Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„The Lord of the Circle“ – turnyras, keičiantis požiūrį į gavės šokius

Jau balandžio 5-6 dienomis įvyks jubiliejinis, penktasis, gatvės šokių turnyras „The Lord of the Circle“, sukviesiantis įvairaus amžiaus šokėjus, siekiančius tapti gatvės šokių rato valdovais. Jo programoje šiemet – gatvės šokių kovos, teisėjų rengiami seminarai, įspūdingas renginio finalas ir daug dalyvių laukiančių staigmenų. Apie jas, „The Lord of the Circle“ istoriją ir kasmetinius pasikeitimus kalbamės su Ogmios mieste įsikūrusios ir šį turnyrą rengiančios „ANT studijos“ vadovu Dainiumi Žebrausku.
„The Lord of the Circle“ – turnyras, keičiantis požiūrį į gavės šokius
„The Lord of the Circle“ – turnyras, keičiantis požiūrį į gavės šokius / Partnerio nuotr.

Turnyras, keičiantis visuomenės požiūrį

Pasak D. Žebrausko, Lietuvoje gatvės šokių renginiai vis dar sutraukia itin mažą žiūrovų skaičių, o didžioji dalis ateinančių – šokėjų tėvai, draugai ar giminės. Jo teigimu, tai sudaro kliūtis ieškant finansavimo ir rėmėjų renginiams, o neturint pakankamo lėšų kiekio, netenkama galimybės pasikviesti aukšto lygio šokėjus į Lietuvą – šie tampa neįperkami. „Visi gatvės šokių entuziastai dėl šių priežasčių jaučiasi taip, lyg stovėtų vietoje. Bendras lygis kyla gana lėtai ir dažniausiai tik tų, kurie gali sau leisti išvykti stažuotėms į užsienį, pasitobulinti stovyklose ar sudalyvauti aukšto lygio turnyruose. Na o pačioje visuomenėje supratimas apie gatvės šokius yra dažnai ne tik nepilnas, bet ir netikslus“, – teigia pašnekovas.

VIDEO: THE LORD OF THE CIRCLE 2019 OFFICIAL TRAILER

Pasak jo, būtent dėl šios priežasties buvo nuspręsta sukurti renginį, pajėgų pristatyti lietuviams visiškai naują požiūrį į gatvės šokius ir paskatinti juos išvysti kaip meno šaką. „Su „The Lord of the Circle“ stengiamės populiarinti šį šokio stilių pritraukdami į jį ne tik vaikus ar jaunuolius, bet ir vyresnio amžiaus, subrendusius žmones. Norime keisti požiūrį ir supažindinti juos su labai įdomiu, plačiu, gilias šaknis turinčiu ir intriguojančiu gatvės šokių pasauliu, kuriame kiekvienas gali atrasti savo vietą. Stilių įvairovė, varžybos bei festivaliai, solo, duo ir komandiniai junginiai, kelionės bei stovyklos – visa tai padeda ne tik tobulėti šokyje, bet ir susirasti naujų draugų. O svarbiausia tai, jog taip ugdomos pilnavertės asmenybės“, – tikina D. Žebrauskas.

Dalyviams – dar nepatirti iššūkiai

Pasak pašnekovo, pastaruoju metu itin išpopuliarėjo įvairių stilių gatvės šokių kovos, tačiau beveik nėra nei vieno renginio, kuriame šokėjų meistriškumas būtų vertinamas pagal šių gebėjimą šokti grojant visiškai kitokio pobūdžio muzikai. „Esminį turnyro akcentą, kovą dėl pagrindinio trofėjaus, „The Lord of the circle“ prizo, nusprendėme surengti neįprastai – šokėjus vienas prieš vieną susigrumti kviečiame ne tik jiems įprastuose stiliuose, tačiau ir šokant pagal gatvės šokiams nebūdingą muziką, paskirtą burtų keliu. Tai gali būtų klasikinio, tautinio, pop, kantri, disco, rock ar jazz stiliaus daina“, – pasakoja D. Žebrauskas. Jo teigimu, taip renginys tampa įdomesnis ir žiūrovams, ateinantiems pasimėgauti reginiu, ir šokėjams, galintiems pademonstruoti, jog jie yra ne siauros specializacijos meistrai. „Taip skatiname juos kurti, semtis idėjų, tobulėti ne tik techniniame lygmenyje, mokantis naujų judesių, bet ir kūrybiniame – lavinti meninę savo pusę“, – tikina šokių studijos vadovas.

