Šiais metais pagrindiniu Vilniuje vyksiančios konferencijos akcentu pasirinkti verslo ryšiai ir bendradarbiavimas tarp Rytų ir Vakarų Europos valstybių, todėl planuojama, jog renginys taps gera galimybe didelę patirtį biomasės energetikoje turinčioms valstybėms užmegzti partnerystę su šioje srityje dar tik besivystančiomis šalimis, tokiomis kaip Ukraina, Baltarusija, Moldova ir kt.
„Biomasės energetikos sektorius Lietuvoje sparčiai auga. Mūsų šalyje šiuo metu veikia daugiau nei 20 įmonių, kurios projektuoja, gamina ir diegia naujausias biomasės technologijas, taip pat veikia daugiau nei 100 įmonių, gaminančių ir tiekiančių biokurą, vis daugiau mūsų įmonių sprendimų įgyvendinama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ypač besivystančiose šalyse, ieškančiose energetikoje alternatyvų brangioms dujoms. Šia konferencija siekiame padėti surasti sąlyčių taškų ir bendradarbiavimo galimybių tarp biomasės energetikos sektoriaus plėtros lyderių Europoje ir dar tik sprendimų atsinaujinančioje energetikoje ieškančių valstybių“, – sakė Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas.
Šia konferencija siekiame padėti surasti sąlyčių taškų ir bendradarbiavimo galimybių tarp biomasės energetikos sektoriaus plėtros lyderių Europoje ir dar tik sprendimų atsinaujinančioje energetikoje ieškančių valstybių.
Skandinavijos ir Vakarų Europos valstybių atstovai renginio metu ketina pasidalinti patirtimi biomasės energetikos projektų finansavimo srityje, sprendžiant kuro tiekimo bei logistikos, po degimo proceso liekančių tokių produktų, kaip pelenai, panaudojimo klausimus. Planuojama, kad konferencijoje taip pat dalyvaus investicinių bendrovių ir fondų atstovai.
Dvi pirmosios konferencijos dienos bus skirtos pristatyti ir aptarti Baltijos jūros regiono valstybių pasiekimus, naujas technologijas gaminančių ir biomasę tiekiančios įmonių patirtį, taip pat nuošalyje nebus palikti ir politiniai sprendimai, skatinantys valstybėse šio sektoriaus plėtrą. Trečioji konferencijos diena bus skirta pasidalinti gerosios praktikos pavyzdžiais Lietuvoje: dalyviai lankysis šalies biomasės energetikos šilumos tiekimo ir pramonės sektoriaus įmonėse, įgyvendinusiose novatoriškus sprendimus.
Trijų dienų renginio dalyvių taip pat lauks parodų erdvė, kurioje prisistatys biomasės sektoriuje veikiančios Lietuvos ir užsienio įmonės, taip pat vyks verslo kontaktų susitikimai, o renginį pabaigs iškilminga vakarienė ir ekskursija Lietuvos valdovų rūmuose.
Konferencijos „Nordic Baltic Bioenergy 2016“ globėjas – Lietuvos Respublikos energetikos ministerija. Registracija į konferenciją ir daugiau informacijos apie renginį – www.nordicbalticbioenergy.eu.