Uosto technologijų hakatonas: 48 valandas kūrę jaunieji mokslininkai pasiūlė originalių idėjų

Pirmąsyk Klaipėdoje vykęs uosto technologijų hakatonas „Portathon Baltic 2019“, tapęs stipriu „Inovacijų savaitės“ akordu Vakarų Lietuvoje, finišavo. Dalyviai sugeneravo ir komisijai pristatė 18 inovatyvių ir ambicingų sprendimų. 4 tūkst. eurų prizinį fondą pasidalijo Klaipėdos universiteto atstovai, o taip pat svečiai iš Blekingės technologijų instituto (Švedija).
Hakatono akimirkos
Hakatono akimirkos / KMTP nuotr.

Sėkmė lydėjo net tris dalyvių komandas iš uostamiesčio alma mater: „Digital Robots“ įvertinti už pateiktą dokumentų apdorojimo sistemos sprendimą, panaudojant robotus bei dirbtinį intelektą, „Alpha Team“ – už srovių energijos uostuose panaudojimo sprendimą, „Clever LNG“ – už sprendimą, kuris nukreiptas į SGD terminalų veiklos planavimo efektyvinimą. Blekingės technologijų instituto atstovams laimėjimą atnešė pristatyta inovatyvi informacinė sistema krovos procesų valdymui uostų terminaluose.

Akademinei bendruomenei renginyje taip pat atstovavo komandos ir entuziastai iš taikomųjų mokslų universiteto „Hochschule Wismar“ (Vokietija), Baltijos pažangių technologijų instituto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos.

Renginyje uoliai dirbo pernai Klaipėdoje organizuotame „Industry 4.0“ hakatone triumfavusi komanda iš „Tavo robotas“ laboratorijos, uostamiestyje veikiančių įmonių – AB „Vakarų laivų gamykla", „Emotion“, Klaipėdos LEZ verslo bendruomenės deleguoti specialistai, verslo atstovai, startuoliai iš kitų Lietuvos miestų. Patirties aktyviai sėmėsi jauniausi renginio dalyviai iš Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro.

Autonominis elektra varomas keltas, mobilioji programėlė sunkvežimių terminalų valdymui, povandeninis dronas, vidaus vandenų konteinerinių baržų rezervavimo, jungtinio paslaugų ir išteklių įsigijimo sistemos, matematinis modelis efektyvesniam darbo uostuose organizavimui, techninis sprendimas dulkių eliminavimui kraunant birius krovinius, galimą taršą matuojantis ir analizuojantis robotas – visų komandų pateiktų sprendimų spektras buvo itin platus.

48 valandų trukmės idėjų ir prototipų generavimo maratono metu 80-čiai dalyvių talkino 12 mentorių iš renginio idėją aktyviai palaikiusios Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, tarptautinių kompanijų „Emerson“, „Schneider Electric“, taip pat „Klaipėdos naftos“, kitų verslo organizacijų, Klaipėdos universiteto, Lietuvos inovacijų centro, renginį inicijavusio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai