Kai kurios politikės yra puikūs pavyzdžiai, kaip derinti papuošalus ir itin dalykinį stilių. Pavyzdžiui, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė vienus auskarus segi oficialiomis progomis, kitokius renkasi laisvalaikiu. Politikė Irena Degutienė renkasi panašios formos auskarus, kaip ir prezidentė. Buvusio JAV prezidento Baracko Obamos žmona Michelle labai skirtingai puošiasi oficialiomis progomis ir laisvalaikiu ar per renginius. Klasikinės elegancijos etalonu iki šiol laikoma britų princesė Diana.
Žinoma, daugelio merginų ir moterų darbo aplinka nėra tokia oficiali ir įpareigojanti. Tačiau didesnį ar mažesnį poreikį prisiderinti prie aplinkos junta kiekviena dirbanti ar savo verslą kurianti moteris. Kaip įvertinti, pajusti, kas dera oficialioje, darbinėje, aplinkoje, kasdienai, o kuo stilinga mergina ar moteris verčiau puoštųsi eidama į restoraną arba vakarėlį? Siūlome keletą gairių, padedančių tai apsvarstyti.
Briliantai tinka puikiai, svarbu išlikti subtiliai
Oficialioje aplinkoje labai tinka papuošalai su briliantais – pakabukai, žiedai, auskarai. Nedideli, subtilūs papuošalai su šiais brangakmeniais dera prie bet kokio įvaizdžio. Mažesni briliantai tinka visoms, didesni – jeigu moteris užima vadovaujamas pareigas, yra įmonės savininkė. Briliantai neturėtų įkyriai pabrėžti moters pajamų ar statuso – tai laikoma neskoningumu. Vadinamosios vinutės su briliantais – įsegami auskarai, kurie tinkami visomis progomis ir kasdienai. Tokie auskarai yra neabejotinai tinkamas papuošalas darbe. Halo tipo auskarai su briliantais, kai centrinis akmuo papuoštas virtine smulkesnių akmenukų – jau prabangesni, labiau tinkantys nešioti vakariniuose renginiuose, arba juos gali segėti aukštas pareigas užimančios moterys savo įmonėje. Lašo formos, kabantys auskarais su deimantais taip pat yra prabangūs ir tinka pokyliams, vakariniams renginiams.
Briliantų dydis – pagal amžių
Griežtų taisyklių nėra, tačiau pagal stilistų rekomendacijas, kuo brandesnio amžiaus moteris, tuo didesnius briliantus ji gali nešioti. Jų švytėjimas atitraukia dėmesį nuo raukšlelių, išvaizdai suteikia daugiau charizmos. Auskariukus su briliantais iki 0,10 karato tinka dovanoti mergaitėms nuo gimimo iki penkerių metų. Jaunoms merginoms iki 25-erių metų tinka papuošalai, kurių deimantai iki 0,20 karato, taigi, tarkime, bendrai auskarų deimantai gali sudaryti 0,40 karato. Tai labai tinkama tėvų dovana dukrai 18-ojo gimtadienio proga. Nuo 25-erių metų galima puoštis didesniais, 0,30 – 0,50 karato deimantais.
Auksas yra klasika, kuri visada atrodo skoningai
Aukso papuošalai gali būti iš geltono, rausvo, balto aukso, dėl to derinami prie įvairiausių stilių aprangos. Svarbu tik, kad darbe papuošalai nebūtų pernelyg įmantrūs ir dideli. Reikėtų vadovautis tokia taisykle: „Papuošalai turi papildyti moters grožį, o ne užgožti jį“.
Jeigu abejojate, vieną papuošalą nusiimkite
Taisyklė „mažiau yra daugiau“ gali būti taikoma ir derinant papuošalus. Jeigu derinote kelis papuošalus – auskarus, pakabuką, apyrankę ar žiedą – ir jaučiate abejonę, neužtikrintumą, ar papuošalų nėra per daug, vieną papuošalą prieš išeidama į darbą nusiimkite, ir pasijusite užtikrinčiau. Kartais nereikia žinoti griežtų taisyklių, turėti pagrįstų argumentų – intuicija pašnibžda geriausiai. Tad jeigu ji jums kažką sufleruoja, verčiau į tai atsižvelgti.
Vienas iš papuošalų gali būti „drąsesnis“ už kitus
Jeigu segite kuklius auskariukus, mūvite subtilią apyrankę, pakabukas gali būti labiau matomas. Jeigu pakabukas mažytis, auskarai gali būti kiek didesni, ir panašiai. Tačiau papuošalai neturi tarpusavyje konkuruoti savo įmantrumu ar dydžiu. Tinkamas požiūris puošiantis galėtų būti: „Noriu išsiskirti, bet ne išsišokti“.
Jeigu renkatės tik vieną papuošalą, tegul tai būna auskarai
Jeigu puošiatės tik auskarais, jie gali būti didesni, įmantresni, nei vien vadinamosios vinutės, o jūs atrodysite puikiai tiek darbe, tiek po jo eidama į bet kokį renginį.
Žiedai ir apyrankės gali praskaidrinti jūsų darbo dieną
Jeigu dirbdama dažnai matote savo rankas – pavyzdžiui, dirbate kompiuteriu, – galima nešioti žiedus ar apyrankes su įvairių spalvų brangakmeniais. Spalvos stipriai veikia žmogaus nuotaiką, pavyzdžiui, dieną dažnai matant mėlyną spalvą, galima pajusti ramybę, oranžinę – energijos antplūdį, purpurinę – pasitikėjimą savimi, raudoną – azartą ir aistrą, geltoną – džiaugsmą. Taigi papuošalus su akmenimis galima „įdarbinti“ savo naudai.
Papuošalai darbe neturi kelti triukšmo
Apyrankės, žiedai neturi barškėti, karoliai ar auskarai – veltis į plaukus arba dzingsėti į telefoną, jeigu tenka daug juo kalbėti. Tokie triukšmą arba kitokį diskomfortą jums pačiai arba aplinkiniams sukeliantys papuošalai neprisideda prie profesionalios darbuotojos įvaizdžio kūrimo.
Bižuteriją reikia rinktis atsargiai
Bižuteriniai papuošalai dažniau būna rėksmingi, spalvingi. Jie gali būti geras pasirinkimas kuriant menišką įvaizdį darbe, kur vyrauja laisvesnė atmosfera. Tačiau jeigu tai auskarai arba žiedas, reikia įsitikinti, ar šie iš nebrangių metalų pagaminti papuošalai nepalieka žymių ant odos, nes taip atsitinka dažnai. Be to, kitaip nei iš kokybiškų medžiagų pagaminti papuošalai, bižuteriniai papuošalai gana lengvai deformuojasi, dėl to yra neilgaamžiai. Tinkamas kriterijus galėtų būti: „Kokybė puošiantis svarbiau nei kiekybė“.
Laikrodis – visada puiku
Laikrodis yra pagarbą keliantis aksesuaras, kuris moteriai kartu gali atstoti ir puošnią apyrankę. Profesinėje veikloje laikrodį nešiojantis žmogus asocijuojasi su noru būti punktualiu, realistišku, o tai kelia kitų pasitikėjimą.
Kai kurios įmonės nustato papuošalų nešiojimo taisykles
Kai kurios įmonės dėl darbų saugos higienos, reikalavimų, klientų aptarnavimo etiketo ar kitų priežasčių nustato vidaus taisykles, apibrėžiančias, ar darbe galima nešioti papuošalus arba kokie yra leidžiami.