Taupant erdvę bene pirmiausia atsisakoma vonios – ją pakeičia mažiau vietos užimanti dušo kabina. Tačiau paaiškėja, kad kabina iš parduotuvės netinka – trukdo tai gyvatukas, tai langas ar durys. Tokiais atvejais padeda nestandartiniai sprendimai.
Būtina įvertinti vietą
„Yra niša sienoje, kurios plotis 77 cm, gylis – 50. Norėtųsi ją išnaudoti dušui įrengti, tačiau standartiniai sprendimai netinka. Tokiu atveju siunčiame meistrus, kad jie išmatuotų ir parinktų reikiamo dydžio sieneles bei išnaudotų visą plotą“, – sako dušus gaminančios ir montuojančios įmonės „Baltijos brasta“ projektų vadovas Giedrius Pyrantas.
Kiekvienas namas reikalauja skirtingų sprendimų: rastiniame name dušui reikia 4 sienučių, kabiną palėpėje reikia derinti prie stogo nuolydžio. Į daug ką atsižvelgti reikia ir įrengiant dušo pagrindą. Šis būna dvejopas: padėklas arba grindų plytelės. Plytelės tinka nestandartinių formų dušams, be to, jos tampa įdomia interjero detale.
„Jei visos kambario grindys išklotos vienodomis plytelėmis, ypatingai tinka berėmės kabinos ar sienutės, dušas tiesiog ištirpsta erdvėje. Kitu atveju galima kurti kontrastus, pavyzdžiui, dušo pagrindą iškloti plytelėmis, atitinkančiomis sienos raštą“, – sako G. Pyrantas.
Su rėmu ar be jo?
Įprastuose dušuose stiklus jungia rėmai, tačiau „Baltijos brasta“ siūlo ir berėmes kabinas. Berėmės plokštumos tarsi pranyksta aplinkoje, leisdamos vyrauti sienų apdailos spalvoms, raštams ar interjero detalėms.
„Tokios kabinos pagrindas turi būti gerai paruoštas, taip pat konstrukcijai reikia specialių laikiklių ir tarpinių, kurie garantuoja stabilumą ir sandarumą. Darbo įdėti reikia daugiau, tačiau rezultatas būna nepakartojamas“, – pabrėžia pašnekovas.
Berėmės konstrukcijos populiarėja viešbučiuose ir kitose vietose, kur siekiama prabangos ir elegancijos. Žinoma, konstrukcija su rėmu irgi atrodo skoningai, jei tik yra priderinta prie interjero.
Švyti auksu
Jei vonios kambaryje vyrauja retro stilius, dušo kabina irgi turi atrodyti neįprastai. Pastebima tendencija kurti „senovės“ efektą dušo kabinos metalinėms dalims suteikiant bronzos ar aukso išvaizdą.
„Kad išgautume bronzos efektą, metalinės detalės yra gaminamos pagal sendintos bronzos technologiją. O aukso spalvos detalės padengiamos specialia trinčiai ir aplinkos poveikiui atsparia medžiaga“, – technologines subtilybes vardija pašnekovas.
Nors tokie sprendimai tikrai patraukia akį, jie tinka ne visoms kabinoms – pagal dizainerių rekomendacijas neįprastos spalvos yra naudojamos tik dviejose bendrovės parduodamų kabinų kolekcijose.
Pasitelkia nanotechnologijas
Tam, kad dušo sienelės būtų lengviau valomos, „Baltijos brasta“ joms taiko „Greitų lašų“ apdorojimo technologiją. Specialia nanomedžiaga padengtas stiklas tampa hidrofobiškas – atstumia vandenį ir nešvarumus. Dėl to sienelės tampa iki 90 proc. lengviau valomos, joms ne tokie pavojingi įbrėžimai.
„Sakome „lygus kaip stiklas“, tačiau pažiūrėję per mikroskopą pamatytume kitokį vaizdą – kvadratiniame stiklo centimetre yra apie 50 tūkst. įdubimų! Dėl jų stiklas sulaiko drėgmę, ant jo nusėda vandenyje esančios druskos ir prasideda korozija. „Greiti lašai“ užpildo įdubimus ir atstumia nuo stiklo vandenį bei nešvarumus“, – aiškina G. Pyrantas.