Pasak „Regitros“, įvesti atnaujinimai padės mažinti eiles bei užtikrinti skaidrumą ir korupcijos prevenciją.
-
Skaidrumo ir korupcijos prevencijos užtikrinimas. Šiais metais identifikavus vertėjų sukčiavimo schemą, „Regitra“ ėmėsi priemonių, kad panaši situacija nepasikartotų. Nuo šiol bus atsisakoma vertėjų iš užsienio kalbų teorijos egzaminuose, tačiau galimybė laikyti praktikos egzaminą su vertėju išliks.
-
Apeliacijos ir egzaminų peržiūrėjimas. Kaip ir iki šiol, vairuotojai turi teisę pateikti apeliaciją. Tačiau nuo sausio 1 d. visi norintieji tai padaryti turės pirmiausia peržiūrėti filmuotą egzamino medžiagą kartu su atsakingu „Regitros“ darbuotoju. Tikimasi, kad tai padės būsimiems vairuotojams pažvelgti į savo egzaminą be streso, geriau įsigilinti į situacijas ir objektyviau įvertinti visą egzamino vaizdą. Dar vienas privalumas, kad nuo šiol egzamino vaizdo peržiūroje be atstovavimo dokumento gali dalyvauti egzaminuojamąjį mokęs vairavimo instruktorius.
-
Registracija į egzaminus. Nepaisant siunčiamų priminimų, vis dar pasitaiko 3-5 proc. atvejų, kai žmonės, užsiregistravę į vairavimo egzaminus, į juos neatvyksta ir apie tai nepraneša. Kitaip tariant, egzamino vieta taip ir lieka nepanaudota. Vienas pagrindinių „Regitros“ tikslų – tinkamai valdyti egzaminų eiles, todėl siekiama laikus išnaudoti kuo efektyviau. Nuo šių metų sausio 1 d., užsiregistravus į teorijos ar praktikos egzaminą ir 5 kartus neatvykus arba pakeitus registracijos datą, bus taikomas laikinas 6 mėnesių ribojimas. Atšaukus egzaminą penktą kartą arba pakeitus jo datą, registruotis bus galima tik po pusės metų. Registracijos į teorijos ir praktikos egzaminus yra skaičiuojamos atskirai.
Gyvenimo aplinkybės gali keistis, tačiau būsimi vairuotojai turi būti atsakingi ir dėl pasikeitusių planų savo vizitą atšaukti. Tai galima padaryti likus ne mažiau kaip 24 val. iki egzamino pradžios. Pranešus apie tai, atsiras laisva vieta, į kurią galės registruotis kiti asmenys.
Dar viena naujiena, kad nuo šiol registruojantis į egzaminus nebegalima naudotis įskiepiais arba vadinamaisiais „robotukais“, kurie automatiškai suranda ir rezervuoja laisvas vietas. Aptikus, kad asmuo registruojasi į egzaminą šiomis neteisėtomis priemonėmis, registracija bus apribota 6 mėnesiams. Taip tikimasi suteikti lygias teises visiems būsimiems vairuotojams rasti laisvas vietas į egzaminus.
-
Registracija į egzaminus internetu ir savitarnoje. Remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos ir veiklos audito rekomendacijomis, atsisakoma registracijos į egzaminus telefonu. Klientai užsiregistruoti egzaminui galės internetu arba atvykus į padalinį.. Internetu tai bus galima padaryti patogiu sau metu 24 val. per parą. „Regitros“ konsultantai ir toliau suteiks visą pagalbą ir bendrinę informaciją telefonu, tačiau nebus vykdoma registracija į egzaminus.
-
Egzamino nutraukimas. Nuo šiol egzaminas bus iš karto sustabdytas arba nepradėtas, jei egzaminuotojui bus siūlomas kyšis. Tokia tvarka praktiškai egzistavo visada, tačiau nebuvo aiškiai teisiškai reglamentuota. Ši prevencinė priemonė dar kartą įrodo „Regitros“ įsipareigojimą užkirsti kelią korupcijai.
-
Egzamino anuliavimas. Siekiant eliminuoti korupcijos apraiškas, peržiūrėjus egzaminų (tiek teorijos, tiek praktikos) vaizdo įrašus ir pamačius reikšmingas klaidas, gali būti anuliuojami teigiami rezultatai. Svarbu pastebėti, kad rezultatų anuliavimas gali būti vykdomas tik išimtiniais atvejais, o toks sprendimas turi būti priimamas tik po ilgo, nuoseklaus ir kompleksinio Darbo pareigų pažeidimų komisijos tyrimo, turint nenuneigiamų įrodymų dėl neteisėtai išlaikyto egzamino. Pavyzdžiui, egzaminuotojui nepažymėjus kritinių klaidų. Tokiu atveju, asmeniui suteikiamas numatytas laikotarpis ir nemokama galimybė egzaminą laikyti iš naujo, jį vykdant kitam egzaminuotojui.