„Ryšių reguliavimo tarybos valdymo modelį tobulinome atsižvelgę į tarptautinių organizacijų rekomendacijas dėl gerosios valdysenos, taip pat kitų nacionalinių ir Europos Sąjungos sektorinių reguliuotojų valdymo modelius. Manome, kad naujasis RRT valdymo modelis užtikrins veiksmingą rinkos dalyvių konkurenciją ir investicijas, atsižvelgiant į ateities poreikius. Taip pat šis pokytis sudarys geresnes sąlygas pritraukti ir išlaikyti darbui Taryboje aukščiausios kompetencijos profesionalus. Šiais pokyčiais siekiame, kad RRT veikla būtų maksimaliai skaidri ir pažangi“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Pasak ministro, šioje srityje svarbu užtikrinti veiksmingą rinkos dalyvių konkurenciją, investicijas ir inovacijas, atspindinčias ne tik šių dienų problematiką, bet ir ateities poreikius. Tokią misiją vykdanti RRT turi veikti maksimaliai skaidriai ir pažangiai, būtent todėl siūloma tobulinti jos valdymo modelį.
Naujame modelyje siūloma, kad RRT bus kolegialiai valdoma penkių Tarybos narių, atrinktų pagal konkurencingą ir viešą procedūrą. Tarybos narius, kaip ir dabar, Ministro Pirmininko teikimu skirs Respublikos Prezidentas 5 metų laikotarpiui.
Elektroninių ryšių sektoriaus sukuriama pridėtinė vertė yra svarbi Lietuvos ekonomikai, tarptautiniam įvaizdžiui ir vartotojų poreikiams, o RRT kaip sektoriaus reguliuotojo vaidmuo yra labai svarbus, turintis didelę įtaką rinkai. Tad dirbti RRT Taryboje siekiama pritraukti aukščiausios kompetencijos profesionalus.
2001 m. įsteigta RRT yra nacionalinė elektroninių ryšių, pašto ir geležinkelių transporto rinkų reguliavimo institucija. Ši įstaiga prižiūri daugiau kaip 200 ūkio subjektų.