„Vichy“ vandens parkas prisidės prie vaikų saugumo gatvėse

Kiekvienam mažajam lankytojui – po atšvaitą, galintį išgelbėti gyvybę gatvėje. Tokios socialinės iniciatyvos artėjant rugsėjo 1-ajai ėmėsi sostinėje veikiantis „Vichy“ vandens parkas. Čia iki mokslo metų pradžios vaikams ketinama išdalinti 3000 atšvaitinių juostų.
„Vichy“ vandens parkas prisidės prie vaikų saugumo gatvėse
„Vichy“ vandens parkas prisidės prie vaikų saugumo gatvėse / Projekto partnerio nuotr.

Policijos pareigūnų vertinimu, mažiausieji eismo dalyviai yra dažnai pamirštami, nors suaugusieji jais turėtų pasirūpinti visų pirma – prisegti šviesą atspindintį ar skleidžiantį daiktą.

„Mums rūpi mažųjų saugumas ne tik vandenyje, bet ir keliuose. Tikimės, kad ši iniciatyva leis bent šiek tiek sumažinti pavojų, kylantį vaikams Vilniaus gatvėse“, – sako „Vichy“ vandens parko vadovė Ieva Šemberienė.

Pavojus – net kiemuose

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, nuo šių metų pradžios iki

Šiemet Vilniaus apskrityje įvyko 37 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji vaikai: sužeisti 38 vaikai, 21 – dėl savo pačių neatsargumo.

Pareigūnų teigimu, pėstiesiems vaikams pavojingiausios intensyviu eismu pasižyminčios vietos, reguliuojamos ir nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos. Ne mažiau pavojingos ir vietos, kur perėjų nėra. Tai – kiemai, automobilių stovėjimo aikštelės, užmiesčio keliai.

Matomas iš visų pusių

Pareigūnai įspėja, kad tamsiu paros metu eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia atšvaitų neturintys pėstieji – vairuotojai juos pastebi per vėlai.

Rekomenduojama, kad atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis, apie 16 cm2, kad automobilių žibintų šviesos galėtų jį apšviesti.

Atšvaitą prie drabužių patariama pritvirtinti taip, kad būtų matomas iš visų pusių. Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku reikėtų prisegti prie drabužių, dešinėje pusėje, kad jis švytuotų suaugusio žmogaus kelių aukštyje.

Atšvaitą-juostelę rekomenduojama uždėti ant drabužių rankovės, truputį aukščiau rankos riešo, ar kojos blauzdos srityje.

Prieš transporto kryptį

Pareigūnai primena, kad pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten kur jų nėra – kelkraščiu. Kelkraščių arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.

Pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsios paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Ne prastesnė alternatyva – atšvaitas, prisegtas prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis