Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite apie krepšinio talentų kapines, tuščias STT apsukas ir apie tai, kas verčia sugrįžti atgal į Lietuvą

Atgal į Lietuvą: dėl patogesnio gyvenimo, karjeros ir agurkų iš daržo
Žiemos įmygis
Žiemos įmygis. / Savaitraščio „15min“ iliustr.

Grįžti į Lietuvą gali tapti madinga. Ilgi metai svetur ir sėkminga karjera netampa kliūtimi vėl krautis lagaminus. Tokią dalią žinomi žmonės pasirenka dėl naujų iššūkių, patogesnio gyvenimo, galimybės vėl lipti į sceną, artimųjų ir net dėl lietuviško maisto. Pastaraisiais metais daugėja užsienyje studijavusių ir dirbusių žmonių, kurie vėl deklaruoja gyvenantys mūsų šalyje.

Londono maratone prakaitą lies dėl kilnaus tikslo

Savaitraščio „15min“ viršelis
Savaitraščio „15min“ viršelis

Balandžio 21-oji taps ypatinga diena Londone jau dešimt metų gyvenančiai lietuvei, pirmojo nepriklausomos Lietuvos olimpinio čempiono, disko metiko Romo Ubarto pusseserei Juditai Ubartaitei. Smulkutė, vos 53 kilogramus sverianti 34 metų moteris pagaliau įgyvendins seniai puoselėtą svajonę bėgti labdaringame Londono maratone. J.Ubartaitė bėgs po organizacijos, globojančios šeimas, kurių naujagimius pasiglemžė vadinamasis staigus kūdikių mirties sindromas, vėliava.

Krepšinio talentų kapinės

Lietuvoje jau kurį laiką skambinama pavojaus varpais: krepšinio lygis mūsų šalyje smunka. Lietuvos vyrų rinktinė prastai pasirodė Europos čempionate bei olimpinėse žaidynėse ir dėl to, jog nacionalinėje komandoje beveik neliko tokio kalibro krepšininkų, kaip A.Karnišovas, R.Kurtinaitis, R.Šiškauskas, A.Macijauskas, S.Štombergas. Jau nekalbant apie A.Sabonį ar Š.Marčiulionį. Per keletą pastarųjų dešimtmečių galėjome turėti kur kas daugiau krepšinio asų, bet vieniems koją pakišo alkoholis, kitiems – tingumas, tretiems – traumos.

Tuščios STT apsukos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė naujajam Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovui Sauliui Urbanavičiui nurodė demaskuoti korumpuotus įtakingus politikus bei verslininkus. STT tai gali būti nepakeliama užduotis. Apžvelgus tarnybos nuveiktus darbus galima pamanyti, kad ne už kalnų diena, kai jos pradėtų ir nutrauktų ikiteisminių tyrimų skaičius susilygins.

Mieloma: neišgydoma, bet suvaldoma

Šios piktybinės ligos aukomis dažniausiai tampa vyresnio amžiaus žmonės. Nors šiuolaikinė medicina kol kas nepajėgi iki galo išgydyti antros pagal dažnumą kraujo vėžio ligos, naujos kartos medikamentų bandymai suteikia vilties, kad mielomą galima sėkmingai valdyti ir su ja pilnavertiškai gyventi metų metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai