„Sourcery for Front-End“ akademijai nuo įkūrimo pradžios vadovaujantis vyresnysis programuotojas Gediminas Stanaitis yra įsitikinęs, kad daugelio IT profesionalų noras yra idėją paversti funkcionalia ir patrauklia vartotojui, tad didžiausias komplimentas – kai estetika dera su technologiniu sprendimu. Tačiau norint patekti į akademiją, viską lemia nebūtinai vien techninės žinios.
„Dirbant su Front-End technologija pirmiausia būtinas kruopštumas ir didelis dėmesys detalėms. Front-End programuotojai turi mokėti analizuoti dizaino sprendimus ir gerai išmanyti vartotojo elgseną (UI/UX). Akademijoje pirmiausia dalijamės praktine patirtimi ir mokome šiuolaikinių darbo procesų, pateikiame gerosios praktikos pavyzdžius, rodome aukščiausios kokybės standartus, kuriuos ir patys naudojame savo kasdieniame darbe“, – teigia G.Stanaitis.
Jau beveik dešimtmetį „Devbridge“ vyresniuoju Front-End programuotoju dirbantis G.Stanaitis prisimena, kad savo karjeros pradžioje įmonėje buvo vienintelis Front-End programuotojas. Laikui bėgant ir įmonei sparčiai augant atsirado poreikis įsivesti tam tikras taisykles, standartus, taip įmonės viduje susiformavo keliasdešimt Front-End programuotojų komanda, kurie šiandien atsakingi už projekto UI/UX dalį.
Apsisprendė pakeisti specialybę
Apie „Sourcery for Front-End“ akademiją sužinojusi, dar tuo metu Kauno technologijos universiteto Pramoninio dizaino inžinerijos ketvirtakursė Goda Plytaitytė, nė nesvajojo apie specialybės pokyčius IT srityje. Tačiau atlikinėdama privalomąją studijų praktiką ji susipažino su studentais iš įvairių IT sričių, kurie papasakojo apie Front-End programavimą.
„Studijos KTU ir privaloma praktika nebuvo susijusios su Front-End programavimu, todėl nusprendžiau atlikti dar vieną praktiką, tik šį kartą, kaip Web programuotoja. Praktikos metu įgijau Front-End programavimo pagrindus ir supratau, jog ši sritis man patinka labiau nei studijuojama specialybė, todėl nusprendžiau savo žinias toliau tobulinti ir įstoti į „Devbridge“ organizuojamą „Sourcery for Front-End“ akademiją. Čia gilinau jau turimas technines žinias, taip pat išmokau ir daug naujų dalykų, tačiau vienas iš vertingiausių akademijos aspektų, mano nuomone, yra darbas komandoje prie tikro projekto“, – pasakoja Goda.
Sėkmingai pabaigusi akademiją mergina atkreipė „Devbridge“ darbuotojų dėmesį, todėl netrukus ją pakvietė į darbo pokalbį, o jau po dviejų savaičių ji gavo pasiūlymą prisijungti prie įmonės Front-End komandos.
„Manau, kad čia ir prasidėjo tikrieji iššūkiai, nes pusmetį teko derinti darbą pilnu etatu, nuolatinį mokymąsi bei tobulėjimą Front-End srityje, studijas ir bakalauro baigiamojo projekto rašymą. Tačiau palyginusi savo įgūdžius prieš beveik metus bei kompetencijas įgytas dabar, galiu drąsiai teigti, kad progresas yra akivaizdus ir tikrai vertas visų šių iššūkių“, – pasakoja akademijos alumnė.
Šiuo metu Goda dirba prie įvairių „Devbridge“ vidinių įmonės produktų kūrimo, daugiausiai naudodama React ir Typescript technologijas bei ypač džiaugiasi galėdama toliau mokytis, nes kompanija ne tik suteikia vieną laisvą dieną per mėnesį, kurios metu gali gilinti profesines žinias, bet ir siūlo nemokamus kursus internetu ar net finansuoja dalyvavimą įvairiose konferencijose.
Išmoko dirbti profesionaliai
Kauno technologijos universitete informacines sistemas šiuo metu studijuojantis Mantas Gailius laisvalaikiu dalyvauja ne tik hakatonuose, bet ir įvairiausiuose projektuose. Ketvirtakursis Mantas puikiai pasirodė praėjusį rudenį vykusioje „Sourcery for Front-End“ akademijoje, po kurios jis tapo jaunesniuoju Front-End programuotoju ir šiuo metu sėkmingai darbuojasi „Devbridge“ biure Vilniuje.
„Kiek rimtesnis tobulėjimas IT srityje prasidėjo įstojus į KTU Programų sistemų studijas. Pirmajame kurse įstojau į KTU gifted akademiją ir būtent ši akademija leido išmėginti jėgas programavimo srityje. Dalyvaujant skirtinguose projektuose, hakatonuose, mokymuose, vystant IT produktus bei atliekant įvairias praktikas, tada supratau, kad man įdomiausias Front-End programavimas, kadangi tai apjungia loginį ir kūrybinį mąstymą. Sužinojęs apie „Devbridge“ rengiamą nemokamą akademiją, iš karto susidomėjau, nes buvo aišku, kad tai bus puiki vieta pasimokyti HTML ir CSS be jokių karkasų”, – apie sprendimą papildomai mokytis aiškino studentas.
Šiuo metu M.Gailius dirba su Angular technologija, tačiau per pastaruosius pusę metų jam teko išmėginti visus pagrindinius Front-End komponentus (Vue, React, Angular). Mantas džiaugiasi, kad nėra dienos, kad neišmoktų kažko naujo. Jaunuolis įsitikinęs, kad IT yra tobula sritis tiems, kurie nebijo mokytis bei keistis – tada nereikės ir jaudintis dėl ateities perspektyvų.
„Sutikau tikrai ne vieną žmogų, kuris pamatė kokia įdomi ir lanksti yra IT sritis. Drąsiai galiu sakyti, kad didžioji dalis akademijos studentų yra labai žingeidūs. Mums buvo sudarytos idealios sąlygas tobulėti bei pasiimti viską, ką gali geriausio. Akademijoje studentai išmoksta dirbti prie tikro projekto profesionaliose komandose, manau, kad tai yra pats geriausias būdas mokytis”, – teigia ketvirtakursis.
Šiemet bus išleista jau antroji „Sourcery for Front-End“ absolventų laida. Savo patirtimi dalijasi akademijos alumnai.
Visi, norintys pasimatuoti programuotojų kėdę ir pasinaudoti galimybe konsultuotis su aukščiausiojo lygio Front-End lektorių ir mentorių grupe, kviečiami prisijungti prie „Sourcery for Front-End“ akademijos.
„Sourcery for Front-End“ – tai vieną kartą per metus, rudenį, vykstanti nemokama trijų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti savo kompetencijas vartotojo sąsajų programavimo srityje. Vilniuje ir Kaune bus atrinktos dvi grupės, kurias sudarys ne daugiau nei 10 žmonių. Akademijos dalyviai gilins savo žinias mokymų bei individualių bei grupinių užduočių metu. Taip pat susipažins su Front-End įrankiais ir procesais, išmoks rašyti semantinį kodą, kodo higienos bei mokysis „Agile“ komandos formavimosi ypatumų. Studentai dirbs tikruose projektuose ir lankys paskaitas bei tobulins turimus įgūdžius. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai.
Norintys dalyvauti akademijoje, kviečiami registruotis iki 2019 m. rugsėjo 25 d. (įskaitytinai).
Daugiau informacijos apie „Sourcery for Front-End“ akademiją rasite ČIA.