„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bręsta problema: 1 iš 4 vairuotojų nekvaršina galvos dėl būtinos sveikatos pažymos

Nuo ateinančių metų sausio 1 d. visų šalies vairuotojų laukia pokyčiai – vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su jų medicininės pažymos galiojimo trukme.
Julius Kalinskas/BNS nuotr. Vairuotojo pažymėjimas
Julius Kalinskas/BNS nuotr. Vairuotojo pažymėjimas

Visgi kaip atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas, nemaža dalis vairuotojų (22 proc.) nežino, iki kada galioja jų sveikatos pažyma, būtina vairuotojo pažymėjimui turėti.

Remiantis tyrimo duomenimis, apie būtinybę pasitikrinti savo sveikatos pažymos galiojimą menkiausiai žino jaunesnio amžiaus respondentai (18-25 m.) ir didmiesčių gyventojai. Daugiausiai žinių apie tai turintys nurodo vyresni nei 35 metų ir kaimo vietovėse gyvenantys apklaustieji.

„Nekyla abejonių, kad vairuotojo sveikata turi reikšmingos įtakos jo paties ir kitų eismo dalyvių saugumui gatvėse ir keliuose, todėl naujoji tvarka turėtų kilstelti eismo saugumą mūsų šalyje į dar aukštesnį lygį. Nuo kitų metų pradžios vairuotojai, nepasitikrinę sveikatos ir neturintys galiojančios medicininės pažymos, nebegalės dalyvauti eisme – jų vairuotojų pažymėjimai bus laikomi negaliojančiais“, − sako Giedrius Petrikas, „Lietuvos draudimo“ transporto žalų skyriaus vadovas.

Kaip pastebi draudimo ekspertas, ši nauja tvarka susieti medicininės pažymos ir vairuotojo pažymėjimo galiojimus buvo ne kartą atidėta, todėl vairuotojai vis dar turi nemažai laiko iki 2025 m. sausio 1 d. pasitikrinti savo pažymos galiojimą, o prireikus ir sveikatą.

Iki kada galioja jų sveikatos medicininė pažyma, vairuotojai jiems patogiu metu gali sužinoti „Regitros“ Vairuotojų portale skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas“ (https://www.eregitra.lt/vepp-web/).

„Visgi atidėti sveikatos patikros iki metų pabaigos tikrai nepatariame, ir vasara tam yra tinkamas metas. Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra registruotas, arba bet kurioje kitoje šias paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“, − komentuoja G. Petrikas.

Lietuvos draudimo nuotr./Giedrius Petrikas
Lietuvos draudimo nuotr./Giedrius Petrikas

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti ne rečiau nei kas dešimt metų, vairuotojams nuo 66 iki 79 metų kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 metų – kas dvejus metus.

„Regitros“ duomenimis, šių metų gegužę sveikatos vis dar buvo nepasitikrinę daugiau nei 230 tūkst. šalies vairuotojų.

Reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1009 Lietuvos gyventojai, gyvenantys įvairiose šalies vietose ir atstovaujantys amžiaus grupes nuo 18 iki 75 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs