Jauniausiu Seimo nariu atkurtos Lietuvos parlamento istorijoje tapęs 25 metų Darbo partijos narys Viktoras Fiodorovas gali pasigirti ne tik stulbinančia karjera, bet ir gerbūviu, kurį susikūrė iš partijos lyderio Viktoro Uspaskicho pinigų.
Lietuviško sporto vargai
Prie to, kad elitinėje šalies futbolo A lygoje klubai kone kasmet sproginėja lyg muilo burbulai, o dešimtys žaidėjų algų nemato mėnesių mėnesiais, Lietuva jau įprato. Labiau netikėtos šio rudens krepšinio tendencijos. Nuo LKL sezono pradžios praėjus vos penkioms savaitėms, nuvilnijo virtinė istorijų, iškėlusių į viešumą ne našlaičio futbolo, o sporto bažnyčios statusą Lietuvoje turinčio krepšinio nepriteklius.
Savaitraščio „15min“ viršelis |
Pieno verslas: didelis tik savame kieme
Lietuvos pieno perdirbimo lyderiai nuolat viešai kartoja, kad didžiausias jų siekis yra gaminti kuo daugiau aukštos pridėtinės vertės produktų ir didinti savo įmonių konkurencingumą. Tačiau iki mažiausio pieno lašo jas pažįstantys analitikai nurodo, kad didžiosios šalies pieno perdirbimo įmonės turėtų tapti stambesnėmis, efektyvesnėmis, nes tik taip įmanoma galynėtis pasauliniame pieno produktų ringe.
Kiek milijardų kainuos JAV prezidentas?
„Ne piniguose laimė, o jų skaičiuje“. Šių metų rinkimų JAV kampanijos išlaidos vėl sieks naujų rekordų, o apklausos rodo, kad naujuoju „svajonių šalies“ prezidentu gali tapti daugiausia pinigų surinkęs ir išleidęs kandidatas. Kas tai? Įteisinta korupcija ar demokratijos kaina? Dar rugpjūtį „Center for Responsive Politics“ apskaičiavo, kad lapkričio 6-ąją įvyksiantys JAV prezidento bei Kongreso rinkimai kainuos beveik 5,8 mlrd. JAV dolerių (apie 15,5 mlrd. Lt). Tai yra daugiau nei pusė Lietuvos valstybės biudžeto.
Sumuštiniai Lietuvos gatvėse
Lietuvos keliais važinėja ne tik daug senų automobilių, bet ir tokių geldų, kurios sulipdytos iš savo gyvenimą jau baigusių mašinų. Daugelis žmonių, ieškančių naudoto automobilio, nustemba: kaip gali būti, kad panaršius Vakarų Europos naudotų automobilių skelbimų portaluose, jų kainos neretai yra didesnės nei tokių pačių transporto priemonių Lietuvoje?
Jokio stebuklo nėra. Vieša paslaptis, kad nemažai naudotų automobilių į Lietuvą grįžta „pusėmis“. Pavyzdžiui, perpardavėjai Lietuvoje pigiai nuperka automobilį, kurio galinė dalis sumaitota per avariją. Užsienyje randama tokia pati transporto priemonė, tik su sudaužytu priekiu. Toliau – dėlionė. Kėbulai pjaunami per pusę, o sveikos dalys suvirinamos. Štai ir naujas automobilis.