„Viliamės, jog tai, ką sumąstėme, padės pritraukti daugiau vaikų ir jaunuolių į šokių sales, ištrauks juos iš gatvės. Tokiame renginyje kiekvienas gali save išreikšti taip, kaip jam atrodo tinkamiausia. Nederėtų pamiršti ir to, kad gatvės šokiai šiuo metu yra bene pati populiariausia šokių sritis visame pasaulyje, nereikalaujanti jokių specifinių kūno duomenų – nesvarbu, ar žmogus aukštas ir liesas, ar stambus ir žemo ūgio. Svarbiausia – laisva dvasia ir ritmo pojūtis“, – pasakoja pašnekovas.

VIDEO: The lord of the circle official TRAILER 2018

Svarbiausia dalis – užsienio teisėjų vedami seminarai

Tačiau studijos vadovas suskumba pabrėžti, jog „The Lord of the Circle“ turnyras skirtas ne vien šokių kovoms. Vienas svarbiausių jo akcentų – iš viso pasaulio atvykstančių užsienio teisėjų vedami seminarai, kurių metu aptariamos visos gatvės šokių naujienos, kiekvienas teisėjas atskleidžia, kaip asmeniškai regi šokį, yra mokomasi ne tik specifinių judesių, bet ir asmeninio atsiskleidimo. Pasak jo, šiemet visi seminarai vyks balandžio 5-ąją, „ANT studijos“ patalpose Ogmios mieste. „Šiemet turime bene galingiausią teisėjų komandą tokio pobūdžio renginyje Lietuvoje. Su vienais jų teko susipažinti praėjusiais metais vykusioje „Hyper week“ stovykloje Italijoje. Pamatęs, kaip jie dirba, kokia jų patirtis, kokios įspūdingos vedamos pamokos, supratau, kad noriu šiuos žmones matyti Lietuvoje. O kitus jau ilgą laiką stengėmės pagauti ir pagaliau pavyko tai padaryti“, – džiaugiasi D. Žebrauskas.

Programoje numatomų seminarų sąraše – Damon Frost (JAV/Švedija), įvardinamo kaip vieno geriausių Popping mokytojų visame pasaulyje, muzikalus ir kūrybiškas POPPING užsiėmimas, charizmatiškojo Patrick Karijowidjojo (Olandija), gavusio tikro Funky Man pravardę, LOCKING pamoka, profesionalios šokėjos, choreografės Marie-Claude Georgette – Queensy (Prancūzija) vedamas DANCEHALL seminaras. Taip pat, su HOUSE dalyvius supažindins šio stiliaus veidas ir ikona Franky J, atvykęs iš Didžiosios Britanijos, HIP HOP paslaptis atskleis pilnas sales žiūrovų surenkantis prancūzas Kefton, o BREAKING seminare karaliaus du bene stipriausi šiuo metu Baltijos regione breiko šokėjai Bboy Beetle ir Bboy Sto Ballow.

Partnerio nuotr./„The Lord of the Circle“ – turnyras, keičiantis požiūrį į gavės šokius
Partnerio nuotr./„The Lord of the Circle“ – turnyras, keičiantis požiūrį į gavės šokius

Atvykti verta ir šokėjams, ir žiūrovams

Pasak šokių studijos vadovo, pats „The Lord of the Circle“ turnyras per penkerius savo gyvavimo metus pasikeitė neatpažįstamai. Šokių kovos nuo keturių stilių išaugo iki šešių, atsirado erdvė komandiniams pasirodymams mažylių, vaikų, paauglių, jaunimo ir suaugusiųjų kategorijose pradedančiųjų bei pažengusiųjų lygmenyse, o pats renginys iš Vilniaus Rotušės persikėlė į Keistuolių teatrą, kurį D. Žebrauskas vadina viena smagiausių vietų Vilniuje.

VIDEO: The Lord Of The Circle 2016 - Recap

Pašnekovo teigimu, dalyvauti šiame turnyre verta dėl daugelio priežasčių. Ir negi tuomet jei pats nešokate. „Šokių kovų ir komandinių pasirodymų dalyviams renginyje būti verta dėl juos įvertinsiančių pasaulinio lygio profesionalų, žiūrovams – dėl po vienu stogu sutelpančio didžiulio gerų emocijų ir energijos pliūpsnio. Juk ne veltui sakoma: „kai darai, tai ir darosi“. Bus smagu, įdomu, linksma ir įsimintina. Tikrai verta skirti vieną dieną metuose tam, kad pasimėgautumėte vaizdu ir pasikrautumėte teigiamos energijos. Ką gali žinoti, gal kažkas po šio renginio užsimanys šokti pats ar atsiųs savo vaikus? Taip būna po kiekvieno „The Lord Of The Circle…“, – subtiliai klausia D. Žebrauskas.

VIDEO: The Lord of the Circle 2014 - Official Trailer

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai