Netradicinės vietos treniruotėms ir jonizuotas šarminis vanduo
Nors šiais laikais sportuojantys dažniausiai renkasi modernius sporto klubus, Vidmantas Urbonas laikosi kitos nuomonės. Jo teigimu, geriausios vietos sportui yra pačios natūraliausios. Plaukiojimui sportininkas renkasi Nevėžio upę, o bėgiojimui ar pasivaikščiojimams, parkus ir miškus. Tokios sąlygos pasirinktos ne šiaip sau, V.Urbonas ruošiasi kitąmet vyksiančiam išbandymui, kurio metu perplauks Nepale, penkių kilometrų aukštyje, esantį Tiličio ežerą.
„Aš stengiuosi neįstatyti savęs į kažkokius sportavimo rėmus. Tiesiog atsikeliu ir jaučiu, kad šiandien noriu sportuoti, tada išeinu į lauką, pabėgioju, paplaukioju. Dabar, kai vyksta pasiruošimas, stengiuosi plaukioti atviruose telkiniuose, pratinti savo kūną prie žemesnės temperatūros, nes temperatūra Nepale bus apie 2 laipsnius“, – pasakojo žinomas sportininkas.
Netrukus šešiasdešimtmetį švęsiantis V.Urbonas teigia, kad jo diena neįsivaizduojama be jonizuoto šarminio vandens.
,,Mes jau kelerius metus su šeima gaminamės vandenį su vandens jonizatoriumi, nes šis vanduo yra minkštesnis, takesnis ir turintis daugiau deguonies, o svarbiausia jis turi antioksidacinių savybių“, – teigia triatlonininkas.
Šis plaukimas užbaigs jau keletą metų vykdomą projektą „Vanduo – tai gyvybė“. Šio projekto tikslas – perplaukti visuose pasaulio žemynuose aukščiausiai esančius gėlavandenius telkinius. Nuo akcijos pradžios, sportininkas jau spėjo perplaukti Titikakos, Jeloustouno, Tanos, Didyjį, Keturių kantonų ežerus ir didžiausią pasaulyje gėlo vandens telkinį – Baikalo ežerą. Tai buvo ypatingas išbandymas, kuriam įveikti prireikė 17 valandų.
„Palyginus su kitais, Baikale buvo truputėlį sudėtingiau. 4 laipsniai vandens temperatūra, atstumas – 57 kilometrai, bet vis tiek matosi kitas krantas, Sibiro uolos didelės. Daug kas klausia kaip pavyksta perplaukti tokius ežerus? Aš tuos ežerus „perplaukiu“ dar prieš plaukdamas. Prieš šokdamas į vandenį, kiekvieną ežerą perplaukiu kokį milijoną kartų savo mintyse. Mintyse matau kaip atsistoju krante, kaip plaukiu ir kaip galiausiai išlipu kitame krante“, – apie tai kas padeda įveikti didžiausius išbandymus pasakojo V.Urbonas.
Svarbiausia klausyti savo kūno
V.Urbonas pataria, kad geriausias patarimas išlaikant gerą savijautą vyresniame amžiuje yra jausti ir daryti tai, kas tau pačiam yra malonu bei teikia džiaugsmą.
„Anksčiau aš taip pat bandydavau save apgaudinėti. Būdavo pasidedu iš vakaro sportinius batelius prie lovos, marškinėlius, kad nubudęs iškart bėgčiau kažką daryti, bet supratau, kad ne tai turi būti varomoji jėga. Turi išeiti į gamtą, klausyti gamtos, tai labai padeda sportavimui“, – pataria V.Urbonas.
Sportininkas nepataria vaikytis madų mityboje, nes kas šiandien sveika, rytoj gali tapti didžiausiu priešu organizmui. Visgi vienas dalykas, pasak triatlonininko, yra labai svarbus. Tai yra pakankamas ir teisingas vandens vartojimas.
„Aš jau ilgą laiką reguliariai vartoju jonizuotą šarminį vandenį. Gal būtent jis man ir padeda pasiekti savo tikslus. Vanduo mums yra labai svarbus, juk mes patys didžiąja dalimi sudaryti iš vandens. Mano projekto tikslas yra atkreipti dėmesį į tai kaip mes gyvename ir parodyti, kad yra labai svarbu išlaikyti mūsų gamtą ir vandens telkinius švarius“, – pasakojo V.Urbonas.
Pasak triatloninko, metai tai tik skaičiai, nes mes patys juos sugalvojame. ,,Nekreipkite dėmesio į metus, sportuokite, judėkite, skaitykite knygas, rašykite knygas, gyvenkite gyvenimą, turėkite tikslus ir jais vadovaukitės“, – patarė V.Urbonas.
Paskutinis ,,Vanduo – tai gyvybė“ projekto plaukimas vyks kitais metais, gegužės 15 dieną.