Finišavo Saugaus eismo stotelių projektas, sulaukta 2000 dalyvių

Pirmą kartą organizuota ir tris savaites trukusi saugaus eismo stotelių kelionė po Lietuvą baigėsi – 62 saugaus eismo stotelėse apsilankė apie 2000 žmonių, skelbiama pranešime žiniasklaidai. Saugaus eismo stotelių vietos buvo orientuotos į mažesnius miestelius, kaimus, gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, o eismo įvykiuose dažniau nukenčia pėstieji ar dviratininkai.
Akcija „Saugaus eismo stotelės“
Akcija „Saugaus eismo stotelės“ / LAKD nuotr.

Kelių direkcijos specialistai ne tik priminė stotelių lankytojams kelių eismo taisykles, bet ir nespėjusiems įsigyti saugaus eismo priemonių ar atvažiavusiems techniškai netvarkingu dviračiu paaiškino, kaip turi atrodyti techniškai tvarkingas dviratis, kokias saugaus eismo priemones privalo nešioti dviratininkas ir pėsčiasis.

„Lietuva turi didelį ambicingą siekį – „Viziją 0“, kad šalies keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Todėl kiekvienas priminimas ir paskatinimas saugiai elgtis kelyje, kiekviena švietėjiška akcija yra labai prasmingi. Tikiuosi, kad visą Lietuvą apkeliavęs Saugaus eismo stotelių projektas paskatins žmones būti atsargesnius ir atidesnius kelyje ypač dabar, artėjant tamsesniam metų laikui, ir prisidės prie gyvybių saugojimo keliuose“, – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Pasak VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos laikinai einančio direktoriaus pareigas Remigijaus Lipkevičiaus, apibendrinus akcijos rezultatus, matyti, kad tokias akcijas organizuoti yra prasminga, nes tiesiogiai bendraujama su mažesnių miestų, miestelių, gyvenviečių gyventojais, kurie labai dažnai keliauja pėsčiomis arba dviračiu. Jei vairuotojai mokosi kelių eismo taisyklių, laiko egzaminus, kad gautų vairuotojo pažymėjimą, tai pėstieji ir dviratininkai saugaus eismo žinių įgyja tik mokyklose, todėl tokios stotelės – gera proga prisiminti kelių eismo taisykles, kurios, nors ir nedažnai, bet keičiasi.

Saugaus eismo specialistai pastebėjo, kad daugelis stotelių lankytojų yra girdėję ar skaitę apie kelių eismo taisyklių pakeitimų projektus, tačiau nesupratę ar nepasidomėję, ar tiems pakeitimų projektams buvo pritarta ir kas konkrečiai pasikeitė. Projekto metu sulaukta įvairių klausimų, kartais kildavo ir diskusijų, tačiau stotelėse apsilankę žmonės pripažino tiesą – kiekvienas esame atsakingas už savo ir kitų saugumą keliuose.

Akcijos „Saugaus eismo stotelės“ organizatorė – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija. Vykdant saugaus eismo stotelių projektą buvo bendradarbiaujama su savivaldybėmis, seniūnijomis, bendruomenėmis, policijos pareigūnais ir kt. Tokių projektų veiklą planuojama plėsti ir vykdyti dar tikslingiau nukreipiant ją į jautriausias ir pažeidžiamiausias visuomenės grupes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai