Daugiausia nelaimių – dėl eismo taisyklių nesilaikymo
„Eismo taisyklių nesilaikymas vis dar yra viena dažniausių priežasčių, kodėl dviratininkai patiria nelaimių ir nuostolių: jie drąsiai važiuoja per pėsčiųjų perėją ar kerta važiuojamąją kelio dalį nenulipę nuo dviračio. O išvažiuodami iš kiemo ar šalutinio kelio nepraleidžia kitų eismo dalyvių“, – dažniausiai dviratininkų daromas klaidas vardija Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.
Pasak jo, atsargumo ir atidumo pritrūkę dviratininkai dažnai atsiperka palyginti nedidelėmis traumomis, tokiomis kaip raiščių ar sausgyslių patempimai. Tačiau pasitaiko ir itin skaudžių sužeidimų, reikalaujančių ilgo gydymo bei reabilitacijos. Tarp jų – daugybiniai kaulų lūžiai ar galvos traumos. Draudikų duomenimis, pastaruoju metu didžiausia suma dėl patirtos traumos buvo išmokėta dviratininkui, kuriam nelaimės kelyje metu lūžo šlaunikaulis, – 1 260 eurų.
Dviračių sezonas prasidėjo vagystėmis
Populiarėjant dviračiui, kaip transporto priemonei, nuosekliai didėja ir juos draudžiančių gyventojų skaičius
Tiesa, draudikai atkreipia dėmesį, kad dviratininkai turėtų ne tik būti atsargūs važinėdami keliuose, bet ir saugoti savo transporto priemonę nuo ilgapirščių. Vieni pirmųjų šiais metais užfiksuotų nuostolių – dviračių vagystės. Didžiausia žala, kurią dėl to patyrė dviratininkas, siekė 2 600 eurų – tai pavogto dviračio kainą atitinkanti suma, kuri ir buvo išmokėta nukentėjusiajam.
„Intensyvėjant dviračių sezonui, kartu padidėja ir rizika, kad jūsų transporto priemonė gali patraukti piktavalių dėmesį, jei tinkamai jos neapsaugosite. Pastebime, kad populiarėjant dviračiui, kaip transporto priemonei, nuosekliai didėja ir juos draudžiančių gyventojų skaičius. Vis dėlto, dviračių apsauga nuo vagysčių aktyviausiai domisi didmiesčių gyventojai“, – sako M. Balinskas.
Svarbu pasirūpinti ir savo, ir dviračio saugumu
Atsižvelgdami į dažniausias nelaimių priežastis, ekspertai primena, kad dviratininkai turėtų rūpintis ir savo, ir aplinkinių saugumu – būti atidūs kelyje bei laikytis eismo taisyklių. Taip pat patariama važiuojant dviračiu dėvėti šalmą, o jei reikalinga – ir specialias kelių, alkūnių ar delnų apsaugas, kurios gali sušvelninti sužeidimus nelaimės atveju.
„Vėliau, nulipus nuo dviračio, svarbu pasirūpinti jo saugumu – prirakinti perkišant spyną per dviračio rėmą. Pastebėję kokybiškas ir sunkiai įveikiamas apsaugas ant jūsų dviračio, piktavaliai veikiausiai atsisakys savo ketinimų“, – pataria M. Balinskas.