Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Naujuose Sauliaus Urbonavičiaus namuose – naujas įspūdingas įnamis

Žurnalo „ELEKTROLIFE“ rubrika: Žvaigždė testuoja
Samas namuose
Samas namuose / Algio Kriščiūno nuotr.

Legendinės grupės „Bix“ lyderis, televizijos laidų prodiuseris, vienas iš muzikos apdovanojimų M.A.M.A. steigėjų ir didžiojo TV3 muzikinio projekto „X faktorius“ galva Saulius Urbonavičius-Samas (53) turi dar vieną mėgstamą užsiėmimą, apie kurį žino nedaugelis, – tapybą. Vilniaus dailės akademijos diplomą turintis šou pasaulio atstovas tapė dar iki tol, kai paėmė į rankas gitarą, su kuria jį ir pažino visa Lietuva, tapė ir įsisukęs į televizijos bei renginių organizavimo verslą. Neseniai įsigijus savo svajonių būstą – namą jaukioje Vilniaus vietoje prie miško – Sauliui atsirado puiki proga galiausiai eksponuoti savo kūrybą. Ir žvelgiant į ją vėl susigundyti šiuo atidėtu, bet jokiu būdu neužmirštu pomėgiu.

Nes būnant namuose atsiranda ir šiek tiek laisvo laiko, sutaupyto tvarkymosi sąskaita, – Kalėdų proga prie Sauliaus durų atkeliavo naujas daiktas – „Samsung“ dulkių siurblys-robotas „POWERbot VR9300“.

Projekto partnerio nuotr./„Samsung“ dulkių siurblys-robotas „POWERbot VR9300“
Gamintojo nuotr./„Samsung“ dulkių siurblys-robotas „POWERbot VR9300“

„Seniai jo norėjau, seniai ieškojau progos įsigyti, seniai jam paruošta vieta, – sako Saulius. – Ir, matyt, Kalėdų Senelis gavo mano laišką.“

Naująjį dailaus dizaino „Samsung“ dulkių siurblį-robotą pripažino ne tik Sauliaus šeima, bet ir svarbiausias namų šeimininkas – kornišreksų veislės katė Domicelė. „Esu girdėjęs kurioziškų istorijų apie siurblius-robotus, įtraukiančius kačių uodegas, – juokiasi Saulius. – Draugai pasakojo, kad vienos katės tokių robotų bijo, kitos juos gaudo ir su jais kovoja. O mūsų Domicelė, ilgai tyrusi ir sekiojusi važinėjantį „POWERbotą“ akimis, galiausiai nusprendė, kad tai vis dėlto ne milžiniška pelė, o atrakcionas, kuriuo reikia naudotis, – dabar ji ant siurblio važinėjasi.“

Projekto partnerio nuotr./Samas namuose
Algio Kriščiūno nuotr./Samas namuose

Šis siurblys neturi žemo dugno problemos, kamavusios daugelį tokių robotų gamintojų, – „POWERbot“ korpusas pakeltas 20 mm nuo žemės, o dideli „Easy Pass“ sistemos ratukai įveikia didžiąją dalį kliūčių, pavyzdžiui, slenksčius. Siurbimo galia „POWERbot“ siurblys niekuo nenusileidžia įprastiems dulkių siurbliams ir lygiai taip pat gerai šalina dulkes bei purvą nuo įvairių grindų paviršių, kilimų ar plytelių.

„Žinojau, kad tokių robotų gamintojai ilgai sprendė silpnos siurbimo jėgos problemą, – pasakoja Saulius, – tačiau šio daikto atliekamo darbo kokybė mane stebina. Be to, šepetys net 10 centimetrų platesnis už įprastus dulkių šepečius.“ Egzistuoja netgi pasirinkimas – „Samsung“ „POWERbot“ turi du valymo režimus, tris siurbimo galios režimus ir dulkių jutiklį. Jutiklis „FullView Sensor“ aptinka net mažas kliūtis bei kampus, kuriuose siurbimo galia automatiškai padidinama 10-čia procentų.

Anksčiau egzistavo ir kita robotų-dulkių siurblių problema – nedidelė akumuliatoriaus galia ir trumpas veikimo laikas. Dabar dėl automatinio įkrovimo funkcijos robotas automatiškai nuvažiuoja prie stotelės ir įkrauna beveik išsikrovusią bateriją, o pasikrovęs grįžta ten, kur valė, ir tęsia darbą. Skamba kaip iš fantastinio filmo!

Pagal integruotą sistemą „Visionary Mapping Plus“, naudodamas didelio našumo jutiklius ir į korpusą įmontuotą skaitmeninę kamerą, robotas sudaro namų žemėlapį ir apskaičiuoja našiausią valymo maršrutą. „Select&Go“ funkcija sukuria viso namo žemėlapį išmaniojo telefono programėlėje. Siurbliui galima nurodyti, kurias vietas valyti, o funkcija „Wi-Fi Control“ leidžia nuotoliniu būdu valdyti jį per išmaniojo telefono programėlę netgi tais atvejais, kai namuose nieko nėra (Saulius naudoja „Samsung“ telefoną „Galaxy S7“).

