairovę mūsų biuruose visame pasaulyje“, – sako „Moody's“ padalinio Lietuvoje vadovas Mariano Andrade Gonzalezas.
„Jurgis ir Drakonas“ yra mūsų šeimos verslas, ir viena jo esminių vertybių – pagarba ir taika, mes visus priimame tokius, kokie jie yra. Nesvarbu, kuo tikime, ką mylime ir apie ką svajojame – palaikykime vieni kitus, auginkime ir kelkime. Tik ten, kur yra vietos įvairovei, galime jaustis saugūs ir pasiekti daugiau“, – sako UAB „Burokėlis ir krapas“ vadovė Odeta Bložienė.
„Dirbdami su pažeidžiamais žmonėmis dažnai susiduriame, kaip stigma, neigiamas požiūris ir nepriėmimas kitokių atriboja juos nuo darbo rinkos ir visuomeninio gyvenimo. Tik sudarydami sąlygas kiekvienam lygiai su kitais dalyvauti visuomenėje ir nebijoti atskleisti savo savitumą, pasieksime, kad kiekvienas mūsų, nepaisant skirtumų, jaustųsi orus ir vertingas“, – teigia VšĮ „SOPA“ direktorė Jurgita Kuprytė.
„Tai, kad verslas ir valstybės institucijos prisiima atsakomybę kurti atvirą aplinką, yra didelis pastarųjų metų laimėjimas. Džiaugiuosi, kad verslas netyli. Būtent to tikisi vis daugiau žmonių – kad jų darbovietės rodytų pavyzdį ir užtikrintų lygias galimybes visiems tiek darbo vietoje, tiek ir už jos ribų“, – sako Lietuvos Įvairovės chartijos vadovė Rugilė Trumpytė.
Lietuvos Įvairovės chartija vienija organizacijas, kurios siekia veikti atvirai ir atsakingai, sustiprinti įvairovės valdymą bei kurti draugišką ir įtraukią darbo aplinką. Lietuvoje Chartija įsteigta 2018 m., ją pasirašė 40 viešojo ir privataus sektoriaus įmonių.
Įvairovės Chartijos veikia visoje Europos Sąjungoje.