Įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba Klaipėdos miesto socialinės grupės vaikams ir jaunimui“ nuo 2015 m. spalio iki 2016 m. rugpjūčio vyko ankstyvo profesinio ugdymo mokymai, kurių metu socialinės rizikos vaikams ir jaunimui buvo suteikiamos žinios ir praktiniai užsiėmimai: sodininko-apželdintojo, siuvėjo, floristo, staliaus/baldžiaus, raštvedžio, savęs pristatymo, fotografijos temomis. Mokymų dalyviai išmoko daug naudingų dalykų, noriai dalyvavo užsiėmimuose.
„Mokiniai išmoko paruošti dirvožemio substratus, sėti, sodinti, dauginti augalus, išbandė įvairius želdynų priežiūrai skirtus įrankius ir techniką. Susipažino su sodo ir dekoratyvinių augalų priežiūra įvairiais vegetacijos laikotarpiais, išmoko įrengti ir prižiūrėti veją, nuimti ir paruošti vaistinių augalų žaliavą, genėti ir formuoti želdynus. Įgijo ir sodybų aplinkos projektavimo pagrindus. Mokinių baigiamasis darbas – želdyno įrengimas vyko Labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ teritorijoje. Mokiniai noriai dalyvavo visuose užsiėmimuose, buvo iniciatyvūs ir kūrybingi. Mokymų rezultatai rodo, kad mokiniai įgijo sodo augalų priežiūros, dekoratyvinių želdynų įrengimo praktinės patirties, gali savarankiškai vykdyti nesudėtingus šios srities darbus“, – apie vykusius sodininko – apželdintojo mokymus pasakojo Klaipėdos universiteto Botanikos sodo lektoriai.
Apie pasiektus floristikos mokymų rezultatus dalinosi informacija ir lektorė Banga Narmontaitė – „Floristikos užsiėmimuose buvo siekiama sukoncentruoti vaikų dėmesį, ugdyti meninius gebėjimus, mokyti kruopštumo bei tvarkos. Taip pat ugdant vaikų savivertę siekta leisti pajusti džiaugsmą iš įgyto naujo gebėjimo pačiam sukurti grožį. Vaikai išmoko derinti spalvas ir medžiagas tarpusavyje, panaudoti prisirinktas gamtines medžiagas savo floristiniuose darbuose. Išmoko pasodinti augalus, sudaiginti sėklas (maistinė saulėgrąža, pipirmėtė ir kitos), pasodintus augalus vazonėliuose apipavidalinti taip, kad jie puoštų interjerą ir būtų naudojami maistui. Vaikai išmoko pinti vainikus iš pienių ir kitų lauko gėlių. Savo rezultatu labai džiaugėsi, sakė, jog dabar jau mokės pradžiuginti savo draugus ir artimuosius, nei jei neturės tam pinigų. Noriai mokėsi meniškai pakuoti dovanas, rišti puokštes ir atlikti darbus iš įvairiausių floristinių medžiagų.“
Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 228 tūkst. eurų.
Šio projekto įgyvendinimui 2014 11 03 buvo pasirašyta finansavimo sutartis. Projektas finansuojamas pagal Europos ekonominės erdvės bei Norvegijos finansavimo programą. Projekto įgyvendinimui skirta 228 714,01 eur. Projekto tikslas – padidinti socialinės grupės vaikų ir jaunimo gerovę. Projekto įgyvendinime dalyvauja trys uostamiesčio paramos centrai: Labdaros ir paramos fondas „Dienvidis“, BĮ „Klaipėdos mieto šeimos ir vaiko gerovės centras“, Labdaros ir paramos fondas „Dvasinės pagalbos jaunimui centras“.