Projekto partnerio nuotr./Samas namuose
Algio Kriščiūno nuotr./Samas namuose

Vis dėlto kiekvienuose namuose yra ir tabu zonų – Sauliaus salone tai dukters žaidimų erdvė bei katės Domicelės guolis. Tokiems atvejams numatyta „Virtual Guard“ kolonėlė – pastačius reikiamoje vietoje ir įjungus jos sistemą, užfiksuojama draudžiama teritorija, į kurią siurblys nevažiuoja.

„Bet iš esmės didžiausias šio roboto privalumas – ne vien švara ar pažangios technologijos, praskaidrinančios kasdienybę, – pasakoja Saulius. – Šis daiktas – ir puiki meditacijos priemonė. Kai jis veikia, tylus ūžimas primena, kad kažkas rūpinasi tvarka namuose, suteikdamas jo gyventojams galimybę užsiimti kitais darbais, mano atveju, tapyba. Kai jis privažiuoja prie kojų ir sukinėjasi aplink, jautiesi tarsi būdamas šalia nepiktybiško naminio gyvūnėlio – net stresą sumažina. O kai sekioji jį akimis gulėdamas ant sofos, judantis vaizdas, jo trajektorija padeda atsipalaiduoti.“

O atsipalaiduoti Sauliui, kaip ir kiekvienam skubančiam, į darbus panirusiam žmogui, būtina. Juolab kad darbas pramogų sferoje ne visada toks smagus, kaip atrodo TV ekranuose ar žurnaluose, – jis įtemptas, reikalaujantis psichologinės ištvermės. Tave visi gali vertinti, apžiūrinėti, kritikuoti, esi nuolat matomas, o užkulisiuose dažnai klesti ne tik šlovė, bet ir pavydas bei apkalbos. Tai labai didelis stresas, su kuriuo vieni sugeba susitvarkyti, o kiti ne. Yra ir panyrančių į dugną, ir pradedančių gerti. Sauliui, kuris jau 10 metų net Naujuosius metus sutinka be šampano taurės, o 20 metų nerūko, daugiausiai ramybės širdžiai suteikia mylinti šeima. Ir pirmųjų Kalėdų naujuose namuose laukimas – juk taip miela galvoti, kur stovės eglutė, kaip bus padengtas stalas, kuo pakvips virtuvė...

Sauliaus virtuvėje nepraleidžiame progos patyrinėti, kokią įrangą naudoja garsus televizijos prodiuseris.

Projekto partnerio nuotr./Samas namuose
Algio Kriščiūno nuotr./Samas namuose

„Šaldytuvas – svarbiausias dalykas virtuvėje, – rodo Saulius, – todėl jam pinigų nepagailėjome, įsigijome „Liebherr“.“ Vokiškos kokybės ir pavadinimų galerija muzikanto virtuvėje tuo nesibaigia – „Siemens“ viryklė ir gartraukis, šalia nuolat veikianti „Bosch“ orkaitė, nes šeima mėgsta gaminti. Virtuvėje esantis radijo imtuvas – „PAL Henry Kloss“ dizaino linijos „Tivoli Audio“ – gražus daiktas, kadaise vienas labiausiai dovanojamų įkurtuvėms įmantriuose būstuose.

Saulius ir jo šeima jau seniai negeria kavos (nors jos namuose turi – svečiams), pirmenybę teikia žaliajai arbatai. „Kadaise ir aš abejingai vertinau tą arbatą, ir man atrodė, kad ji nieko ypatingo neturi – nestiprus aromatas, silpnas skonis, – prisimena Saulius. – Tačiau artimiau susipažinęs su visomis jos gamybos subtilybėmis, dabar nekeisčiau į nieką kitą. Tiems, kurie dar neatrado žaliosios arbatos privalumų, nuoširdžiai patariu pabandyti, jus nustebins ir savijauta, ir skonio savybės.“ Žaliajai arbatai gaminti Samo namuose skirtas specialus „Stollar“ arbatinukas su įvairiais vandens kaitinimo režimais.

Orkaitės čirškimą, arbatinuko burbuliavimą, „POWERbot“ ūžimą papildo ir iš „Sony“ televizoriaus liejami politikų pažadai (beje, „miegamajame televizoriaus neturime“, – pabrėžia šeimininkas), ir iš bene brangiausio elektrotechnikos įrenginio namuose – garso aparatūros („Marantz“ grotuvo bei „Hi-Fi“ klasės „System Fidelity“ garso kolonėlių) – sklindanti muzika. „Esu ypač jautrus ir reiklus garso kokybei, tad išbandžiau dešimtis kolonėlių, kol išsirinkau šitas, – sako Saulius. – Namai man turi būti ideali vieta: su kokybiška muzika ausims, subtiliu dizainu akims ir švara sielai, nes, kaip būdavo sakoma senovėje, švara – arčiausiai dieviškumo.“

Daugiau žurnalo „Elektrolife“ straipsnių skaitykite www.elektrolife.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos