Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aistros dėl autobusų vairuotojų iš Ganos Vilniuje: ar turėjo teisę vežioti keleivius?

Portalas „Made in Vilnius“ skelbė profsąjungos „Solidarumas“ informaciją, kad 2024 m. lapkričio 14 d. policija Vilniuje pradėjo tikrinti viešojo transporto UAB „Transrevis“ vairuotojus ir aptiko, kad dalis iš Ganos atvykusių vairuotojų vežiojo keleivius, neturėdami reikiamų vairuotojo pažymėjimų. Policija nutraukė jų darbą ir pradėjo tyrimą dėl nustatytų pažeidimų, teigė profsąjunga.
4G autobusas
4G autobusas / „Susisiekimo paslaugos“ nuotr.

Profsąjungos „Solidarumas“ versija

Portalas „Made in Vilnius“ publikavo tokią profsąjungos pataiktą informaciją. Pateikiame sutrumpintą versiją.

Šiuo metu įmonėje UAB „Transrevis“ dirba daugiau nei 70 darbuotojų iš Afrikos valstybės Ganos. Šios įmonės darbuotojai yra girdėję apie planus įdarbinti dar daugiau užsieniečių.

Pirmieji trisdešimt vairuotojų iš Ganos pradėjo dirbti praėjusių metų gruodžio mėnesį. Šių metų rudenį iš šios šalies atvyko dar apie keturiasdešimt darbuotojų, kurių dauguma dirba viešojo transporto vairuotojais, aptarnaudami G4, 88, 43 autobusų maršrutus Vilniuje.

Vos pradėjus šiems užsieniečiams dirbti, kilo įtarimų, kad šie neturi reikiamų vairuotojų pažymėjimų, nes vietiniai vairuotojai pastebėjo, kad jie dažnai pažeidinėja eismo taisykles, sukelia avarines situacijas kelyje, nesugeba parkuoti autobusų ir dažnai savo autobusais užkabina kliūtis, nubrozdindami savo vairuojamas transporto priemones.

Vietinius vairuotojus stebino tai, kad užsieniečiai atsisakydavo kolegoms parodyti savo vairuotojų pažymėjimus.

Įdomu, tai, kad lietuvių kalbos nemokantys ir prastai angliškai kalbantys užsieniečiai jau beveik metus dirba darbą, kuriam dirbti pagal Lietuvos įstatymus jie neturi teisės, nes privalo mokėti valstybinę lietuvių kalbą.

JUDU: žiniasklaidoje skleidžiama klaidinanti informacija diskriminuoja vairuotojus iš Ganos ir šmeižia „Transrevis“ įmonę

Vilniaus savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ (JUDU) pateikė kitokią įvykių versiją.

Jos teigimu, lapkričio 15 dieną Vilniuje policija tikrino viešojo transporto vairuotojus ir jų dokumentus. Policijai patikrinus dokumentus, vairuotojai tęsė darbą. Vienas vairuotojas patikros metu su savimi neturėjo dokumento, nors dokumentas yra išduotas ir galiojantis. Daugiau pažeidimų neužfiksuota, vairuotojai iš policijos pareigūnų sulaukė pagyrimo dėl profesionalumo ir puikios anglų kalbos.

Žiniasklaidoje skleidžiama klaidinanti informacija apie vykusią policijos patikrą, kuri diskriminuoja iš Ganos atvykusius vairuotojus ir šmeižia UAB „Transrevis“. Šios įmonės vairuotojai turi visus reikalingus dokumentus, taip pat ir galiojančius vairuotojų pažymėjimus. Vairuotojai po patikros tęsė darbą ir joks tyrimas dėl pažeidimų nėra pradėtas.

Vilniuje dirbantiems vežėjams sutartimi yra numatyti kokybės ir darbuotojų kvalifikacijos reikalavimai. Viešojo transporto vairuotojai turi turėti būtinus leidimus ir gebėti efektyviai atlikti savo darbą. UAB „Transrevis“ atsakingai vertina darbuotojų atranką ir užtikrina, kad visi vairuotojai atitiktų šiuos reikalavimus.

Naujienų portale „Made in Vilnius“ paskelbtame straipsnyje, kurio autorius Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, pateikiama klaidinga informacija, neva vairuotojai iš Ganos vežioja keleivius neturėdami tam teisės. Tokie teiginiai yra melagingi, nes neatitinka nei policijos atlikto patikrinimo išvadų, nei tikrovės.

Straipsnyje taip pat klaidinančiai teigiama, kad „užsieniečiai padaro daug pažeidimų, kuriuos nustato UAB „Susisiekimo paslaugos“. „Šie kaltinimai yra nepagrįsti, tokių duomenų niekada neteikėme apie pažeidimus pagal vairuotojo kilmės šalį“, – teigia JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) direktorė Loreta Levulytė-Staškevičienė.

Straipsnyje pateikiami kaltinimai yra ne tik neteisingi, bet ir diskriminuojantys. Išskiriant vairuotojų kilmę – Ganos pilietybę – kuriamas neigiamas įvaizdis apie darbuotojų grupę, taip skatinant nepagrįstą nepasitikėjimą bei priešiškumą. Akcentuojant jų tautybę ir kvestionuojant jų kalbos žinias ar kvalifikaciją, žiniasklaidos priemonė ir straipsnio autoriai pažeidžia Lygių galimybių įstatymo nuostatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų