Elektroninės sistemos vairuotojui tik padeda, bet jo nepakeičia

Vis dažniau pasigirsta kalbų apie autonominius automobilius ir jų bandymus, o kai kurios naujos transporto priemonės jau šiandien gali susirasti parkingo vietą ir pačios į ją įvažiuoti. Joks naujas automobilis Europos Sąjungoje nėra parduodamas be stabdžių antiblokavimo (ABS) ar elektroninės stabilumo kontrolės (ESP) sistemų. Tačiau vairuotojo įtaka išlieka esmine norint keliauti saugiai.
„Lexus“ renginys klientams Panevėžio vairavimo mokymo centre
„Lexus“ renginys klientams Panevėžio vairavimo mokymo centre / Vpfoto.lt nuotr.

„ABS daugelis sutapatina su magiška stabdymo galia. ESP, VDC ir kitas sistemas – su gebėjimu bet kuriuo metu išlaikyti automobilius kelyje. Tačiau kodėl tada į avarijas patenka ir naujausi automobiliai?“, – retoriškai klausia ekstremalaus vairavimo instruktorius, „Lexus efektyvaus vairavimo“ mokyklos vadovas Darius Grinbergas.

Automobilio stabilumą kelyje įtakoja daug veiksnių, vieni pagrindinių – padangos bei elektroninės saugumo sistemos. D.Grinbergas pataria neužmigti ant laurų galvojant, kad naujas automobilis apsaugos nuo avarijų – taip nėra.

„ABS neturi nieko bendro su stabdymo kelio mažinimu, o stabilumo kontrolės sistemos niekada nepadės kelių gaideliui. ABS dažniausiai tik prailgins stabdymo kelią, tačiau geriausiai atliks savo pagrindinę funkciją – neleis ratams užsiblokuoti ir tuo pačiu paliks galimybę apvažiuoti kliūtį. Stabilumo sistemos padės tik padarius nežymią kliūtį, bet vairuotojas visada bus pagrindinis veikėjas šioje dramoje“, – elektroninių sistemų veikimo principus apibūdino specialistas.

Eismo saugumo specialistų nuomone, prieš žiemos sezoną svarbu ne tik atsinaujinti vairavimo įgūdžius, bet ir pasirūpinti tinkamomis padangomis bei automobilio technine būkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai