Visuomet, o ypač šiltuoju ir aktyviuoju metų laiku, norisi, kad žaizdelės ar nudegimai gytų greičiau, netrukdytų mėgautis nuostabia Lietuviška vasara. Kad žaizdelės gytų greičiau, joms reikalinga drėgna aplinka, kurią suteikti gali specialūs hidrogeliai, tokie kaip žaizdų gelis „Octenisept“.
Hidrogelio, skirtingai nei tepalo, struktūra netrukdo naujoms ląstelėms žaizdoje daugintis ir ją greitai padengti sveiku audiniu, todėl žaizdos gyja greičiau. O kad žaizdos gijimo nesutrikdytų į ją pakliuvusi infekcija, žaizdų gelio „Octenisept“ sudėtyje yra oktenidino – medžiagos, kuri naikina bakterijas, virusus ir grybelius.
Prieš tepant ant žaizdos gelį „Octenisept“, žaizdelę reikėtų praplauti „Octenisept“ tirpalu. Jei „Octenisept“ tirpalo po ranka nėra, tuomet švariu tekančiu vandeniu. Užtepus žaizdų gelio „Octenisept“ ant žaizdelės galima dėti bet kokio tipo tvarstį – tai nedirgins žaizdos ir nesukels alerginių reiškinių (marliniai tvarsčiai gali pridžiūti prie žaizdos, todėl prieš nuimant juos reikėtų atmirkyti geliuarba „Octenisept“ tirpalu).„
Žaizdų nerekomenduojama dezinfekuoti jodo tirpalu, briliantine žaluma ar spiritu, nes šios medžiagos džiovina žaizdą ir žaloja žmogaus audinius (dėl to jaučiamas skausmas), o vandenilio peroksidas žaizdos nedezinfekuoja ir gali būti naudojamas tik stipriai užterštai žaizdai išplauti. Po plovimo vandenilio peroksidu žaizdą reikėtų praplauti fiziologiniu tirpalu“, – pasakoja gyd. Mindaugas Danilevičius.
Kita dažnai vasaros metu pasitaikanti problema – nudegimai saulėje. Žaizdų gelis „Octenisept“, kitaip nei grietinė, kefyras ar kitos liaudiškos priemonės, negenda esant aukštai aplinkos temperatūrai (gelyje niekada nesidaugins infekciją galintys sukelti mikrobai), neturi kvapo ir netepa drabužių. Šis gelis ne tik sumažins nemalonius pojūčius, bet ir padės greičiau sugyti dėl nudegimų atsiradusioms žaizdelėms.
Daugiau informacijos apie šį žaizdų gelį „Octenisept“ rasite www.octenisept.lt