Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Panevėžio forumas 2018 – nuo ambicingų idėjų prie konkrečių veiksmų

Šių metų gegužės 11 d. Panevėžyje, nuo 9:00 Kino centre „Garsas“ vyks Panevėžio forumas 2018 – Panevėžio verslo, kultūros ir mokslo bendruomenę subursiantis renginys, kurio dalyviai diskutuos ne tik verslo, bet ir švietimo bei kultūros temomis. Forumą jau antrą kartą organizuoja asociacija „Panevėžio Alumni“. Forume kviečiami dalyvauti visi panevėžiečiai, miesto svečiai, aplinkinių regionų gyventojai.
„RoboPanevėžys“ konferencija
„RoboPanevėžys“ konferencija / Projekto partnerio nuotr.

„Panevėžys – Šiaurės ir Rytų Europos regiono robotikos centras. Prieš vienerius metus ši mintis skambėjo kaip miglota ambicija, o dabar tai – miesto strateginė kryptis“ – su džiaugsmu teigia vienas Panevėžio forumo organizatorių Ugnius Ramanauskas. Šiai bei kitoms idėjoms nuskambėjus 2017-ųjų gegužę vykusiame Panevėžio ekonomikos forume, dabar „Panevėžio Alumni“ sako „reik veikt“ ir kviečia imtis darbų.

Forumas pritrauks savo sričių profesionalus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių. Joanna Murphy, „Connect Ireland“ iniciatyvos vadovė, dalinsis patirtimi apie tai, kaip išlaikyti grįžtamąjį ryšį su emigrantais, Joost Nijhoff, Invest in Odense (Danija) agentūros vadovas, pristatys Odensės sėkmės istoriją kuriant robotikos revoliuciją. Galiausiai, Troels Dyhrman, „LEGO Education“ Šiaurės Europos ir Iberijos regiono vadovas, kalbės apie inovatyvų švietimą, mokymosi žaidžiant koncepciją, robotikos pagrindų vaikams dėstymą.

Projekto partnerio nuotr./Panevėžio forumas 2017 m.
Projekto partnerio nuotr./Panevėžio forumas 2017 m.

Panevėžys – Šiaurės ir Rytų Europos regiono robotikos centras

Forume iškeltos ambicingos idėjos nenugulė į stalčius ir šiandien robotika jau yra viena populiariausių temų tiek Panevėžio savivaldybės koridoriuose, tiek verslininkų, akademikų tarpe. 2017-ųjų lapkričio 14 d. „Panevėžio Alumni“ organizavo tarptautinę „Kick-off: RoboPanevėžys“ konferenciją, kuri tapo startiniu tašku plėtojant šią strateginę kryptį. Savivaldybė, siekdama vystyti robotiką mieste, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su 14 institucijų iš įvairių sektorių. Užsibrėžta tapti vienu stipriausių Šiaurės ir Rytų Europos regiono robotikos centrų vienijant ne tik privatų sektorių, bet ir savivaldą, švietimo įstaigas, įtraukiant tarptautinius partnerius.

Taip pat, savivaldybės iniciatyva, bendradarbiaujant su VšĮ „Robotikos akademija“ jau nuo 2018 m. rugsėjo 1 dienos visuose Panevėžio darželiuose bei mokyklose bus prieinamos neformalaus ugdymo robotikos pamokos vaikams. Be to, dvi Panevėžio mokyklos – Saulėtekio progimnazija ir Minties gimnazija – nuo naujų mokslo metų pradės įgyvendinti Novatoriško verslumo ugdymo programą, kurios nemaža dalis fokusuota į robotiką ir naujas technologijas. Tai padės populiarinti technologinius mokslus bei padės ugdyti ateities specialistus.

Miestas su vizija – miestas su ateitimi

Organizatoriai kaip strateginę forumo ašį šiemet įvardina verslo konkurencingumo ir investicijų pritraukimo panelę, kurios pagrindinė mintis: miestas su vizija – miestas su ateitimi. Šioje panelėje diskutuos tokie ekspertai, kaip Joost Nijhoff – Danijos Odensės miesto savivaldos investicijų padalinio vadovas. Netoli 200 tūkst. gyventojų turinčio Danijos miesto robotikos ekosistemoje jau veikia daugiau nei 100 įmonių, kuriose dirba per 3000 darbuotojų, o 2016 metais į naujus Odensės startuolius pavyko pritraukti per 100 milijonų eurų investicijų. Tai ne tik įkvepianti sėkmės istorija, bet ir sektinas pavyzdys Panevėžiui.

Projekto partnerio nuotr./Robotika Panevėžyje
Projekto partnerio nuotr./Robotika Panevėžyje

Taip pat savo idėjomis dalinsis Bjarne Moller (norvegų įmonės „Devold“, nuolat investuojančios į robotiką, gamybos vadovas), Kamilė Jokubaitė (lietuvių startuolio OVAO marketingo vadovė), Marius Vaščega (Europos Komisijos ekonomikos politikos pareigūnas Lietuvoje). Diskusiją moderuos Mantas Katinas – investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

Panevėžio forume dalyvaus ir apie 40 Užsienio reikalų ministerijos ekonomikos diplomatų iš skirtingų pasaulio šalių, kuriems organizuojama verslo kontaktų sesija su Panevėžio, Šiaulių ir Utenos regionų įmonėmis, norinčiomis didinti eksporto apimtis ar atrasti naujas rinkas.

Panevėžio ekonomikos forumas 2017 pritraukė daugiau nei 800 žiūrovų ir 24 pranešėjus – savo sričių profesionalus. Be informatyvių pranešimų bei intriguojančių diskusijų, pranešėjai sukūrė sėkmės receptą Panevėžiui. Pagrindines jo sudedamąsias dalis galima skirti į 3 blokus: verslo (Panevėžys – „hyperloop“ centras, pasiruošimas 4-ajai pramonės revoliucijai, robotikos vystymas), švietimo (inovacijų skatinimas, finansavimas bei talentų pritraukimas) ir kultūros (miesto identiteto paieška, mito kūrimas, komunikacijos strategija, S.Eidrigevičiaus menų centras). Visgi dėmesio centre atsidūrė robotikos ir mechatronikos, kaip miesto strateginės krypties, vystymas.

Gegužės 11 d. vyksiančio tarptautinio forumo pranešimai, diskusijos bus verčiamos anglų – lietuvių kalbomis. Forumas vyks nuo 9:00 iki 16:30 Kino centre „Garsas“ (Respublikos g. 40, Panevėžys). Daugiau informacijos apie renginį ir pranešėjus – čia.

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?