„Organizuodami bėgimą puikiai žinome, koks kiekvienam dalyviui svarbus yra asmeninis iššūkis ir kaip gera išvysti finišo liniją bei ją pergalingai kirsti. Kiekviena maratono trasų turi ir daugiau iššūkių, kuriuos privalu įamžinti. Šiemet pasistengėme, kad maratono dalyviai kuo greičiau išvystų savo bėgimo akimirkas ir galėtų vos kelių mygtukų paspaudimu rasti save“ – sprendimą pristatė Vilniaus maratono organizatorius Darius Mikulis.
Bendradarbiaujant su naujos karto žiniasklaidos sprendimus kuriančia įmone UAB „Copictures“, Vilniaus maratone pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo pritaikytas itin greitas gyvo nuotraukų reportažo sprendimas. „Nuo pirmo maratono bėgikų žingsnio už starto linijos – visi maratono bėgimai buvo fiksuojami net 15 mūsų fotografų. Į orą buvo pakeltos skraidyklės ir fotografavimui buvo naudojama įvairiausia fotografavimo įranga.
Vos tik visi bėgikai kirsdavo atkarpą, kurioje darbavosi fotografas, keliolikos minučių bėgyje visas turinys atsidurdavo specialiai maratonui sukurtoje sistemoje. Ten nuotraukos buvo apdorotos specialios sistemos, kuri kiekvienai nuotraukai priskirdavo raktažodžius, kad pagrindiniai kadre matomi bėgikai taptų atpažįstami“ – sprendimą komentavo UAB „Copictures“ vadovas Simonas Rudaminas.
Šiuo metu specialiojoje Vilniaus maratono nuotraukų sistemoje yra per 20 000 vaizdų. Bene 97% nuotraukų turi unikalius raktažodžius, kurie paieškoje padeda aptikti nuotraukoje matomus bėgikus. Tereikia maratono nuotraukų svetainės paieškoje įvesti bėgiko numerį, vardą ar bėgimo pavadinimą ir iš karto bus atliktas rūšiavimas.
„Tokie sprendimai nėra kažkas ypatingai naujo, nes pasaulyje egzistuoja įmonių, kurios geba atlikti panašaus tipo paslaugą. Tačiau įgyvendinti tai užtrunka daugiau nei 48 val., kartais net 3 ir daugiau dienų. Mūsų atveju, nuotraukas rasti jau galima buvo po pirmo starto, o didžioji surūšiuotų nuotraukų dalis buvo pasiekiama per 10 valandų.
Patinkančias nuotraukas maratono dalyviai gali personalizuoti. Tai galima padaryti prie savo nuotraukos pasirinkus asmeninio rezultato rodymą. Taip apdorotas nuotraukas kelių paspaudimų būdu gali įsigyti.
Pasak fotoreportažo paslaugą atlikusios įmonės „Copictures“ vadovo Simono Rudamino, visi pagrindiniai darbai yra atlikti. Šiandien, sistema pakartotinai tikrina kadrus ir ieško neatitikimu bei siekia aptikti papildomus raktažodžius, kurie užtikrintų, kad save ras kiekvienas bėgikas.