Savaime suprantama, automobilį žiemos speigams reikėtų ruošti ne tada, kai paspaudžia pirmasis šaltukas, o kad jaustumėtės saugiai neužtenka vien pasikeisti padangas. Tai gali būti pavojinga ne tik sau, bet ir aplinkiniams. „Flixauto“ siūlo prisiminti senas tiesas, kurios padės pasitikti žiemą be rūpesčių.
- Padangos. Priminti tikriausiai nereikia, kad nuo lapkričio 10 d. visi lengvieji automobiliai turi važinėti žieminėmis arba demisezoninėmis padangomis. Pagal KET reikalavimus minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti 3 mm. Patariama pirkti tik naujas padangas, todėl atsižvelgdami į savo finansines galimybes, geriau išsirinkite pigesnes naujas nei naudotas padangas. Reikėtų nepamiršti ir atsarginio rato – patikrinti jo būklę.
- Šviesos. Tamsiuoju metų laiku, be abejo, būtina patikrinti, ar šviečia visos lemputės, ar švarūs priekinių žibintų stiklai, ar nesubraižytas stiklas ir ar šviesos gerai sureguliuotos. Patartina automobilyje turėti porą atsarginių lempučių ir saugiklių rinkinį. Tai kainuoja nedaug, o kartais tikrai praverčia.
- Stabdžiai. Ruošiantis slidiems žiemos keliams reikėtų patikrinti, ar ne laikas keisti stabdžių trinkeles. Jei automobilis senesnis negu 5 metai, reiktų apžiūrėti ir stabdžių cilindriukų būklę. Labai svarbu patikrinti ir stabdžių skystį, nes jis per tam tikrą laiką praranda savo savybes ir gali sukelti problemų.
- Skysčiai. Šąlant orams gali sugesti automobilio sistemos, kuriose naudojami skysčiai, nes pastarieji užšalę plečiasi arba traukiasi (nuo +4 laipsnių pagal Celsijų vanduo šaldamas plečiasi, tuo tarpu tepalai, skysčiai bei nevandeniniai skysčiai – traukiasi). Tai būtų jau anksčiau minėtas stabdžių taip pat aušinimo bei langų plovimo skystis. Reikėtų patikrinti, ar gerai cirkuliuoja aušinimo skystis per salono šildytuvo radiatorių, langų skystį pakeisti atsparesniu šalčiui. Dar rekomenduojama pasikeisti valytuvų šluoteles.
- Akumuliatorius. Žiemą vairuotojai dažnai susiduria su automobilio variklio užvedimo problemomis. Viena iš priežasčių – neatliekantis savo funkcijos akumuliatorius, todėl siūloma pasitikrinti ir jį. Kai oro temperatūra nukrenta žemiau nulio, akumuliatoriaus pajėgumas sumažėja, tad reikėtų patikrinti realų baterijos pajėgumą. Taip pat nepamirškite, kad akumuliatoriaus gnybtai ir aukštos įtampos laidai turėtų būti švarūs, neapsioksidavę. Patariame patikrinti ir generatorių – jei jis gamina per mažai elektros energijos, akumuliatorius gali būti nepilnai įkraunamas.
- Salono šildymo sistema. Pirmiausia, reiktų patikrinti anksčiau minėtą aušinimo skystį. Taip pat reiktų apžiūrėti, ar nėra užterštas salono oro filtras, nes jam užsikišus gerokai stipriau rasoja langai. Jį rekomenduojama keisti atsižvelgiant į eksploatacijos sąlygas ir intensyvumą.
- Spynos, durys, valytuvai. Paprastas, bet svarbus žingsnis – sutepti durelių, bagažinės spynas užšalti neleidžiančiais cheminiais preparatais, o jų gumas – specialiu silikonu. Užšąlančios spynos – nemalonus ir nelaukiamas siurprizas.
- Tepalai, alyvos. Nors tepalai ir alyvos keičiamos priklausomai nuo kilometražo, atkreipkite dėmesį kaip tik dabar – jei laikas juos keisti, laiko ir pinigų sutaupysite atlikdami tai dabar.
Ne viską galite pasitikrinti patys, todėl „Flixauto“ siūlo atlikti apžiūros darbus. Šiuo metu siūlomas paslaugų paketas apdraus jus, kad žiemą netektų stovėti šalia neužsivedančio automobilio ar užšalusių durelių. Vieno apsilankymo metu meistrai patikrins esminius taškus ir tokiu būdu galėsite užbėgti problemoms už akių. Būkite apdairūs – sutaupykite pinigų, laiko ir džiaukitės žiemos malonumais be rūpesčių.