Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Omberg group“ Pilaitėje atkurs populiarią šimtmečių tradiciją: pasirinkite kurią

Viena iš didžiausių NT plėtros įmonių šalyje „Omberg group“ sostinės Pilaitės rajone, greta savo statomos „Vyšnių“ gyvenvietės įkurdins Vyšnių sodą. Norėdama, kad žalioji erdvė džiugintų kuo daugiau miestiečių, bendrovė pakvietė vilniečius pasirinkti, lietuviškos ar japoniškos vyšnios žydės naujajame sode.
„Omberg group“ Pilaitėje atkurs populiarią šimtmečių tradiciją: pasirinkite kurią
„Omberg group“ Pilaitėje atkurs populiarią šimtmečių tradiciją: pasirinkite kurią / „Omberg group“ nuotr.

Daugiau nei 3 tūkst. vilniečių jau išsakė savo nuomonę „Omberg group“ socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje vykdomoje apklausoje.

„Visi norime gyventi mieste, patogiai, tačiau apsupti gamtos. Šis poreikis – vienas iš svarbiausių šiuolaikiniams naujakuriams, todėl turime labai vertinti Vilnių. Gyvename išskirtinai žaliame, medžių šešėlių ir švaraus oro kupiname mieste. Mūsų komanda siekia, kad statydami namus ne tik išsaugotume esamas, bet ir kurtume vis naujas žaliąsias erdves vilniečiams“, – sako „Omberg group“ vadovė Dalia Andrulionienė.

Tiesiai prieš mažaaukščių ir jaukių A++ energinės klasės „Vyšnių“ gyvenvietės namų langus įsikursiantis sodas į Pilaitę atneš ne tik daugiau grožio ir estetikos. Tiek lietuviškos, tiek japoniškos vyšnios yra neatsiejamos nuo gilių, šimtmečius siekiančių tradicijų.

Lietuvoje vyšnios labai vertintos jau nuo Viduramžių – prabangios uogos augo vienuolynų bei dvarų soduose, o jų gyventojus ne tik džiugino gaiviu skoniu, bet ir nauda sveikatai.

Tuo tarpu Japonijoje gėrėjimasis žydinčiomis vyšniomis ir po nuo žiedų linkstančiomis jų šakomis rengiamos jaukios iškylos – dar senesnius laikus menanti kilmingųjų tradicija, apipinta simboliais ir giliai įsirėžusi į šalies kultūrą.

Vyšnios Lietuvoje – ir puotoms, ir medicinai

Vyšnios mums nėra vietinis augalas, tačiau Lietuvos teritorijoje jos auga jau taip seniai, kad esame įpratę laikyti jas savomis. Manoma, kad vyšnias į Lietuvą ankstyvuoju Viduramžių laikotarpiu atvežė vienuoliai.

Dailiai žydintys ir maloniai saldžiarūgščius vaisius nokinantys medžiai laikyti prabanga – jie augo uždaruose vienuolynų bei turtingų kilmingųjų soduose. Todėl natūralu, kad ir patiekalai iš vyšnių laikyti ne kiekvienam prieinamu delikatesu.

Brangios buvo ne tik pačios uogos, bet ir cukrus bei medus, reikalingi uogienėms, sirupams ar desertams gaminti. Visgi iki šių dienų yra išlikę šimtmečius menantys medaus pyrago su vyšniomis, kisieliaus, vyšnių užpilų, sulčių ir uogienių receptai.

Nuo seno vyšnios žinomos ir dėl daugybės naudų sveikatai: puikus skaidulų ir vitaminų šaltinis, mažina kraujospūdį, gerina miegą bei smegenų veiklą.

Ilgainiui vyšnios išplito visoje Lietuvoje, todėl dabar jau beveik neįsivaizduojame sodo be vyšnių medžių ar žiemos – be vyšnių džemo ar uogienės.

Jei Pilaitėje „Omberg group“ kuriamame Vyšnių sode bus pasodintos Lietuvoje populiarios vyšnios, jos kasmet teiks gausų skaisčiai raudonų vyšnių derlių, kuriuo galės džiaugtis visi vilniečiai. Jos puikiai tiks virti tradicinėms lietuviškoms vyšnių uogienėms ar kepti pyragams.

Tuo tarpu japoniškų vyšnių vaisiai – kartūs ir nevalgomi. Tačiau su jomis siejamos tradicijos – dar gilesnės.

Japoniški imperatorių piknikai po žydinčiomis vyšniomis

„Hanami“ – specialus terminas jau daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojančiai iškylų po žydinčių vyšnių medžiais tradicijai.

