Smulkių įmonių darbuotojai mokosi mažiausiai
Neretai mažos bendrovės neskiria pakankamai dėmesio darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, nes jas riboja finansinių išteklių stoka.
„Statistika rodo, kad iš visų dirbančiųjų, kurie dalyvauja su kvalifikacijos kėlimu susijusiuose mokymuose, mažiausiai dalyvių yra iš smulkiojo verslo srities. Neretai mažos bendrovės neskiria pakankamai dėmesio darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, nes jas riboja finansinių išteklių stoka. Atsižvelgdami į šias aplinkybes projektą skyrėme smulkioms įmonėms ir kvietėme jas pasirinkti joms ir jų darbuotojams aktualiausias mokymo veiklas“, – teigia mokymų projektą įgyvendinusios Jaunimo verslumo skatinimo asociacijos vadovas Vaidotas Levickis.
Projekte „Smulkių įmonių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas skatinant prisitaikymą prie įmonių reikmių ir darbo rinkos pokyčių“ dalyvavo 25 įmonės, užsiimančios pačia įvairiausia veikla: apskaita, rinkodara, prekyba, logistika ir pan. Jo metu buvo suorganizuota daugiau nei 100 mokymų smulkioms įmonėms, kuriuose dalyvavo per 400 dalyvių.
Nuo vadybos klasikos iki egzotikos
Todėl temų spektras buvo labai platus – nuo tokių bazinių vadybos sričių kaip lyderystė ar pokyčių valdymas, iki labai specifinių, pavyzdžiui, sandėlio procesų optimizavimas, neurolingvistinis programavimas ir kt.
Mokymų temas įmonės rinkosi pagal veiklos pobūdį ir kompetencijas, kurių joms labiausiai prireikia kasdieninėje veikloje. Todėl temų spektras buvo labai platus – nuo tokių bazinių vadybos sričių kaip lyderystė ar pokyčių valdymas, iki labai specifinių, pavyzdžiui, sandėlio procesų optimizavimas, neurolingvistinis programavimas ir kt.
„Daugiau žinių įgijęs darbuotojas tampa labiau motyvuotas, jam lengviau kilti karjeros laiptais, jis turi geresnes perspektyvas gauti didesnį atlyginimą. Tai neabejotinai atneša naudą ir pačioms įmonėms – darbuotojai turi galimybę dirbti našiau ir išnaudoti visą potencialą. Tikimės, kad šią naudą pajus ir projekte dalyvavusios įmonės“, – teigia V. Levickis.
Projektu siekta skatinti kokybišką užimtumą smulkaus verslo sektoriuje, užtikrinant darbuotojų prisitaikymą prie verslo poreikių. Jo metu tobulintos darbuotojų profesinės kompetencijos efektyvaus vadovavimo ir išteklių valdymo, pardavimų ir komunikacijos, ekonomikos, teisės, finansų ir kitose profesinės veiklos srityse.
Daugiausia dalyvių – jauni specialistai
Didžioji dalis projekto dalyvių – 20-29 metų amžiaus jauni specialistai, todėl, pasak V. Levickio, projektas prisidės ir prie opių socialinių problemų sprendimo. Įvairios studijos rodo, kad ypač aštrios – jaunimo žinių ir patirties stoka, kurios padėtų geriau prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių, taip pat menkas verslumas.
Projektas „Smulkių įmonių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas skatinant prisitaikymą prie įmonių reikmių ir darbo rinkos pokyčių“ (Nr. VP1-1.1-SADM-01-K-02-273) įgyvendintas per du metus – nuo 2013 m. rugpjūčio 1 d. iki 2015 m. spalio 15 d.
Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.1-SADM-01-K priemonę „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse“. Bendra projekto vertė – 552 270,83 Eur, jam skirtas 386 589,58 Eur finansavimas.