Išsiplėtusios erdvės ir nauji projektai
Dovilės Vertelytės, „Litexpo“ projektų vadovės, teigimu, šių metų paroda išsiskyrė atnaujintu parodos „Baldai. Interjeras. Dizainas“ konkursu, kuris sugrįžo į parodą po ketverių metų pertraukos. Taip pat viena iš naujovių – paroda parodoje – „Menas interjerui“, kurioje eksponuojami meno dirbiniai ir fotografijos darbai pritraukė išskirtinį lankytoją, besidomintį ne tik interjeru, bet ir menu.
„Į „Menas interjerui“ ekspozicijas ir ekskursijas rinkosi lankytojai nuo informatikų iki dailės mokytojų ar bibliotekininkų, domėjosi ir kėlė klausimus. Didžiausio dėmesio susilaukė bendras menininkų Raimundo Paknio ir Arūno Baltėno didžiulio formato fotografijų projektas. Preliminariais skaičiavimais, lankytojai įsigijo bent keliolika fotografijos ir grafikos darbų“, – sakė parodos „Menas interjerui“ kuratorė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.
Iš parodos – tiesiai pas klientą į namus
Jau 14 metų nestandartinius virtuvinius baldus kuriantis kaunietis Aurimas Sakalauskas „Sako design“ savininkas ir dizaineris parodoje dalyvavo pirmąkart, bet jau spėjo apsilankyti dar statomuose kliento namuose ir kartu aptarti būsimos virtuvės dizainą.
Pasak A. Sakalausko, jis norėjęs sudalyvauti parodoje tuomet, kai jausis tikrai pasiruošęs, ir tai pasiteisino – „Baldai. Interjeras. Dizainas“ metu jam pavyko užmegzti tiek kontaktų, kad papildomo darbo po šios parodos jis turės bent dvejus metus.
„Pastebiu, kad vis dar pakankamai dažnai tenka „išmušinėti“ senuosius baldų interjero principus. Mes siūlome kurti virtuvę, o ne virtuvės baldų komplektą, siekiame, kad žmonės į virtuvės baldus žvelgtų plačiau. Pristatome modernius medžio masyvo baldus, kuriuos gaminame iš trijų sluoksnių ąžuolo medienos. Stengiamės išnaudoti žaliavos ypatumus, laužyti fasadų standartus ir taip šiek tiek pakeisti tradicinės virtuvės vaizdą“, – apie savo kuriamus virtuvės baldus pasakoja „Sako design“ įkūrėjas ir priduria, kad šie virtuvės interjero sprendimai labiausiai tinka gyvenamųjų namų aplinkai.
Pasak A. Sakalausko, nemažiau smagu jam buvo išgirsti komplimentus iš susirinkusių žymių interjero dizaino atstovų.
„Nuo pat pirmos parodos dienos susilaukėme daug liaupsių ir paskatinimų. Slapta norėjome, kad mus įvertintų už inovatyvius sprendimus ir šiuolaikiškumą, bet labiausiai džiaugiuosi profesoriaus Vytauto Kibildžio, interjero ir daiktų dizainerio, įvertinimu mano kurtam virtuviniam staliukui. Tai man reiškia tikrai daug ir suteikė motyvacijos tolimesniems darbams“, – sako A. Sakalauskas.
Geriausias baldas parodoje – sofa „Pack“
Parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ pirmąkart Baltijos šalyse pasirodė iš Italijos atvykę pasaulinio garso baldų gamintojai „Edra“, su kuriais baldų industrijos profesionalai turėjo galimybę tiesiogiai užmegzti kontaktus. Pasak dizainerės Kristinos Bliumkinaitės, vienos iš „Edra“ atstovės Lietuvoje, tokio žmonių antplūdžio baldų atstovai iš užsienio nesitikėjo.
„Džiaugiamės tokiu susidomėjusių žmonių kiekiu. Susilaukėme nuostabos ir iš architektų, ir iš dizainerių, ir iš lankytojų. Suteikėme galimybę gyvai išbandyti „Edra“ baldus, ant jų atsisėsti, paliesti, susipažinti su medžiagomis ir gauti visą išsamią informaciją. Pavyzdžiui, Milano parodoje, norint apžiūrėti mūsų baldus, reikėjo užsiregistruoti ir ilgai laukti eilėje“, – sakė K. Bliumkinaitė.
Didžiausio populiarumo tarp lankytojų susilaukė 20 tūkst. eurų kainuojanti sofa „Pack“ su baltojo lokio imitacija. Ant jos šokinėjo ne tik vaikai, bet fotografavosi ir suaugusieji bei vadino geriausiu baldu visoje parodoje.
Parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ dalyvavo daugiau kaip 150 dalyvių ir apsilankė apie 23 tūkst. svečių iš Lietuvos, Italijos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Vokietijos, Ukrainos ir kt. Daugiausiai paroda susilaukė baldų pramonės atstovų, taip pat interjero dizainerių ir architektų.