Kiekvieną pavasarį, maždaug dvi savaites, kai japoniškosios vyšnios išsprogsta įspūdingais žiedais, tūkstančiai žmonių susirenka iškylauti po jais. Ši tradicija gimė maždaug 700-aisiais metais ir buvo prieinama tik kilmingiesiems. Aristokratai po sakuromis kurdavo eiles ir grožėdavosi jų laikinumu.

Vyšnių žydėjimas Japonijoje simbolizuoja atsinaujinimą, atgimimą, tačiau tuo pat metu – ir laikinumą, gyvenimo tėkmę. Šia prasme medžiai buvo itin reikšmingi samurajų kultūrai bei tapo jų kodekso dalimi.

Šiandien iškylos po žydinčiais medžiais – ne tik kiekvienam Japonijos gyventojui, bet ir dešimtims tūkstančių turistų kasmet prieinama pramoga.

Tradicija kartu su vyšniomis plinta po pasaulį: iškylos bei šventiniai renginiai organizuojami visur, kur žydi japoniškos sakuros. „Hanami“ neaplenkė ir Lietuvos: kiekvieną pavasarį galime matyti šimtus vilniečių, jaukiai užkandžiaujančių po žydinčiais medžiais.

Taip laiką galės leisti ir Pilaitės gyventojai, jei Vyšnių sode „Omberg group“ pasodins japoniškas vyšnias, šioms surinkus daugiau balsų apklausoje.

„Vyšnios“ – gyvenvietė, sukurta pagal vilniečių poreikius

Ne tik būsimasis Vyšnių sodas, bet ir visa „Vyšnių“ gyvenvietė yra kuriama itin atidžiai gilinantis į šiuolaikinių vilniečių poreikius.

Mažaaukščiai A++ energinės klasės namai yra suprojektuoti taip, kad užtikrintų itin patogų gyvenimą šeimoms. Lankstus erdvių išplanavimas leis ilgam susikurti patogius namus. 3-4 aukštų pastatuose įrengti liftai leis lengvai patekti į namus su vaiko vežimėliu ar nešant pirkinius, o požeminės stovėjimo aikštelės užtikrins gyvenimą be rūpesčių visus metus. Kiemai projekte suplanuoti taip, kad juose saugiai galėtų žaisti vaikai, o suaugusieji – mėgautis ramybe bei gamtos prieglobsčiu.

„Šioje rinkoje dirbame jau 10 metų, todėl gerai pažįstame savo klientus. Esame pasiruošę žengti ne vieną papildomą žingsnį tam, kad gyvenimas mūsų sukurtuose namuose juos džiugintų ilgus metus“, – sako D.Andrulionienė.

Namus iš trijų pusių sups parkas

Vyšnių sodu taps didžiausia Vilniuje privati rekreacinė zona. Sodas naujosios „Vyšnių“ gyvenvietės naujakuriams žaliuos tiesiai po langais. Šiuo metu statomas antrasis mažaaukščių A++ energinės klasės pastatų kvartalo etapas. Pirmajame, kuris bus baigtas dar šiemet, įsikurs 180 šeimų.

Vos paskelbus pardavimus, „Vyšnios“ tapo vienu iš populiariausių projektų Pilaitėje. Pasak D.Andrulionienės, taip nutiko ne tik dėl šeimos poreikiams itin gerai pritaikyto projekto ypatybių, bet ir dėl galimybės gyventi parke.

„Gyvenvietė yra kuriama labai patogioje Pilaitės vietoje, užtikrindama greitą susisiekimą su miesto centrine dalimi, tačiau iš trijų pusių ją supantis šilas, Vyšnių sodas, kuria privatumą, ramybę ir galimybę gyventi gamtos apsuptyje“, – sako D.Andrulionienė.

„Omberg group“ sutvarkys „Vyšnias“ supantį šilą, įrengs jame pasivaikščiojimo takus, tiltelius virš vandens telkinių bei kitą parko infrastruktūrą. O tarp mažaaukščių namų žydės vyšnios.

Projekto „Vyšnios“ antrojo etapo 85 proc. baigtumą planuojama pasiekti šių metų rudenį, o 100 proc. baigtumą – kitų metų vasarą. Iš viso projekte numatomi 5 statybų etapai, kuriuose iškils daugiau nei 14 pastatų su 650 naujų butų.

Apie „Omberg group“

„Omberg group“ yra viena iš didžiausių NT plėtros bendrovių Lietuvoje. Šiuo metu, bendradarbiaudama su atvirojo tipo informuotiems investuotojams skirtu investiciniu fondu UAB „Šiaurės Europos investicinis fondas“ ir uždarojo tipo informuotiems investuotojams skirtu investiciniu fondu „North Europe Real Estate Development Fund“, „Omberg group“ sostinėje plėtoja daugiabučių projektus „Skylum“, „Bajorų lajos“ ir „Vyšnios“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs